1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

A6 C7 Allroad BiTDI SKR

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de clauuualc, 12 Apr 2017.

  1. clauuualc

    clauuualc Silver Member

    Înscris:
    11 Mai 2015
    Locație:
    Graz-AT/ Deva-RO
    Masina:
    A6 4G 3.0 BiTDI 2013, Allroad 4G 3.0 BiTDI 2013, TT 8S 2.0TFSI Quattro 2015.
    Cred ca sunt putin addicted de modelul C7. Dupa 2.0TDI Sedan si 3.0BiTDI Sedan, a venit randul altui C7.

    Astazi ridicam masina deci pot spune oficial ca este "noul SKR". Vine ca si inlocuitor pentru un VW Touareg Hybrid.
    Este vorba despre un A6 Allroad BiTDI "Java Braun" din 2013 cu 80.000km.
    A fost Audi Gebrauchtwagen plus si eu personal am fost impresionat de conditia in care se afla la exterior. In interior arata destul de normal insa mai are nevoie de o curatare profi.

    Ca si optiuni este destul de ok, cele mai importante sunt:
    -Faruri LED.
    -ACC.
    -Jante pe 20.
    -Geamuri acustice.
    -MMI high cu touchpad.
    -Sistem audio B&O.
    -Scaune comfort cu memorii.
    -Keyless.
    -Lumini ambientale.

    Exterior arata cam asa:
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Si in interior:
    [​IMG]
    [​IMG]

    Primele modificari planificate deja sunt:
    -folii pe geamurile spate si laterale (aceleasi ca si la A6-le meu).
    -schimb cu presurile standard.
    -active sound cu wifi.
    -posibil alte jante tot pe 20 si acestea sa le tin pentru iarna la A6 Sedan.
    -poate stopuri de facelift.
     
    borsy, Alex TJO, Cata_ADC și alți 15 apreciază asta.
  2. Megatron Gold Member

    Înscris:
    25 Iun 2012
    Locație:
    Franţa / Zalău - Romania
    Masina:
    Audi
    Superba masina! Te plimbi cu visul meu... :)

    Sa o folosesti fara probleme!
     
    bzn_marius, djxme200, Mitiy și încă o persoană apreciază asta.
  3. Iasmin90

    Iasmin90 5th Gear Member

    Înscris:
    2 Aug 2016
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A6 C6 ,2.0 TDI CAGB,2009
    Felicitari arata foarte foarte bine,sa aveti parte unu de celalalt.
    Ca o mica paranteze iti mai trebuie un A6 C7 avant si ai tripleti ideali [emoji23]


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  4. clauuualc

    clauuualc Silver Member

    Înscris:
    11 Mai 2015
    Locație:
    Graz-AT/ Deva-RO
    Masina:
    A6 4G 3.0 BiTDI 2013, Allroad 4G 3.0 BiTDI 2013, TT 8S 2.0TFSI Quattro 2015.
    Megatron - Multumesc frumos. Sincer iti spun ca am ramas surprins cat de bine se misca. Eu unul nu simt diferenta intre Sedan si Allroad la condus. Nu prea se simt kg in plus.

    Iasmin90 - Multumesc. Sa speram ca vine odata si A6 C7 Avant. Este el planificat insa mai sunt cativa ani buni pana ajungem la buget. Insa daca mai vine...vine sub forma unui RS.
     
    stefan550, Baroon, Iasmin90 și alți 2 apreciază asta.
  5. MARRIUS24 Silver Member

    Înscris:
    3 Apr 2010
    Locație:
    Rădăuți
    Masina:
    Audi
    Big like !
     
  6. alexclipea

    alexclipea Bronze Member

    Înscris:
    22 Apr 2015
    Locație:
    Târgoviște
    Masina:
    A3 8L, 1.8T AUQ, 2001
    Nu am cuvinte pentru o astfel de masina! Din pacate pentru unii din ramane doar sa visam la astfel de minunatii!
    Sa o stapanesti sanatos!
     
