1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

WOT - Audi A4 B8 2.0 TDI

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de Adi27, 4 Dec 2019.

  1. Adi27

    Adi27 2nd Gear Member

    Înscris:
    22 Noi 2012
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    Audi A4 B8 2.0 TDI CAHA
    Va salut!

    Desi sunt membru de o perioada buna de timp pe forum nu mi-am prezentat masina niciodata, asadar o voi face acum:

    Detin din Noiembrie 2018 un Audi A4 B8 2.0 TDI - CAHA S line plus cu cutie manuala.
    O sa enumar doar cateva dotari pe care mi le amintesc :)
    - S-line interior, exterior si suspensie
    - Panoramic
    - Led fata-spate
    - MMI 3G High
    - Servotronic
    - Pachet lumini interior
    - Senzori fata spate de parcare cu afisaj

    Cam astea ar fi in mare dotarile cu care a venit masina. Intre timp a primit soft, DPF Off din motive tehnice momentan, pentru ca sunt in cumpana daca sa-l pun inapoi.
    N-am fost scapat de probleme si datorita unei fisuri in chiulasa a trebuit sa o schimb cu una sh dar cu km putini. In rest m-am putut bucura de ea cerand doar motorina si schimburile la 10.000 km maxim.
    Am ramas impresionat de topicul colegului rotitza si la o scara mai mica m-am apucat si eu de mici modificari:
    - Volan RS5 tesit
    - Grila AM cu fagure
    - Colantat in negru lucios trim -urile
    - Vopsit negru trim de la ceasuri
    - Vopsit negru oglinzile
    - Modul bluetooth AM
    - Full led-uri la interior

    Planuri pt viitor apropiat:
    - jante rotor 9J ET 33 in primavara
    - alta grila fata mai calitativa
    - o suspensie probabil o idee mai joasa
    - ...

    O sa atasez poze foarte random cum le am prin telefon de la achizitie pana in prezent.
     
    Ultima editare: 4 Dec 2019
  2. Risti

    Risti 2nd Gear Member

    Înscris:
    20 Noi 2009
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A6 C7 2016 3.0 TDI 218 PS
    DPF ON
     
    smurff apreciază asta.
  3. seftaka

    seftaka Silver Member

    Înscris:
    7 Iul 2016
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Ex: Audi A6 2.0 TDI CGLD 2012 & Porsche Cayenne 3.0d 2016
    Eu as confisca masinile cu dpf off. Macar nu mai postati ineptiile astea, altfel o sa se ajunga ceva gen 4tuning.
     
  4. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    DPF OFF nu, in schimb se promoveaza instalatiile xenon, becurile cu led faza/scurta lunga, down-pipe-uri, evacuari facute pe la nu stiu ce firme, resoftari de tot felul (putere, consuma, ECO, bla bla), etc.
    Despre ce vorbim ?
     
    Paulll, jeezy, Beetle94 și alți 6 apreciază asta.
  5. Lucaciu Florin

    Lucaciu Florin 2nd Gear Member

    Înscris:
    21 Mar 2018
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    Audi A4 B9 2.0TDI 190cp S-tronic
    Frumoasa masina ... daca tin bine minte am poze de cand era pe la "doctor" si mi-a placut enorm
     
    Adi27 apreciază asta.
  6. Risti

    Risti 2nd Gear Member

    Înscris:
    20 Noi 2009
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A6 C7 2016 3.0 TDI 218 PS
    Problema e ca sunt deja tot mai multi (ca si cazul de fata), care nu-si permit sa intretina o astfel de masina.
    Ei stau foarte confortabil la volan, sline, soundpaket1, scaune, fite, dar in spatelele lor nu poti sa respiri.
    Ne mai miram ca dupa ce trec granita si ajung in Austria cu masina isi iau amenzi, dar tot strainii aia sunt rai :)
     
    lowlife apreciază asta.
  7. Msclemike

    Msclemike 3rd Gear Member

    Înscris:
    16 Noi 2018
    Locație:
    Cluj
    Masina:
    Audi
    Mda...pe principiu sa fim corecti si cu adevarat ECO cred ca merge si aplicarea impozitului asta de peste 30x mai mare fata de un 2000cmc in conditiile in care CO2-ul meu e de 223g/km iar la unul de 2000 la 171g/km...
     
    Adi27 apreciază asta.
  8. Adi27

    Adi27 2nd Gear Member

    Înscris:
    22 Noi 2012
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    Audi A4 B8 2.0 TDI CAHA
    Total de acord cu voi in legatura cu dpf-ul, tocmai de aceea va fi pus inapoi pe masina. Iar colegului @Risti l-as ruga sa-si tina pt el frustratile legate de situatia financiara a celor care fac dpf off, intretin masina foarte bine si nu cred ca te priveste pe tine prioritatile mele sau a altuia, dar asta e romanul primu la dat cu piatra si judecat.
    In cazul meu s-a intamplat sa iau masina cu el stricat culmea la RAR fara nicio spaga s-a trecut testul ( nici eu nu stiam ca nu este dpf ul in stare buna) asta ca o paranteza. Am experimentat cum e fara dpf, de aceea am si scris in descriere ca il voi pune inapoi sus deoarece de cand l am dat jos am achizitionat altul sh de pe o masina cu 70k km.

    Numai bine!
     
    Ultima editare: 5 Dec 2019
  9. gabitza121

    gabitza121 Audi Expert

    Înscris:
    22 Ian 2013
    Locație:
    Brașov / Benidorm
    Masina:
    a6 avant quattro,2.5tdi AKN 2001/ a6 avant quattro, 3.0tdi BMK 2006
    @Adi27 pe banii tai,pe muzica ta asculți ce vrei și dansezi cum vrei...... Nu asculta cântecul altora.

    Mă uit ma gândesc și îmi fac cruce cu doua maini când văd atata moralitate și aere nemțești. Nu mai înțeleg daca suntem pe un forum de pasionați sau la catedrala neamului.......
    Cine își face DPF OFF, ,,soft" orice alta modificare își asumă că iese din lege.
    Dar mi se pare ........... sa apara asemenea cunoscători care știu ei dacă îți permiți sau nu îți permiți să întreții mașină.Stiu eu un caz care a anulat filtru ce era aproape nou(12000km) și a mai cheltuit de încă 4 ori valoarea masinii in modificări.
     
    turbo_diessel și Adi27 apreciază asta.
  10. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Ideea este simpla, nu trebuie incurajat asa ceva, dar nici nu trebuie blamat cineva care a facut-o sau are de gand sa o faca.
    Avem exemple pe forum de quattro montat neomologat. Ar trebui arestat ?
     
    Sorin192, Lucaciu Florin, Msclemike și alți 4 apreciază asta.
  11. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Vreau sa trecem peste. S-a inteles ce a vrut sa spuna Adi27 si important este asta:
    Nu avem noi dreptul sa emitem judecati cu valoare de adevar, la adresa cuiva, mai ales in mod public. Daca acel cineva asa a inteles sa procedeze, el singur va suporta consecintele legale si isi asuma raspunderea asupra ceea ce face si asupra faptelor sale. Multumesc foarte mult pentru intelegere.
     
    dvr, audi66, Msclemike și încă o persoană apreciază asta.

Distribuie pagina asta