1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Capota motor blocata sau cablu capota blocat sau rupt - A8 D3 - cum se poate deschide

Discuție în 'Audi A8 D3 (2003 - 2010)' creată de Marius21, 26 Dec 2016.

  1. Marius21 1st Gear Member

    Înscris:
    25 Oct 2016
    Locație:
    Dolhasca
    Masina:
    Audi a8 3000 200
    Buna ziua,
    Am un audi A8 D3 an 2005 si ieri cand am vrut sa deschid capota nu s-a mai putut. Sare doar din partea stanga fata dar din dreapta nu mai vrea sa se deschida. Ce ar putea fi, ma poate ajuta cineva ? Multumesc..
     
  2. isvaly

    isvaly Gold Member

    Înscris:
    25 Aug 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    A4,A6,A8,Q7,
    S-a rupt cablul de deschidere . A8 are 2 cabluri
     
  3. Marduk Von Dell

    Marduk Von Dell 3rd Gear Member

    Înscris:
    28 Oct 2016
    Locație:
    Sibiu
    Masina:
    Audi A8 D3 3.0i (ASN) an fabricație 2004
    Am pățiți și eu la fel. Din păcate după 3 zile de încercări am tăiat urechea de la capota și gata. La mine S-a rupt doar un cablu. A doua broasca se deschidea. A durat 15 minute de tăiat cu o pânza de bomfaier și gata. Am cumpărată o ureche de la Dezmembrari cu 50 RON.
     
  4. Dorin0000 1st Gear Member

    Înscris:
    14 Sep 2017
    Locație:
    Cluj
    Masina:
    A8, 3000, 2009
    Buna ziua , am un Audi A8 2009 , am fost la un service si am vrut sa imi schimb un xenon din far , cei de acolo au constatat ca maneta de deschidere a capotei joaca in gol , dupa o scurta verificare si cateva plasticuri desfacute de sub bord s-a descoperit cablul rupt iar capota a ramas inchisa . As dori sa stiu daca cineva a intampinat aceasta problema ? si daca exista vreo solutie de a deschide capota fiind cablul rupt ? cei de la service au spus ca este o adevarata m...e de a deschide capota neavand acces. Va rog din suflet daca stie cineva vreo solutie ingenioasa de a o deschide sa o comunice . Multumesc anticipat
     
  5. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP

Distribuie pagina asta