  7. anarchy

    anarchy Gold Member

    Înscris:
    15 Dec 2007
    Locație:
    Wild West
    Masina:
    A6 C7 3.0TDI
    deja te-ntinzi :)))
    prea faina ... imi place mai mult comparativ cu sedanu tau :) pare mai moderna
    felicitari pentru achizitie si sa te poarte sanatos !
     
    Cata_ADC apreciază asta.
  8. TaZZuLeTz

    TaZZuLeTz Bronze Member

    Înscris:
    1 Apr 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 D4 3.0 TDI 2012 CDTA
    Felicitări pentru achiziție! Într-adevăr exteriorul arata bine de tot. Nemții au grija de mașinile lor.

    Deja te întreci, mai lasă și la alții mașini asa superbe, le iei tu pe toate. :))
     
  9. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Sunt curios insa care a fost fața lor când ți-au văzut mașina personală :)
    Ai mărit garajul cu o mașina superbă, felicitări ! Precum și Victor a precizat anterior e și pentru mine mașina de familie ideală în care m-aș vedea peste câțiva anișori :)
    Spor !
     
  10. mik15

    mik15 Platinum Member

    Înscris:
    8 Aug 2009
    Locație:
    Sibiu
    Masina:
    VW Touareg 3.0TDi
    subscriu replicii lui Megatron :) chiar e frumoasa si chiar imi place si mie mai mult decat sedan-ul tau, eu sunt subiectiv oricum si nu credeam sa ajung sa imi placa mai tare Avant-ul, dar sub forma de Allroad mi se pare o imbinare excelenta intre bestie si frumusete cu un mare plus pentru ceea ce poate face pe plan practic.

    @TaZZuLeTz - nu au nemtii grija pe care o avem de noi masini, la ei in cea mai mare parte se datoreaza unei infrastructuri bine pusa la punct care faciliteaza intretinerea masinii. Eu rar am vazut pe acolo sa se duca cum mergeam eu cu galeata, samponul, manusa, lavetele, sampoanele si etc la selfwash. Toti baga masina la tunel sau la selfwash cu spuma lor, dar au niste standarde la spalatorii care se respecta si nu iti fac masina praf ca la ale noastre unde iti baga spuma cea mai low cost si acida si vine Dorel si ti-o sterge cu jegul lui de carpa, asta e diferenta, cei din Vest apreciaza timpul si calitatea, la noi sa fie ieftin si bun :)
     
    stefan550, TaZZuLeTz și gabitza121 apreciază asta.
  11. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Claudiu vreau sa vad stopurile de face-lift nu de alta insa vreau să îmi deschizi apetitul.
    Să o stăpâniți sănătoși și te rog eu nu o lasă stoc :)

    Sent from my Pixel XL using Tapatalk
     
    Mitiy și clauuualc apreciază asta.
  12. razvan_wdr

    razvan_wdr 2nd Gear Member

    Înscris:
    17 Sep 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B8 2011 Ambi* Luxe
    Frumoasa! S-o stapanesti sanatos!
     
  13. clauuualc

    clauuualc Silver Member

    Înscris:
    11 Mai 2015
    Locație:
    Graz-AT/ Deva-RO
    Masina:
    A6 4G 3.0 BiTDI 2013, Allroad 4G 3.0 BiTDI 2013, TT 8S 2.0TFSI Quattro 2015.
    In sfarsit am ridicat masina :):). A6 este maxim jos din suspensie iar Allroad maxim sus.
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    Stik, Tudor.r, eKKoMan82 și alți 8 apreciază asta.
  14. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    De ce? Era blocata suspensia pneumatica?:p:) Acum este prea inalta.:( Glumesc. :hi:

    Felicitări pentru noua achizitie! Este intradevar un exemplar foarte frumos! :applaus:
     
  15. clauuualc

    clauuualc Silver Member

    Înscris:
    11 Mai 2015
    Locație:
    Graz-AT/ Deva-RO
    Masina:
    A6 4G 3.0 BiTDI 2013, Allroad 4G 3.0 BiTDI 2013, TT 8S 2.0TFSI Quattro 2015.
    Ne-am miscat repede. In 2 zile lucratoare a fost inmatriculata.
    Acum nu a mai trebuit platita taxa. Sunt curios ce se intampla pe viitor. Ajung iar sa o platesc la vanzare oare?!

