1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Vanzari / Cumparari si Prestari Servicii pe acest Forum- In cine SA AVEM sau SA NU AVEM incredere

Discuție în 'Pareri, sugestii, observatii' creată de ovidiutm, 28 Ian 2009.

  1. spanu110976 3rd Gear Member

    Înscris:
    29 Feb 2012
    Locație:
    Napoli
    Masina:
    audi a6 avant, 2.0 BRF-136CP (170CP) 2006
    Userul/colegul audi66, un mare neserios !!! Am vrut sa cumpar de la el un set de lupe (cele care le are la vanzare) si mi-a zis ca totul este ok. Astept de 3 saptamani sa mi le trimita. Daca le-ati vazut voi, le-am vazut si eu. Nici macar nu raspunde la telefon, nu raspunde la mesajele de pe forum in privat. Activitate pe forum are , ca se vede ca posteaza.
    Asadar nu cumparati nimic de la el ca nu o sa beneficiate de produs. Cautati in alta parte!!!
     
  2. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Sper ca te-am lamurit pe P.M.
     
  3. spanu110976 3rd Gear Member

    Înscris:
    29 Feb 2012
    Locație:
    Napoli
    Masina:
    audi a6 avant, 2.0 BRF-136CP (170CP) 2006
    Pentru mine nu schimba nimic atitudinea ta. Stau de 3 saptamani dupa lupele alea.
    La telefon sau la mesaje pe whatsapp puteai sa raspunzi, sa-mi zici ca-i alba sau neagra.
    Imediat ce-am scris pe forum ca nu esti o persoana de incredere mi-ai raspuns si aici si pe pm.
    Oricum nu mai conteaza!!!
     
  4. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Ti-am scris in privat de ce ti-am raspuns.
    Nu vreau sa insir problemele mele personale pe un forum public.
    Mai umbla putin la termenul ala de 3 saptamani si numai exagera atat. Eu as zice ca mai exact sunt 11 zile.
    Ti-am zis ca iti trimit coletul si din motive personale nu am reusit. Dupa cum bine stii nu puteam sa il trimit decat in zilele de Duminica. Nu mi-ai platit nimic, nu avem nici o obligatie unul in fata celuilalt asa ca ... o seara buna si punct.
     
    smurff și cata181 apreciază asta.
  5. marius_bv

    marius_bv Audi Expert

    Înscris:
    6 Mar 2009
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    Audi A4 2.0i, 131 cp, 2003
    Nu cred ca audi66 este neserios si umbla sa dea tepe pe club audi. Ti-a luat banii si nu ti-a trimis nimic? Sau ai primit un cartof in colet? Despre astfel de oameni se vorbeste aici nu despre ce povestesti tu.....cred ca exagerezi
     
    vladliviu85 apreciază asta.
  6. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    Fratilor, nu iau apararea si nici nu acuz pe cineva, dar are si spanu110976 dreptatea lui : daca a primit o promisiune, chiar si numai verbala, de la un OM care in plus face parte si din aceasta comunitate, trebuia sa primesca cel putin o explicatie plauzibila pana sa scrie in acest topic, daca nu s-a reusit trimiterea coletului/produsului respectiv.
    Cel putin asa e in partea asta, dincoace de munti, promisiunea e datorie....Asta era supararea lui mare, mai mult decat ca nu a primit coletul.
    Bafta la toti :salute:
     
    MDU, Gabi_KGT, bc74abs și încă o persoană apreciază asta.
  7. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Nucu nu e chiar asa. Asa cum a spus si Marius anterior colegul/userul spanu110976 nu a fost tepuit, nu a primit o caramida in colet sau un cartof (ca este la moda teapa asta) si sunt sigur ca independent de vointa lui, audi66 nu a putut trimite acel colet.
    Si eu cateodata, fara sa vreau (uit, am alte probleme, etc.) imi incalc promisiunile, dar asta nu inseamna ca fac asta intentionat, vreau sa dau cuiva teapa sau altceva.
    Nu asta este scopul acestui topic. Scopul acestui topic este sa aratam care colegi/useri sunt chiar tepari cu adevarat adica iti da altceva in loc ce ti-a promis sau iti face masina varza la service, etc. nu faptul ca cineva nu ti-a trimis un colet poate fara sa aiba o vina directa sau sa faca intentionat asta. Incheiem aici polemica pe tema asta. Multumesc pentru intelegere.
     
