1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

A5 SPB 2.0 TDI 143CV S LINE PLUS INT/EXT

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de audilover95, 24 Mar 2017.

  1. audilover95

    audilover95 1st Gear Member

    Înscris:
    11 Ian 2017
    Locație:
    Padova, Italia
    Masina:
    A5 SPB 2.0 TDI 143CV S LINE PLUS
    Buna tuturor , va prezint a doua mea iubire :)

    Masina a rulat in Germania cumparata de la un dealer din Romania , model 2013 mai exact " A5 Sportb TDI 2.0 I4105 M6S " an fabricatie 2012 (30.10.2012) cod motor CJCA (4-cyl. turbo dies. eng. 2.0 l/105 kW 4V TDI common rail Base engine is TH3/TG3/TM4/TP4/TP5 ) cutie in 6 trepte manuala.
    Culoarea Moonlight Blue metalizat, anvelopele 245/40 R 18 93Y / jantele din aliaj 8.5J x 18 s line, interiorul este total black on black in piele valcona neagra, plafonul negru, scaune sport cu logo s line (ajustarea înălțimii manuala), volan multifunctional specific s line in 3 raze perforat in piele, dublu climatronic, mmi 3g, sensori parcare cu sunet (doar spate) fara afisaj, suspensi sport, pachet s line exterior + interior , oglinzi electrice incalzite heliomate, bixenon adaptiv cu cornering, sensori lumini/ploaie, lumini ambientale led, evacuare cromata, crom exterior si multe altele :D.
    Pentru cei mai curiosi la s atasat pdf-uri cu configurarea facuta de primul proprietar...

    Masina actual are 183.000 de km cumparata la 170.000, inainte de cumparare am facut toate testele necesare la reprezentanta, a fost controlat fiecare detaliu pentru nu a avea neplaceri. Pentru inceput am de gand sa schimb pedalele cu cele cromate si sa fac un rapid update la harti. Software-ul e deja ultimul (BNav_EU_K0260_1_D1) urmeaza doar sa descarc hartile si sa le incarc. Am gandurile si la niste geamuri fumuri ...

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    Alexandruu, GeoBAG, bobalex18 și alți 2 apreciază asta.
  2. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Felicitări pentru achizitie! Sa o folosesti sanatos si câti mai multi kilometri fara evenimente neplacute!

    Este foarte dotata si cu un interior foarte bine ingrijit. Se vede ca celalalt proprietar avea grija de ea.
    Folia pe geamuri sigur ii va aduce un aspect mult mai sportiv, in plus protejeaza interorul. Despre suspensie... pare putin cam inalta... sau rotile sunt mici?
    Spor in continuare cu modificarile pe care ti le-ai propus!
     
    audilover95 apreciază asta.
  3. cogdao

    cogdao Platinum Member

    Înscris:
    8 Sep 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B8.5 2.0 TFSI QUATTRO TIPTRONIC
    Sa o stapanesti sanatos! Frumoasa si dotata!
    Ai in plan sa o modifici/ upgradezi?
     
    audilover95 apreciază asta.
  4. Mocanu.adi

    Mocanu.adi Bronze Member

    Înscris:
    13 Feb 2015
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    Audi A6 C6 4F - 2011- S-line - 2.0 TDI (CAH) 170 CP
    Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea fara incidente ! Bafta ! :arco:
     
    audilover95 apreciază asta.
  5. audilover95

    audilover95 1st Gear Member

    Înscris:
    11 Ian 2017
    Locație:
    Padova, Italia
    Masina:
    A5 SPB 2.0 TDI 143CV S LINE PLUS
    @cogdao Multumesc mult! Si a ta la fel mai ales ca e benzina ....:hubbahubba:mai ai putin si ma intreci la dotari :):applaus:esti pus pe treaba bine, spor in continuare la modificari!!!
    @MarianMaxx Multumesc si tie la fel!:) Da rotile sunt mici, masina are suspensie sport dar fara drive select :( urmeaza sa le schimb ..
    @Mocanu.adi Multumesc, si tie la fel!! :arco:

    Cat despre upgrade si planuri sincer nu stiu exact pentru ca am fost foarte ocupat in ultimul timp doar acum mi-am facut putin timp. In orice caz ma bate capul sa umblu mai mult la exterior unde as schimba:
    Grila cu una s5 avand in vedere pachetul crom (in cazul asta ar urma oglinzile in stil s5 si la fel si spatele..)
    Spatele oem s5 sau enlaes full carbon ( in amandoua cazurile va trebuie modificata evacuarea)
    I-as face un soft profi
    As vreao mult mai zgomotoasa , incerc sa inteleg ce fel de evacuare ar fii ok in cazul unui motor diesel 2.0 ... cap coada sau elimin intermediara, ori finalele.:shrug:
    Sau
    Packet complet black optic
    Jantele dar pe 18"
    Soft
    Volant in stil rs
    Trimuri rs
    Momentan am facut doar update-ul la harti (prin januarie 2014 ---> 2016--) si am pus folie pe spate si luneta llumar 5% omolagata (acum o saptamana).

    [​IMG]
    Inainte
    [​IMG]

    [​IMG]
    Dupa
    [​IMG]
    [​IMG]

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Alte poze:

    [​IMG]
    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
    [​IMG]
     
    Marco_audi, smurff și Glemeanu apreciază asta.
  6. cogdao

    cogdao Platinum Member

    Înscris:
    8 Sep 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B8.5 2.0 TFSI QUATTRO TIPTRONIC
    Daca vrei grila fata S5 neagra, are o cunostinta de vanzare la un pret bun, te pot pune in legatura cu el.
     
    audilover95 apreciază asta.

Distribuie pagina asta