1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi A4 1.9 TDI 2006

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de Denis Talpos, 26 Apr 2017.

  1. Denis Talpos

    Denis Talpos 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Apr 2017
    Locație:
    Baia M
    Masina:
    Audi A4 1.9 2006
    Buna ziua colegi, o sa fac o scurta descriere a masinii mele si mici modificari aduse daca le-as putea numii asa.
    Este vorba despre un 1.9 TDI 116 cp cu 360 000 km reali la bord.

    Optiuni fata de cele standard:
    -Tempomat
    -faruri automate
    -navigatie RNS-E MMI
    -maxidot color

    Modificari :
    -distantiere fata 1.5 cm
    -distantiere spate 2 cm
    -jante 17"
    -embleme cu s-line
    -led-uri canbus pozitie
    -lampi dedicate nr. Inmatriculare
    -full led la interior (inclusiv torpedo)

    Investitii recente:
    -racitor de gaze
    -schimbat garnitura chiuloasa + rectificat.
    -distributie
    -Turbo (nou)
    -intercoler
    -suporti motor
    -set brate fata
    -placute + discuri (fata-spate)
    -schimb ulei+filtre
    -anvelope vara noi Goodyear eagle f1 assimetric 3. (235/45/17)
    -anvelope iarna noi dunlop winter sport 5.(205/65/16).
    Si multe altele care nu imi vin in minte acum.
    O sa atasez si niste poze cu masina .

    dmd-2.jpg dmd-12.jpg IMG_20170403_094906.jpg IMG_20170403_191754.jpg IMG_20170414_171047.jpg 20170415_101409.jpg dmd-4.jpg 20170415_095402.jpg 20170415_101401.jpg
     
    MariusSCM, Chriss_Deejay, Glemeanu și alți 4 apreciază asta.
  2. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Felicitari pentru curaj! :applaus:
    Nu multi se incumeta sa cumpere o astfel de masina, cu acest numar de kilometri, fie dotata chiar cu motorul de 1.9 TDI. La majoritatea le place sa fie mintiti, cu un kilometraj de sub 200.000 Km.

    Imi place ca te ocupi de ea si ai reusit sa o aduci intr-o stare foarte buna! Mult succes in continuare la modificarile pe care ti le-ai propus!
     
    Denis Talpos apreciază asta.
  3. Denis Talpos

    Denis Talpos 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Apr 2017
    Locație:
    Baia M
    Masina:
    Audi A4 1.9 2006
    Multumesc frumos, da asa e.
    Mi-a placut foarte mult masina din momentul in care am vazut-o pe site in olanda, si mi-am pus ochii pe ea.
    E adevarat ca am avut unele probleme si o investitie destul de mare, dar acum masina este in perfecta stare de functionare, lucrul care ma bucura cel mai tare.
     
  4. CosminSt

    CosminSt 6th Gear Member

    Înscris:
    11 Feb 2015
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    Audi A4 B8.5 2.0 Tdi Quattro Avant 190cp E6 S-tronic 2015
    Sa o stăpânești sanatos! Frumoasa masina si e bine ca ai grija de ea. "Problema" cu km e relativa, ptr ca poti la fel de bine sa cumperi o masina cu 220 mii in bord si de fapt sa aiba peste 400. Sunt destui pe strada care circula asa linistiti, fara sa aiba idee cat a parcurs masina lor cu adevărat si totusi masina merge bine mersi si fara probleme. Spor la viitoarele investitii!
     
    Denis Talpos apreciază asta.
  5. Denis Talpos

    Denis Talpos 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Apr 2017
    Locație:
    Baia M
    Masina:
    Audi A4 1.9 2006
    Cosmin eu sincer am fost de acord cu km multi dar reali, am si eu o gramada de prieteni cu masini 400+ si pe bord au 250. Am gasit in masina hartii cu reviziile facute la 300.000 + , dar nu vreau sa-i supăr. Mersi mult!
     
    CosminSt apreciază asta.
  6. mik15

    mik15 Platinum Member

    Înscris:
    8 Aug 2009
    Locație:
    Sibiu
    Masina:
    VW Touareg 3.0TDi
    bine ai venit pe forum si sa te bucuri de masina, e frumoasa! Km multi nu sunt problema, daca(si cand sunt multi de obicei da) acestia sunt facuti in regim de autostrada, deci un numar mult mai mic de ore de functionare decat una cu km putini dar facuti in regim urban si deci ore multe de functionare. Masina "nu stie" de km ci de orele de functionare, toate piesele de asta sunt cel mai afectate si de asta se tine si cont in productie si teste. Ca atare o masina cu 350k km poate avea undeva la 3500-4000 ore de functionare daca a mers preponderent pe autostrada, pe cand una cu 100k km preponderent urban va avea poate si de pana la 3 ori mai multe ore de functionare, deci o uzura de 3 ori mai mare a pieselor. Asa ca, poti sta linistit, te va mai duce mult si bine cu putina atentie.
     
    DrLexic apreciază asta.
  7. Denis Talpos

    Denis Talpos 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Apr 2017
    Locație:
    Baia M
    Masina:
    Audi A4 1.9 2006
    Multumesc mult!
    Vroiam sa amintesc si eu acest lucru si anume ca, acesti km au fost facuti in mare parte in regim de autostrada, dar ai spus-o tu, bine punctat. Eu am deja 15 k km cu masina si vreau sa spun ca nu se simte obosita, suspensia e "zdravănă" cutia ok, la fel si ambreajul, mici urme de uzura pe volan, in rest si interiorul e impecabil, nu as fi vrut sa o vad cum arata masina daca km erau facuti in oras..
    Multumesc inca odata ! :)
     
  8. FlorinMuresan

    FlorinMuresan 2nd Gear Member

    Înscris:
    4 Apr 2013
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi A4 B7 Avant S-line , 2.0 BPW 2007
    In sfarsit apare si un Baimarean pe aici :).
    Foarte faina culoarea si jantele. Masina a ajuns pe maini bune si sunt sigur ca o sa fie intretinuta asa cum merita.
    Unde ai facut toate operatiile de service?
     
  9. Denis Talpos

    Denis Talpos 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Apr 2017
    Locație:
    Baia M
    Masina:
    Audi A4 1.9 2006
    Mersi mult, chiar pot sa spun ca e o masina intretinuta la care tin mult.
    Am facut service-urile la Service Cipri Recea, sunt chiar meseriasi baietii, lucreaza scump dar prefer sa dau mai mult decat sa o repar la coltul blocului si sa fiu nemultumit.
     
  10. FlorinMuresan

    FlorinMuresan 2nd Gear Member

    Înscris:
    4 Apr 2013
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi A4 B7 Avant S-line , 2.0 BPW 2007
    Asta merita un Audi. Daca ai mers cu masina de la inceput la ei , sa nu scimbi service-ul, tot acolo merg si eu, si sunt foarte multumit, intradevar au preturi un pic mai mari fata de medie, dar calitatea serviciilor este mult superioara. Tot la ei fac si eu "necesarele" si nu am de gand sa renunt la alegerea facuta.
    Poate ne strangem mai multi aici si ne organizam sa facem niste intaliniri Audi :arco:
     
  11. Denis Talpos

    Denis Talpos 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Apr 2017
    Locație:
    Baia M
    Masina:
    Audi A4 1.9 2006
    Nu am de gand sa-i schimb, mai am un passat b5 si tot la ei il duc, lucruri care le stiu face le fac acasa ca am unele posibilitati si cu ajutorul lui tata, in chestii mai majore nu ma bag.
    Ar fi frumos sa ne organizam.
     

Distribuie pagina asta