    smurff apreciază asta.
  8. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
     
  9. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Nu am uitat sa pun coletul.
    Coletul trebuia expediat doar duminica, pe 2 sau pe 9 octombrie.
    Au fost 2 duminici pline, si nu cu plimbari prin parc, dar cum am zis nu vreau sa imi impartasesc problemele cu o tara intreaga. Si dupa cum bine vedeti nu sunt 3 saptamani, acum 3 saptamani nici macar nu eram in Italia dar asa le place oamenilor sa exagereze.
     
  10. spanu110976 3rd Gear Member

    Înscris:
    29 Feb 2012
    Locație:
    Napoli
    Masina:
    audi a6 avant, 2.0 BRF-136CP (170CP) 2006
    In primul rand nu l-am catalogat pe audi66 ca si TEPAR. Am spus doar ca este neserios ca nu s-a tinut de promisiune.
    nucugheri are f. mare dreptate. In ardeal promisiunea si vorba sunt litera de lege!!!
    Pacat ca treburile au decurs asa. Am incheiat orice polemica la adresa acestui subiect.
     
    Benilika apreciază asta.
  11. Mihai Daniliuc

    Mihai Daniliuc 2nd Gear Member

    Înscris:
    8 Mar 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 2.0TDI (BLB) 2005
    Am achizitionat de la ovidiutm un kit cruise control pentru B7.
    Am stabilit tot inainte de a expedia produsele, am primit poze cu produsele impreuna cu orice defect care necesita mentionare.
    Produsele au sosit astazi, conform descrierii, ambalate excelent.

    In concluzie, recomand ovidiutm :)
     
    ovidiutm apreciază asta.
  12. ryoraul

    ryoraul Bronze Member

    Înscris:
    8 Feb 2013
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    A4 B5 2001 AVANT 1.9 TDI AJM
    Recomand dani3lll.

    si

    Recomand tucudean87.
     
    dani3lll apreciază asta.
  13. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    Relatez si eu o experienta neplacuta cu userul inside, de la care am cumparat un airbag de A4 B8, SH, in stare buna, cu cablajul aferent acestuia, care din spusele vanzatorului era nou.
    Am intrebat si am cerut in mod expres ca aceste componente sa fie pentru A4 B8, sa potriveasca plug&play,
    lucru care de mi-a fost comfirmat de catre userul in cauza.
    Dupa montaj, comenzile nu functionau. Am desfacut mufa cablajului pe care mi l-a trimis, constatand ca aceasta avea rupt capacul, iar in interior era un fir rupt, iar unul s-a rupt ulterior, cauza fiind niste lipituri foarte proaste facute pe aceste fire chiar in zona unde acestea intra in mufa.
    Defapt, cablajul era modificat sa potriveasca pe A4 B8, dar modificarea a fost facuta foarte prost si gresit.
    Am comandat alte fire cu pini, am refacut eu lipiturile in alta parte, nu in imediata apropiere a mufei, dar nici asa comenzile nu functionau.
    Dupa 3-4 ore de "lins" elsa si schemele electrice impreuna cu un electronist, am reusit sa refacem traseele corecte in mufa si cablaj, in asa fel incat sa functioneze totul.
    I-am trimis un mesaj userului
    inside, sa il anunt despre cele constatate, iar raspunsul acestuia a fost :
    "
    Pana la urma este o chestie simpla sa lipesti 2 fire, nu stiu daca chiar este nevoie de un electronist.."

