1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Va salut, A4 1997

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de Marius T, 14 Sep 2009.

  1. Marius T 1st Gear Member

    Înscris:
    14 Sep 2009
    Locație:
    Calarasi
    Masina:
    A3, 8L, 1.8 125cp, 1997
    Sunt nou nascut pe acest forum, si asta datorita faptului ca tata mi-a lasat masina lui pe mana, o voi inscrie pe numele meu...un Audi A4 din 1997 berlina, sunt convins ca o sa am numai de invatat de la voi veteranii. Cat de curand voi pune si o poza cu masina...ptr care voi cere niste sfaturi cu referire la costurile unei vopsele noi si cumpararea unui kit de S4...


    Cu respect,
    Marius T, Calarasi;)
     
  2. Bogdan.IS

    Bogdan.IS Audi Expert

    Înscris:
    6 Sep 2007
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi A6 C5 1.9 TDi , Audi 80 B3 1.6 D
    Si noi te salutam :) . Bine ai venit in club :sign_welcome:
    asteptam cateva poze cu masina ;) .
    multi km fara probleme cu ea ;)
     
  3. CLM

    CLM Platinum Member

    Înscris:
    18 Oct 2008
    Locație:
    Târgu Mureș
    Masina:
    B6 1.9 TDI quattro; ex: B5 1.8i quattro; ex: B5 1.8T; 80 B4 2.0;
    Bun venit pe forum... sper sa devii dependent ca noi :). Cat despre noi, nu suntem chiara asa veterani. Legat de operatiile estetice pe care vrei sa le faci, cauta pe forum discutii (functia "search") sper sa gasesti ce te intereseaza. Chiar vrei sa pui kit S4 sau doar S-Line?

    Sa iti stapanesti sanatos cerculetele
     
  4. Sebastian RK

    Sebastian RK 1st Gear Member

    Înscris:
    14 Sep 2009
    Locație:
    Turda
    Masina:
    Audi A4, 1.9 TDI, 131 CP, 2003
    Salut si bine ai venit pe forum, asteptam cu totii poze cu masina :) Sper sa ne vedem pe la intalnirile zonale Audi:thumbs-up: Sa ai bafta de masina
     
  5. Marius T 1st Gear Member

    Înscris:
    14 Sep 2009
    Locație:
    Calarasi
    Masina:
    A3, 8L, 1.8 125cp, 1997
    ....

    voi scrie tot ce m-ar interesa la alta sectiune, sunt dependent de 3 ani de cerculete :)


    cum pun poze mari cu masina? ca la avatar ma descurc dar vreau sa le pun mai mari
     
    Ultima editare: 15 Sep 2009
  6. CLM

    CLM Platinum Member

    Înscris:
    18 Oct 2008
    Locație:
    Târgu Mureș
    Masina:
    B6 1.9 TDI quattro; ex: B5 1.8i quattro; ex: B5 1.8T; 80 B4 2.0;
  7. Marius T 1st Gear Member

    Înscris:
    14 Sep 2009
    Locație:
    Calarasi
    Masina:
    A3, 8L, 1.8 125cp, 1997
    multumesc ptr instructiuni

    astea imi sunt cerculetele, rog sa scuzati acele "mustati" de pe bari care au disparut indata ce mi-a lasat-o mie :asskicking: erau oribile
     
  8. CLM

    CLM Platinum Member

    Înscris:
    18 Oct 2008
    Locație:
    Târgu Mureș
    Masina:
    B6 1.9 TDI quattro; ex: B5 1.8i quattro; ex: B5 1.8T; 80 B4 2.0;
    frumoasa, intretinuta, sa ai grija de ea in continuare. cati cai frumosi are?
     
