1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Cata's Garage S5 Sportback 2017 - Navarra Blue -

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de Cata_ADC, 26 Iun 2018.

  1. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Cand ii adaugi folie de aia cum ai si tu pe allroad ?! Chiar sunt curios cum ar arata :no:
     
    Cata_ADC apreciază asta.
  2. mihaicristian

    mihaicristian Gold Member

    Înscris:
    8 Iul 2008
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    Audi A6 Avant 3.0TDI Quattro BMK tiptronic 2006
    Superb exemplar!!! Sa va bucurati de el!!!!:applaus:
     
    Cata_ADC apreciază asta.
  3. lucianmarius

    lucianmarius Gold Member

    Înscris:
    6 Mai 2014
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi Q7 2018 3.0 TDI / Ford Mustang Bullitt V8 2020 / ex Audi S5 V8 2007 4.2 FSI (CAUA)
    Bai...las-o-ncolo ca e prea prea!!;)
     
    Cosmin790 și Cata_ADC apreciază asta.
  4. z1daru

    z1daru Silver Member

    Înscris:
    6 Ian 2018
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    A4 B6 - (AVF) 2004
    WoW :) Sa o folositi cu placere! E pur si simplu incredibila:hubbahubba:
     
  5. dvr

    dvr Silver Member

    Înscris:
    27 Oct 2013
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 C8 Avant quattro, 50 TDI (DDVB), MY 2019
    Absolut spectaculoasa! Culoarea arata demential iar motorul e unul fantastic!

    Sa o stapanesti sanatos Cata!
     
  6. sel

    sel Silver Member

    Înscris:
    17 Iun 2013
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A6 C7 3.0 TDI (2O12) CDUC
    place! place! place! :faint:
     
  7. MDU

    MDU Gold Member

    Înscris:
    30 Oct 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 quattro, 2.0 TDI CGLC, 2014
    Sa fie oare compromisul ideal intre spatiu si sportivitate? Asteptam impresii
     
  8. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    @Cosmin ZKG multumesc sti ca nu pun pret pe folie , daca trebuie o mai polisam atunci cand o zgarie cineva la fel se zgarie si cea a lui @LAURENTE ...

    @bobalex18 tu sti mai bine discutia legata de mercedes amg vs :) nu trebuie sa detaliez , dar daca vroiai sa auzi recunosc ca tu ai avut un impact mare :beerchug:
    legat de stopuri tocmai ce ma uitasem ca multi le schimba pe astea tinted cu unele clear , ar da minunat pe ceva culoare nardo sau chiar si pe a ta

    @stefan550 sincer m-a uimit a ta cat de bine poate merge after stage 1 ... ti-am zis atunci eu le stiu doar stoc sau direct cu fulia si stage 2 unde parca e prea mult cuplu pe cutie si sunt violente in acceleratie

    @Gabriel Popa iti multumesc my friend , da recunosc am ales prietenii de la Nurvil Valcea care au dat dovada de mult bun simt mereu si alaturi de care avem o colaborare foarte buna ;) dpmdv sunt the best :friends:

    @mirceacml imi pare rau ca nu o aveam cand ne-am vazut , aveam masina la casco dupa intamplarea cu oglinzile la nici 2 saptamani dupa achizitie...

    @Cosmin790 momentan engine upgrade nu avem insa la scurt timp cu sigranta va primi un stage 1 atunci va fi unleashed

    @Beetle94 comparatie legata de allroad nu se poate face , una e sport alta e sport-confort ...
    dar legat de motorizari cred ca daca allroadul avea kg la s5 o cam batea pe acceleratie insa nu pot compara o masina de + 2t cu una de 1600kg

    dar pot sa o compar cu fostul 3.0 tdi si diferentele sunt cer pamant , alta directie alta cutie cu totul alta masina

    Se simte usoara si cere mereu mai mult de la tine , practic o plimbare se transforma intr-un up - up & down-down-down cu un sound aparte al evacuarii...

    multumesc @dreiutz

    @MarianMaxx sa sti ca zici bine mai mult singur se merge cu asta, cei mici inca se sperie de sunet si de acceleratii dar stai linistit ca nici cu Allroadul nu sunt menajati
    legat de culoare este mai pretentioasa de asta am pus nanolex pe dansa imediat dupa achizitie