    [​IMG]
     
    Alex TJO, stefan550, mihaicristian și alți 7 apreciază asta.
  16. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    Bravo :applaus:Asta da "rapiditate" :)
     
  17. TaZZuLeTz

    TaZZuLeTz Bronze Member

    Înscris:
    1 Apr 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 D4 3.0 TDI 2012 CDTA
    Nu cred ca o s-o plătești la vânzare, vor sa bage cu stickere de poluare ca în occident.

    Foarte repede te-ai mișcat la înmatriculări, la noi la București se așteaptă și o luna pana să-ți vina rândul la rar.

    Totodată, ți-au venit idei de modificări? Sunt curios ce vrei sa ii faci la o asemenea bijuterie!
     
  18. clauuualc

    clauuualc Silver Member

    Înscris:
    11 Mai 2015
    Locație:
    Graz-AT/ Deva-RO
    Masina:
    A6 4G 3.0 BiTDI 2013, Allroad 4G 3.0 BiTDI 2013, TT 8S 2.0TFSI Quattro 2015.
    Si la Deva in mod normal se fac programari pe sfarsitul lui mai. Insa....traim in Ro.

    Cu modificarile momentan cred ca facem pasi inapoi. S'ar putea sa treaca la jantele pe 19 pe care le'am avut iarna pe Sedan.
    Motivul este ca masina este condusa in mare parte de tatal meu. Jobul lui presupune si putin offroad.

    Planul este sa luam un set de cauciucuri de vara pe cele pe 19. Maine le pun de proba cu cauciucurile de iarna de A7 si vedem.

    Asta inseamna ca dau cele pe 19 Allroad-ului si eu primesc cele pe 20" ca sa le am pentru iarna. Daca cineva este interesat de ele, sa'mi scrie. Nu exclud sa le vand la un pret corect si sa'mi iau eu altele. Momentan au cauciucuri 255/40 R20; intradevar sunt putin duse. Mai tin, insa maxim vara asta.

    Imi place foarte mult cum arata allroad-ul cu cele pe 20 insa realitatea....

    Intrebare: in carte scrie dimensiune 255/45 R19. Oare risc mult daca pe iarna le pastrez pe cele de acum 235/45 R19? Stiu ca sunt putin mai mici insa parca imi este greu sa renunt la un set de cauciucuri noi.
     
    stefan550 și TaZZuLeTz apreciază asta.
  19. daniel cosar

    daniel cosar 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Mai 2016
    Locație:
    Izegem
    Masina:
    AUDI A8 D3, 3.0, 2008
    Salutare. Felicitari pentru achizitie si sa o folosesti sanatos si fara incidente. Superba.
    Daca nu deranjeaza intrebarea; la ce pret ai luat-o?
    Te intreb deoarece caut si eu una prin Belgia, dar sunt tare piperate preturile aici.
     
  20. clauuualc

    clauuualc Silver Member

    Înscris:
    11 Mai 2015
    Locație:
    Graz-AT/ Deva-RO
    Masina:
    A6 4G 3.0 BiTDI 2013, Allroad 4G 3.0 BiTDI 2013, TT 8S 2.0TFSI Quattro 2015.
    Salut. Multumesc. Din pacate la Allroad tot timpul o sa fie preturi mai mari. Iti trimit mesaj privat.
     

Distribuie pagina asta