  9. Marius T 1st Gear Member

    Înscris:
    14 Sep 2009
    Locație:
    Calarasi
    Masina:
    A3, 8L, 1.8 125cp, 1997
    1.9 TDI 115 cp care deocamdata imi ajung, in viitorul nu tocmai apropiat ma gandesc la un chip so duc la 130 cp

    este si va fi intretinuta ptr ca asa cum ai in masina, ai si in casa, eu sunt cam al 3-lea proprietar, pe primul nu-l cunosc, al 2-lea a fost tata acum eu...are 240.000km cel putin asa imi indica, climatronic, 2 geamuri electrice, abs, 2 airbag-uri....si claxon :))))

    tata acum se gandeste la un bmw seria 3 sau de ce nu 5...masina buna bmw-ul nimic de zis...insa as opta tot ptr un audi a4 mai nou sau poate un a6


    notice: sa nu se inteleaga ca sunt un pusti rasfatat ptr ca il tot mentionez pe tata, am 20 de ani ce-i drept, insa tot ce inseamna masina, consum si intretinere se fac din banii mei, tata nu are nici o legatura :) (am un job foarte ok)
     
  10. Marius T 1st Gear Member

    Înscris:
    14 Sep 2009
    Locație:
    Calarasi
    Masina:
    A3, 8L, 1.8 125cp, 1997
    apropo: am agatat o gagica in vara asta la mare in discoteca, care e din Tg Mures :))
     
  11. dew

    dew 5th Gear Member

    Înscris:
    6 Apr 2009
    Locație:
    Gorj
    Masina:
    Audi a4 B5 1.8i .Toyota Corolla 1.6vvti. Honda CBR F4I
    da, foarte frumos intretinuta si bine ca ai si dat jos "mustacioara" multi km. fara probleme,vopseaua vad ca arata bine de ce vrei sa o mai vopsesti?
     
  12. Marius T 1st Gear Member

    Înscris:
    14 Sep 2009
    Locație:
    Calarasi
    Masina:
    A3, 8L, 1.8 125cp, 1997

    nu pot poza toata bubele ei, capota are o foarte mica infundatura chiar deasupra grilei ptr ca a lovit a fost lovita o caprioara cu ea (noroc ca nu a fost caine ca praf se facea)...usa din stanga fatza are o zgarietura cam urata...e mai degraba vopseaua crapata ptr ca masina se vede ca a mai fost vopsita pe ici pe colo, iar barile vreau sa le vopsesc neaparat ptr ca au fost atinse si se vad foarte urat (numai daca te uiti atent dar nu-mi place sa merg pe vorba aceea "laso ba...ca merge asa" ) barile si pragurile le vreau albe, vreau sa fie toata masina aceiasi culoare, prin asta o arata si mai lasata la sol
     
  13. CLM

    CLM Platinum Member

    Înscris:
    18 Oct 2008
    Locație:
    Târgu Mureș
    Masina:
    B6 1.9 TDI quattro; ex: B5 1.8i quattro; ex: B5 1.8T; 80 B4 2.0;
    Atunci cand vii sa o vizitezi, vii si la o intalnire saptamanala sa ne prezinti masinuta si gagica... si o lasi in grija noastra (pe gagica):o:

    Cat despre vopsit e ok daca ii faci totul alb, dar totusi bandourile cauciucate de pe usi puteau sa ramana negre. Sunt ok si asa, de fapt totul tine de preferintele tale. Pe tatal tau lasa-l sa ii fuga spatele in curbe de cateva ori, si trece el inapoi la Audi
     
    Ultima editare: 16 Sep 2009
  14. Marius T 1st Gear Member

    Înscris:
    14 Sep 2009
    Locație:
    Calarasi
    Masina:
    A3, 8L, 1.8 125cp, 1997

    eh...tre sa recunosc ca pe o parte ma incanta o tractiune spate :whistle2:
    am mers cu un prieten cu un seria 5 model nou si mi-a placut dar daca exagerezi....D-zeu cu mila!!!
    da...vreau sa fac totul alb iar unde se vede despartirea intre bara si prelungirea de bara vreau sa bag kit sa fie dintro bucata...
     

Distribuie pagina asta