    @gabitza121 sti ca de as fi putut as fi luat un NARDO iti spun asta in premiera ... sunt topit dupa ele si mereu iti admir masina prin oras desi o vad din ce in ce mai rar

    multam @nucugheri trebuie sa o ud cu proxima ocazie ca rugineste

    @SV 23 FBI :friends:

    @Adi24 poze nu prea i-am facut ce e drept nu am avut timp si nici conditii dar am sa ii mai fac daca se mai cer

    @Mitiy lasa ca si a ta este o mica racheta , repet pt mine bitdi -ul este best engine cu soft pe caroseria de A6 , de ar fi sa mai aleg odata tfsi vs bitdi as lua fara sa cliepsc diesel-ul :hi:

    ai descris perfect @rotitza :friends:

    asa e @waf mai lipseste un rs [emoji14]

    @mik15 am incercat sa ii conving sa o luam in Bucovina dar acum privind in urma o rupeam intre Onesti - Bacau sa nu zic de Oituz... dezastru
    nu sunt adeptul new cars ... throwing money

    @Vasile Vaska :o:

    @mihaicristian danke man , astept prezentarea ta la SQ si a lui @LAURENTE

    @ZDR1k multumim ;)

    @sel :friends:

    @MDU sa sti ca este , portbagajul este imens in clasa ei , la fel de lung ca si la Allroad doar ca nu la fel de inalt
    de multe ori patesc sa stau la semafor si dupa o plimbare cu diesel-ul am impresia ca asta este oprita si ulterior ma uit in bord ca sta in ture

    In rest ca si condus sta pe individual cu engine noise loud

    Am facut prima revizie cu uleiul Mobil 1 cu norma 0W20 precum si toate filtrele aferente

    Am gasit si recall la un cover al ornamentelor luminate pt b&o *70G6

    Bineinteles trebuie comandat la reprezentanta si facuta programare ... bla bla uri le aferente


    Planuri poate niste distantiere si un soft la momentul oprtun
    in rest benzina sa fie, sa nu zic apa paie si bataie
     
    Ultima editare: 27 Iun 2018
    Beetle94, Mitiy, dreiutz și alți 6 apreciază asta.
  9. AllinDanut

    AllinDanut 2nd Gear Member

    Înscris:
    25 Ian 2016
    Locație:
    Galați
    Masina:
    ------
    Vai cum arata :hubbahubba:
    Superba, absolut superba, felicitari pentru achizitie si sa te bucuri de ea :arco:
     
    Cata_ADC apreciază asta.
  10. anarchy

    anarchy Gold Member

    Înscris:
    15 Dec 2007
    Locație:
    Wild West
    Masina:
    A6 C7 3.0TDI
    felicitari !!!!!!!! e superba alegerea ...culoare, model, dotari, tot ce trebuie !
    daca era pe GPL era masina perfecta :)
    sa o folosesti sanatos si mereu cu zambetul pe buze !
    poate le arati si celor de la CFR ce inseamna cu adevarat o sageata albastra :)
     
    AllinDanut, Cata_ADC, stefan550 și alți 3 apreciază asta.
  11. Beetle94 3rd Gear Member

    Înscris:
    15 Ian 2014
    Locație:
    Bacău / București
    Masina:
    VW 1.9 tdi ALH
    Allroad si s5 nu se pot compara in niciun fel, intrebasem strict de motorizari :D
    Dar ai rezumat perfect esenta masinii asteia "practic o plimbare se transforma intr-un up - up & down-down-down cu un sound aparte al evacuarii...", nu doar sa te duca din A in B, ci sa simti ca traiesti din A in B :wub:
     
    Cata_ADC apreciază asta.
  12. Sergio

    Sergio 6th Gear Member

    Înscris:
    20 Oct 2016
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    Audi a4 b8 2.0 TFSI
    Este superba masina, iar culoarea imi place foarte mult, mai mult decat nardo grey. Sa o stapanesti sanatos multi km de acum inainte.
     
