1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Volan multifunctional la A5 (B9) - inlocuire volan simplu - inlocuire padele cu unele cromate

Discuție în 'A5 B9 (2016- prezent)' creată de Mihai Audi A5, 31 Iul 2022.

  1. Mihai Audi A5 1st Gear Member

    Înscris:
    31 Iul 2022
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A5 Sportback 4.0 TFSI Quattro 2022
    Salut si bine v-am gasit,
    Este prima mea postare pe acest forum. Am comandat un Audi A5 Sportback 4.0 TFSI Quattro nou (doar ce mi-a venit) dar problema e ca eu am platit pt un pachet de iarna care includea un volan normal si cu incalzire iar ea a venit cu un volan cu partea de jos plata si fara incalzire.
    Acum ca am vazut volanul cu partea de jos plata am realizat ca imi place mai mult decat cel clasic rotund deci mi-as dori unul plat si cu incalzire, plus sa aibe piele perforata.
    Nici nu stiu inca daca sa accept situatia asta sau sa-i rog sa-mi aduca ce am comandat, referitor la volan.
    Intrebarea mea este, exista volane cu partea de jos plata si cu incalzire pentru Aud A5 an 2022 ?
    Ce s-ar putea face in cazul asta ?
    Exista oare posibilitatea sa-mi aduca un nou volan cu incalzire si sa mi-l schimbe la ei in service ?
    Banuiesc ca schimbarea volanului e usoara, problema apare ca, fiind incalzit, poate nu are electronica necesara sa suporte un volan incalzit.
    Idea e ca nu mi-au adus exact ce am comandat si nici nu vreau sa dau comanda pt altul si sa mai astept cine stie care luni sa-mi aduca o masina, noua, mai ales ca doar ce mi-am si vandut si masina veche si nu mai am masina.
    Ce parere aveti, ma puteti ajuta cu un sfat?
    Va multumesc
     
  2. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Pentru inceput citeste obligatoriu toate topicurile despre volane din toate ariile existente pe forum pentru ca sa inveti si sa intelegi ce vrei sa faci.
     
  3. SBU

    SBU 5th Gear Member

    Înscris:
    22 Aug 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    A5 2.0TDI 2017
    Nu exista volan plat cu încălzire, doar cel rotund poate avea.
     
  4. bobalex18

    bobalex18 Audi Expert

    Înscris:
    21 Iun 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B9, 2.0 TDI 2016 Stronic&quattro
    Se poate bricola și cel plat. DIY
     

Distribuie pagina asta