    NU RECOMAND !!
     
    andyzaharia, kizko, MRR și alți 4 apreciază asta.
  14. Alexandru.Constantin12

    Alexandru.Constantin12 1st Gear Member

    Înscris:
    24 Iun 2017
    Locație:
    Bucuresti, Berceni
    Masina:
    Audi A4 B6 1.9 TDI AWX 2002; BMW X3 2008
    Recomand userul Blackcat86. Super baiat, profesionist !
     
    vladliviu85 apreciază asta.
  15. Eugen.nytro 1st Gear Member

    Înscris:
    1 Sep 2016
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi a4 2.0 2001
    Nu il recomand pe Alin Dudu. Este doar un japcar. Montat-demontat distributie (pe care abia o schimbasem) capac tacheti care cica are o mica deviatie la distributie. Manopera 600 lei si de fapt era o amarata de bobina de 113 lei.
     
    vladliviu85 apreciază asta.
  16. vladliviu85

    vladliviu85 Audi Expert

    Înscris:
    27 Mai 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 BLB 2.0 TDI 2005 - 140 calutzi
    Eu il recomand pe Alin Dudu. Am fost la el asta toamna sa imi schimbe un simering la o planetara ca imi curgea ulei din cutie si e perfect uscat si in ziua de azi. Manopera ieftina, rapid, baieti de treaba angajatii lui.
     
  17. vladliviu85

    vladliviu85 Audi Expert

    Înscris:
    27 Mai 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 BLB 2.0 TDI 2005 - 140 calutzi
    Azi am constatat ca a inceput sa curga caseta de directie reconditionata in urma cu 3 ani si 22.000 km la mult recomandatul Trami. Dezamagitor ! Si un filtru de motorina tine atat daca ai plan service long life ! Nu recomand !
     
  18. marius_bv

    marius_bv Audi Expert

    Înscris:
    6 Mar 2009
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    Audi A4 2.0i, 131 cp, 2003
    Sunt curios care este raspunsul celor de la Trami, daca i-ai instiintat. Trist !!!
    Pe mine m-a mirat faptul ca au zis ca lichidul de servo rosu e mai bun, ei aia iti pun daca nu ii tragi de ureche sa-i atentionezi ca audi foloseste verde.
    Explicatia lor fiind ca cel verde distruge garniturile si semeringurile mai repede.
    Cred ca din profesionisti s-au transformat in carpaci, vorba ta, si un filtru ulei cred ca tine atat.
     
    vladliviu85 apreciază asta.
  19. vladliviu85

    vladliviu85 Audi Expert

    Înscris:
    27 Mai 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 BLB 2.0 TDI 2005 - 140 calutzi
    Ce rost are sa ii mai instiintez ? Oricum nu rezolv nimic. Banii nu ii primesc inapoi, nici timpul pierdut. Adevaru-i ca uleiul ala rosu a distrus defapt semeringurile casetei. 1 an am mers cu uleiul lor rosu si 2 pompe am schimbat pt ca s-au stricat. La a 3-a pompa am pus ulei verde de care trebuie si nu a mai picat dar caseta s-a dus fiind afectata de perioada in care s-a mers cu ulei rosu sau ... a pus nenea Trami semeringuri de 2 lei ... nu stiu ce sa mai cred. Oricum in perioada de garantie de 1 an jumate m-am intors la ei de 5 ori ! O data ca imi curgea ulei pe la conductele de tur si retur ca nu le stransesera bine, apoi ca mi s-a rupt un burduf care mi l-au pus ei si era copt de nou si cand le-am zis ca e copt m-au ignorat spunand ca " altele mai bune nu avem " si de inca 2 ori pentru cele 2 pompe picate la interval de 3 luni si inca o data ca imi curgea ulei intr-o veselie pe la filtrul lor magic anti-span montat la insistentele lor pe conducta de retur. Ulterior am renuntat la el cand am pus pompa originala cu ulei verde care merge si acum. Sunt atat de suparat si dezamagit de nu ai idee.
     
    Ultima editare: 16 Oct 2017
  20. marius_bv

    marius_bv Audi Expert

    Înscris:
    6 Mar 2009
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    Audi A4 2.0i, 131 cp, 2003
    Stiu ce zici dar macar sa stie ce treaba de 2 lei au facut si cat a tinut. Apropo, ai caseta koyo sau zf ? Trist e ca daca vrei noua nu se mai gadesc casete zf cica au fost cumparati de bosch. Nu stiu daca a ramas aceeasi calitate care o aveau zf.
     

Distribuie pagina asta