1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Carenaj - aparatori noroi pentru roti fata / spate la A4 B6 - demontare - inlocuire

Discuție în 'Audi A4 B6 (2001 – 2005)' creată de Cornholio, 11 Feb 2012.

  1. Cornholio

    Cornholio 6th Gear Member

    Înscris:
    15 Iun 2008
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    Audi A4 B6 - 2002, 131 BHP AWX & Audi A6 C6 Facelift - 2009 , 2.7TDI CANA
    Am ajuns cam pe la pagina 8 si nu am gasit nici un thread dedicat carenajelor sau macar a ceva care sa aiba cat de cat legatura.

    Problema mea e ca la rotile in spate, carenajul care e de fapt o mocheta mai tare s-a cam desprins din cauza ghetii si a zapezii care fiind destul de grea, a tot tras de ea in jos spre roata. Nu prea pot sa-mi dau seama exact cat e de grava treaba pentru ca inca mai am destula gheata pe acolo insa stiu ca si altii au mai avut probleme.
    Se pot inlocui cu altele noi? Se mai pot prinde la loc cele vechi ? Ceva idei de preturi ?
     
  2. mishu28 1st Gear Member

    Înscris:
    1 Feb 2008
    Locație:
    CLUJ
    Masina:
    a4 2003 2.0 FSI
  3. Cornholio

    Cornholio 6th Gear Member

    Înscris:
    15 Iun 2008
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    Audi A4 B6 - 2002, 131 BHP AWX & Audi A6 C6 Facelift - 2009 , 2.7TDI CANA
    N-ar fi chiar o avere 200 ron. Totusi eu pe partea dreapta o aveam cam "bleaga" de cativa ani, s-a desprins cumva de partea de sus exact in mijloc, deci parca nu stiu ce sa zic daca sa le iau SH, mai ales ca ele au prinderi doar la margine si cateva pe langa "scobitura" din mijloc langa suspensie ( din ce vad in poze ). Aveti idee ce denumire au astea in engleza sau germana ? Poate dau de ele noi pe undvea pe net.
     
  4. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    La reprezentanta noi costa aproximativ 100 lei bucata. Se numesc aparatori noroi aripa spate - contraaripa.

    O zi buna
     
  5. marius_bv

    marius_bv Audi Expert

    Înscris:
    6 Mar 2009
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    Audi A4 2.0i, 131 cp, 2003
    cine ma poate ajuta cu o poza din etka sau de altundeva, cu platicele care vin in fata rotii stanga fata ? Am acea aparatoare de noroi din fata rotii care nu o pot prinde deoarece plasticul din fata sau spatele ei, in care se prinde clema de plastic, s-a rupt.
    Sau acea piesa este de fapt scutul mare de plastic?
    Nu pot sa-mi dau seama daca este piesa separata sau cum arata pana nu ajung la un elevator. Ar fi de preferat cand ajung la elevator sa am si piesa ca sa o prind direct.
     
  6. cainele84

    cainele84 3rd Gear Member

    Înscris:
    5 Sep 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    Skoda Octavia 2.0 TFSI, 2007
  7. AlexPTB

    AlexPTB Platinum Member

    Înscris:
    14 Iul 2017
    Locație:
    Arad
    Masina:
    A4 B6 2oo4 1.9 AVF
    Are cineva idee daca se potrivesc carenajele spate de B7 pe B6? Pentru model limuzina.

    Am verificat conform seriei, codurile OE si au terminatia diferita dar din pozele de pe Google arata aproximativ la fel.

    Ma intereseaza un raspuns concret, daca nu, mai aman si mai astept. Sau iau noi.

    B6 cod OE

    stanga: 8E0 810 171 E

    dreapta: 8E0 810 172 E


    B7 cod OE

    stanga: 8E0 810 171 C

    dreapta: 8E0 810 172 C
     

Distribuie pagina asta