1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Vand Audi A4 B7 an 2006 motor 2.0 ALT benzina

Discuție în 'Vanzari Audi' creată de Adi Iully, 22 Feb 2020.

1. Adi Iully

Adi Iully 1st Gear Member

Locație:
    TR
    Masina:
    A4 . 2.0 - 2005
    Audi A4 fabricatie 2005 (prima inmatriculare in 2006)
    Inmatriculata RO in 2019 (carte + talon )
    proprietar - INTRETINUTA

Motor 2.0 cod ALT
    Consumul de ulei este 1,5 Litri in 10.000 Km
    Consumul de combustibil - extra-urban - 6.0 l/100 km
    mixt - 8.0 l/100km
    urban - 11.5 l/100km

Dotari :
    ABS
    Controlul stabilitatii (ESP)
    Servodirectie
    CD/Radio
    Inchidere centralizata
    Aer conditionat doua zone
    Pilot automat
    Computer de bord
    Carlig remorca
    Scaune fata incalzite
    Geamuri electrice- fata
    Oglinzi electrice

Alte detalii :
    Kit Distributie schimbata la 178.000 km. Masina are in prezent 192.000 km originali. Am pus si garnitura noua (Victor Reinz) la capac culbutori, revizie ulei filtre a doua la 191.000 km. Masina am cumparat-o din Germania in 2019 avand 179.000 km la un pret mai mare ( 6.000 euro cu totul) si am facut in Romania diferenta de 12.000 km. In 10.000 km a fost necesar completare doar 1,5 Litri de ulei ( Castrol 5W30) ceea ce indica faptul ca motorul ei are km nemodificati.
    Este o masina buna, foarte ingrijita, iar motivul vanzarii este ca nu vreau sa o mai folosesc din cauza drumurilor foarte proaste din zona unde locuiesc.
    Nu am stiut ce fel de suspensie are iar eu am nevoie de o masina ''jaf'' cu suspensie clasica, de preferinta Touring/Avant sa pot transporta si o bicicleta de exemplu.
    De aceea sunt dispus si la schimb cu unele variante. De preferat Opel Astra G sau Ford Mondeo III. Masina am folosit-o doar la plimbari recreationale, drum la mare si la munte si defapt merg cu ea si in prezent dar foarte rar, la nevoie. Un fapt care s-a intamplat dupa ce a intrat in tara: dupa cateva alimentari cu benzina din statia de alimentare cu combustibil, imi tot apare cateodata martor ''ceck engine'' care este din cauza benzinei proaste in unele statii de alimentare.
    Masina are toate piesele originale (bucsi, brate, etc). S-au montat discuri frana- placute noi, stare tehnica si mecanica buna, deci, nu mai trebuie alta investitie pe viitorul apropiat. Trece orice test ITP si se vinde doar cu fiscal si instrainare scris pe talon.
    Probabil in viitor trebuie schimbata sonda Lambda asa cum scrie la carte, dupa 200.000 km, dar eu nu mai investesc in masina pentru ca vreau sa imi iau altceva.

Pret: 4.950 Euro negociabil

Distribuie pagina asta