1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi A8 3.0 TDI 2012

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de TaZZuLeTz, 1 Apr 2017.

  1. lucianmarius

    lucianmarius Gold Member

    Înscris:
    6 Mai 2014
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi Q7 2018 3.0 TDI / Ford Mustang Bullitt V8 2020 / ex Audi S5 V8 2007 4.2 FSI (CAUA)
    Cutia ta e cumva zf 8hp55? Daca da nu are cuplul maxim 550nm? Cuplul maxim ar fi depasit cu mult prin chiptunning...
     
  2. TaZZuLeTz

    TaZZuLeTz Bronze Member

    Înscris:
    1 Apr 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 D4 3.0 TDI 2012 CDTA
    Salutari,

    Da, cutia mea e 8HP55A. Cei 550 Nm se refera la cat tine cutia stock din fabrica. Nu e sub nicio forma cat tine maximum cutia. Cauta mai multe despre cutiile ZF sa vezi ca duc mai mult decât indicele lor stock.

    În orice caz, asta e discuție de cutii de viteze și ar trebui sa discutam chestiunea asta fie la topicul de A8 D4 cutii viteze sau privat. Altfel supărăm staff-ul pentru offtopic.
     
  3. TaZZuLeTz

    TaZZuLeTz Bronze Member

    Înscris:
    1 Apr 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 D4 3.0 TDI 2012 CDTA
    Astăzi mi-am luat copilul de la polish și făcut interior. A durat doua zile și eu personal zic ca arata bine. Mirosul pielii e bestial.

    DSC_0119.JPG DSC_0117.JPG DSC_0115.JPG DSC_0114.JPG DSC_0112.JPG DSC_0108.JPG DSC_0106.JPG DSC_0105.JPG DSC_0100.JPG DSC_0099.JPG
     
    andyzaharia, bobalex18, scooby88 și alți 7 apreciază asta.
  4. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Wow, asta da efect "oglindă"! Si interiorul acum zici ca este ca nou! :hubbahubba:

    Vad ca ai pus capace la pedale, ai si cel de footrest?
     
    TaZZuLeTz apreciază asta.
  5. TaZZuLeTz

    TaZZuLeTz Bronze Member

    Înscris:
    1 Apr 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 D4 3.0 TDI 2012 CDTA
    @MarianMaxx da, e superba masina. Sunt super mulțumit și mereu ma întorc la persoana care mi-o face.

    Da, am montat pedalele însă nu am apucat footrestul, e în portbagaj însă nu am avut timp iar vremea a fost jalnică. DSC_0097.JPG DSC_0121.JPG
     
    Stefan și stefan550 apreciază asta.
  6. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Credeam ca si tu ai setul fara footrest. Eu astept de doi ani sa asortez ceva sau poate chiar apare pe original. Initial credeam ca se aseamana, dar acum observ ca este mai lung la tine.

    Sunt cel mai reusit model de pedale, sa le folosesti cu placere!:icon_thumright:

    Fa ceva mai repede cu jantele, parca astea intra tot mai mult la apa!:)
     
  7. TaZZuLeTz

    TaZZuLeTz Bronze Member

    Înscris:
    1 Apr 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 D4 3.0 TDI 2012 CDTA
    Hahahaha da. Sunt în căutări. În cam o luna o sa am set de jante nou sper eu. Nu vreau nici sa ma grăbesc ca nu îmi schimb jantele lunar. Vreau să-mi iau ceva bun și de durata.
     
  8. eKKoMan82

    eKKoMan82 5th Gear Member

    Înscris:
    16 Dec 2011
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    Audi A7 2011
    Chiar arata impecabil masina !! E ceva bataie de cap cu instalarea "footrest"-ului, dar merita. Sunt de acord cu tine in legatura cu jantele , la fel fac si eu! Multa bafta la cautari.
     
    TaZZuLeTz apreciază asta.
  9. Stefan

    Stefan Audi Expert

    Înscris:
    9 Oct 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A4 B5 Avant, 2001, PD, AJM, 116+ CP by arazvan2002
    Foarte bine a iesit. Asteptam si noile roti
     
    TaZZuLeTz apreciază asta.
  10. trefla08743 1st Gear Member

    Înscris:
    20 Oct 2015
    Locație:
    Constanta
    Masina:
    Audi A7 2015 Facelift 3.0 TDI Remapped 328 HP
    Foarte frumoasa si ingrijita masina , ai inca un vot de la mine pentru jantele argintii. Si eu am aceelasi model si arata superb ( vezi poze aici daca te intereseaza ), sunt un balans perfect intre eleganta si sport imo.
     
    TaZZuLeTz apreciază asta.
  11. TaZZuLeTz

    TaZZuLeTz Bronze Member

    Înscris:
    1 Apr 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 D4 3.0 TDI 2012 CDTA
    Salutari tuturor,

    Astăzi am apucat și eu sa pun footrestul. Eu zic ca arata destul de bine. O sa va pun poze aici.

