Audi A6 E-tron 2024

Discuție în 'Stiri Audi' creată de Cristi, 31 Iul 2024.

  1. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
     
    teodor.goga și Chriss_Deejay apreciază asta.
  2. catar

    catar 3rd Gear Member

    Înscris:
    25 Mar 2013
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    A4 B8 1.8 TFSI (CDHB) 2008 / BMW E60 530d (M57) 2004
    Arata cam "asiatic", dar eu cred ca macar e cea mai frumoasa (la exterior) din tripleta germana.
    La interior, ecranul ala ca si la BMW G60, total neinspirat (macar la E-Class au integrat ecranul multimedia, asa cum e la A6 C8, care e mai ok, nu stiu de ce au "retrogradat" pe filozofia BMW). Iar butoanele capacitive de pe volan, mai bine nu.
    Pentru mine, A6 C7 a fost cel mai rezonabil, atat exterior, dar mai ales la interior.
     
  3. traian si decebal Audi Expert

    Înscris:
    4 Feb 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    nu am
    Acum 25 de ani cand am vazut A6 C5, m-am simtit ca si cum as aseleniza acum.
    La fel si cand a aparut C6.
    C7 nu mi-a placut deloc la lansare, exceptand allroad-ul care mi s-a parut exceptional, la fel ca si la C6, de altfel. Mi-a placut in 2014 faceliftul la sedan.
    In 2018 am vazut pt prima data C8 la in salon auto. Aveam seria 5 ultimul model de la acea data si C8 mi s-a parut mult de tot peste G30.
    Allroad-ul de la C8 nu imi place deloc.

    Nici pe mine nu ma incanta ce a aparut in ultimii 2 ani dpdv design interior exceptand E klasse pe care probabil o sa mi-l si comand la toamna sa schimb A6-le.
     
  4. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    E oribil si parca materialele par de proasta calitate doar dupa sunetul facut la atingere.
     
    911turbo apreciază asta.

Distribuie pagina asta