1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Zgomot - Sunet neidentificat - Vibratii - Trepidatii la Audi A6 C7

Discuție în 'Audi A6 C7 (2011 - 2018)' creată de zxzxz, 25 Oct 2012.

  1. Guest 9896 Guest

    Buna ziua tuturor,

    Pe parcursul zilei de ieri am parcurs distanta Constanta -Valcea cu masina din profil, pe autostrada cu regim de viteza ca pentru autostrada, nu am sesizat probleme sau martori aprinsi, desi am mai oprit pe traseu. Intre Pitesti si Ramnicu-Valcea, viteza fiind mai mica, am sesizat ca dupa 50 km/h se aude un sunet ca de avion, bineinteles la intensitate mica. Astazi am plecat iarasi cu ea si acelasi lucru. Inainte de a ajunge la service (zilele viitoare) imi puteti spune daca s-a mai confruntat cineva cu acest sunet pentru acelasi tip de masina si care a fost solutia ?

    Multumesc
     
  2. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Nu stie nimeni si sunt zeci de cauze: de la anvelope pana la ceva la motor, cutia de viteze sau instalatia de aer-vacuum, etc., etc. Trebuie facute mai multe investigatii
     
    Guest 9896 apreciază asta.
  3. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Presimt ca o sa i se comunice faptul ca trebuie sa schimbe un rulment la una din roti. :)
     
    Ionut Stancu apreciază asta.
  4. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Depinde de mecanic, mai precis unde merge. Asa poate schimba jumatate de masina, nimic nu este exclus. :) Dar divagam de la subiect.
     
  5. Guest 9896 Guest

    Am trimis un email pentru programare la Reprezentanta Audi Rm Valcea. Masina o conduce sotia, nu vreau scandal =))
     
  6. Lucian96 3rd Gear Member

    Înscris:
    21 Ian 2016
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A6 4F2, 2011, CAHA
    Daca se aude doar pe drumul respectiv, e 100% din cauza anvelopelor. Am observat si eu in Timis, intre Timisoara si Sannicolau pe aproape tot drumul fluiera anvelopele si se intensifica odata cu viteza. Si asta doar cu anvelopele de iarna Continental Wintercontact TS860, 225/50R17, daca are vreo relevanta. Incearca si pe alt drum decat cel pe care ai mers sa vezi daca se mai aude.
     
  7. Guest 9896 Guest

    Multumesc pentru raspunsuri, s a inlocuit rulmentul dreapta fata, zgomotul a disparut.
    Spor!
     
  8. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    I told you so. :)
     
    Guest 9896 apreciază asta.

Distribuie pagina asta