1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Auto-Hold la A6 C7 (4G) - activare ulterioara - diverse probleme si rezolvari

Discuție în 'Audi A6 C7 (2011 - 2018)' creată de Morea Stefan, 20 Mar 2017.

  1. boditza

    boditza 3rd Gear Member

    Înscris:
    14 Mai 2012
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    Audi A6 C7 FL BiTdi
    Tripping threshold for start-up assist ii spunea in obdeleven pentru cei ce vor sa il caute dar nici cu VCDS original nu merge, cel putin nu are login code dupa cum ai descoperit :)
     
  2. stefan01 4th Gear Member

    Înscris:
    19 Mar 2015
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A6 C7,1.8 TFSI - 2016
    Salut,

    Poate ma lumineaza cineva..ce cod ar trebui sa aiba acest auto-hold in lista de optiuni a masinii,in urma decodarii VIN'ului?

    Nu reusesc sa'mi dau seama ,desi una are,cealalta nu

    Mulltumesc,
     
  3. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Pana la urma a descoperit cineva cum se face sa ramana auto hold activ si fara centura pusa?
     
  4. Manescu ionut 1981 1st Gear Member

    Înscris:
    22 Iun 2020
    Locație:
    Rm-Sărat
    Masina:
    Audi a4 avant b8
    Va salut,
    Am schimbat plăcuțele de frână. Apoi mecanicul mi-a deblocat sistemul de frânare din laptop, numai ca în prezent am butonul de autohold aprins dar nu funcționează aceasta opțiune..
    E ciudat sa fie aprins butonul rosu. Ma stresează.
     
  5. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Cand ne inscriem pe forum incepem sa citim nu sa intrebam. Tu ai AutoHold montat din fabrica pe masina ? De ce trebuie sa te intrebam noi asta si sa nu mentionezi de la inceput ?
    Cine a umblat cu laptopul a facut o prostie. Sa o repare. Mecanicul este mecanic si atat. Nu umbla cu VCDS-ul. Cu VCDS-ul umbla electricianul auto. Cand o sa invatati sa mergeti la oameni competenti o sa aveti si grija de masinile voastre. Dar cand mergeti la toti mediocrii si incompetentii asta patiti.
     

Distribuie pagina asta