    Totodată, am mai schimbat ștergătoarele ca aveau ceva vechime și plăcuțele de frână pe fata. DSC_0097.JPG DSC_0151.JPG
     
    Andu333, Stefan, Iasmin90 și încă o persoană apreciază asta.
  12. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    O usoara diferenta intre ele, este! ;)
    Perfect! :o:
     
    TaZZuLeTz apreciază asta.
  13. TaZZuLeTz

    TaZZuLeTz Bronze Member

    Înscris:
    1 Apr 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 D4 3.0 TDI 2012 CDTA
    Ieri am mai făcut o chestie de care am uitat sa va spun. A vopsit etrierii la mașină :arco:

    DSC_0133.JPG DSC_0135.JPG DSC_0142.JPG DSC_0149.JPG DSC_0147.JPG
     
    Andu333, cogdao, Stefan și încă o persoană apreciază asta.
  14. TaZZuLeTz

    TaZZuLeTz Bronze Member

    Înscris:
    1 Apr 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 D4 3.0 TDI 2012 CDTA
    Astăzi am înlocuit un mini scut pe sub mașină, care s-a perforat în iarna. Totodată, am luat niște stickere care se vor a fi termorezistente. Sa vedem dacă chiar sunt adevărate sau sunt un simplu sticker.

    DSC_0159.JPG DSC_0160.JPG DSC_0161.JPG
     
  15. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Detaliile fac diferenta ! :)
    Acum este ceea ce trebuie !:applaus:

    Ai grija la Dorel de la spalatorie... ca ti le zboara cand spala pe acolo. Eu sunt patit. :banghead:
     
    TaZZuLeTz apreciază asta.
  16. gabitza121

    gabitza121 Audi Expert

    Înscris:
    22 Ian 2013
    Locație:
    Brașov / Benidorm
    Masina:
    a6 avant quattro,2.5tdi AKN 2001/ a6 avant quattro, 3.0tdi BMK 2006
    Mariane daca etrierii sunt vopsiti cum trebuie si lucrarea este de calitate poate sa stea linistit,daca sunt vopsiti cu ojă doar de poza e alta discutie.

    Cand dai bani la meserias sa ii sableze cu presiune mica si granulatie mica si imediat ii si vopsesti pentru ca sunt foarte sensibili.
    Folosesti sprițchit termorezistent de calitate si vopsea termorezistenta.TE TIN O VIAȚA daca nu cumva ajungi sa realizezi recordurile si traiesti vreo 300ani;)

    TaZZuLeTz de unde ai luat semnele,ca si eu vreau sa imi schimb pe sigurantele de pe fata,ca am de S6 originale dar parca nu le simt locul masina fiind diesel si suna a tractor.
     
    TaZZuLeTz apreciază asta.
  17. TaZZuLeTz

    TaZZuLeTz Bronze Member

    Înscris:
    1 Apr 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 D4 3.0 TDI 2012 CDTA
    Da, de vopsit sunt vopsiți cum trebuie iar vopseaua e ok, am mai văzut folosita și la alte mașini același tip, aceeași nuanță.

    Cat despre stickere, sper sa fie într-adevăr termorezistente, numai timpul îmi va spune dacă da sau nu.

    @gabitza121 eu le-am luat de pe stickere-auto.eu...au categorii și de tapițerie și pentru oglinzi și mai multe
     
  18. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    @gabitza121 Ma refeream la sticker-ul de pe etrieri, ca la vopsea.... sare cam toata, care este data la mana. Stikere-le de obicei nu tin din cauza ca este putin lipici si de la caldura se pierde. Ajunge putin jet si le zboara. Acum sunt fel si fel de stickere.:)
     
    TaZZuLeTz apreciază asta.
  19. TaZZuLeTz

    TaZZuLeTz Bronze Member

    Înscris:
    1 Apr 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 D4 3.0 TDI 2012 CDTA
    Salutari dragi colegi,

    Zilele trecute am fost într-o continua forfota. Am fost pana la Pitești să-mi iau jante, a trebuit sa mi le depozitez ca veneau anvelopele abia astăzi, iar azi când au venit am stat ceva la vulcanizare.

    Într-un final am optat pentru niște jante originale Audi cu 9J și 37 ET pe 20 țoli. Anvelopele sunt Goodyear Eagle F1 Assymetric 2 pe 275/35/R20 102Y.

    Am citit mult despre anvelope și am mari speranțe pentru ce am luat, documetandu-ma mult pana sa iau acest tip și dimensiune.

    Așadar, va prezint noile mele încălțări.

    DSC_0175JPG.jpg DSC_0176JPG.jpg DSC_0177JPG.jpg DSC_0178JPG.jpg DSC_0179JPG.jpg DSC_0180JPG.jpg DSC_0181JPG.jpg
     
    trefla08743, lowlife, @lex și alți 6 apreciază asta.
  20. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Felicitari pentru alegere, nu cred ca gaseai ceva mai potrivit ! :applaus:
    Sa le invarti cu placere !:o:
     
    TaZZuLeTz apreciază asta.

Distribuie pagina asta