    Cata_ADC apreciază asta.
  13. gutza25

    gutza25 4th Gear Member

    Înscris:
    1 Ian 2012
    Locație:
    Fetești - Ialomița
    Masina:
    A4 B9, an 2017, 2.0 tdi DETA, 190 cp, cod cutie RYQ
    Felicitari!!! Foarte frumoasa masina, culoarea si mai ales dotarile. Sa o stapanesti sanatos si mai ales fara evenimente!!
     
    Cata_ADC apreciază asta.
  14. Kspic

    Kspic Platinum Member

    Înscris:
    20 Iul 2015
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    Audi A3 1.4 TFSI
    :jump::jump::jump::jump:
    Auuuuuuuuuuuu ce frumusete. Sa o stapanesti sanatos si sa ai parte de ea.
    Frumos frumos frumos exemplar.
     
    Cata_ADC apreciază asta.
  15. cogdao

    cogdao Platinum Member

    Înscris:
    8 Sep 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B8.5 2.0 TFSI QUATTRO TIPTRONIC
    O, DAAAA!!!
    Asta da masina, ma faci gelos maxim :)
    Sa o stapanesti sanatos (si pe asta)!
     
    Cata_ADC apreciază asta.
  16. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    @AllinDanut nu e chiar superba insa poate fi pe drumul cel bun

    @anarchy da Robert ii pun niste stickers cu CFR si ii mai scot si pe ei din intarzieri ... GPL = Nitrous Oxide System :p

    @Beetle94 cam asa este , acum la drumuri lungi sincer consumul este extrem de apropiat intre cele doua , dar repet una e stoc alta e cu soft

    culmea @Sergio mie inca imi place enorm nardo , cu ceva jante black si black optics o vad one of the best combo
    nardo2.jpg

    nardo.jpg

    si iti spun si de ce , tine mult mai bine la mizerie si praful de la noi
    in plus nu stai toata ziua cu spalarile pe ea , eu o tin in garaj si nu e daily driver si tot se murdareste chiar si stand

    @gutza25 :hi:

    @Kspic danke , apreciez postul legat de ulei :beerchug: chiar m-ai facut exrem de curios legat de acest aspect

    ma gandeam ca si reprezentanta va pune Castrol insa au ales Mobil1

    @cogdao si a ta este splendida , chiar imi spunea cineva ca a vazut fostul meu A5 ce a ajuns undeva pe la Bucuresti , as fi curios sa o vad in ce stare se va mai afla in timp

    am mai facut cateva poze cu o lumina cam slaba :friends:

    1.jpeg 2.jpg IMG_20180702_103212.jpg IMG_20180702_103358.jpg IMG_20180702_103316.jpg
     
    Marco_audi, Flo1980, redlife și alți 22 apreciază asta.
  17. mabalaru

    mabalaru Platinum Member

    Înscris:
    12 Mar 2012
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 D4 FL 2017, 3.0 TDI 262CP, Exclusive
    ooo, da. vin la BV ca sa ma dai :D
    Sa o stapanesti sanatos!
     
    redlife, Cosmin ZKG și Cata_ADC apreciază asta.
  18. lucianmarius

    lucianmarius Gold Member

    Înscris:
    6 Mai 2014
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi Q7 2018 3.0 TDI / Ford Mustang Bullitt V8 2020 / ex Audi S5 V8 2007 4.2 FSI (CAUA)
    Nardo grey e singura culoare stock pe s5. Sunt multe culori mai frumoase, inclusiv a ta. E posibil sa iti placa nardo pentru ca ai vazut multe asa!

    Dpmdv gri cu negru e de impact mai mic decat albastru cu argintiu, oricum ai da-o!

    Plus ca aceasta culoare (a ta) va ramane frumoasa si dupa 10 ani cand apare noul model.
     
    Gabi_KGT, Cata_ADC, DonDoneL și alți 3 apreciază asta.
  19. borsy

    borsy Audi Expert

    Înscris:
    4 Noi 2013
    Locație:
    România
    Masina:
    Audi A6 C7 avant/S-tronic/2.0 TDI ultra-140kw CNHA
    Nu știu cum dar numai acum am descoperit 'minunea'!
    Felicitări, ai gusturi faine! :arco:
     
    Cata_ADC apreciază asta.
  20. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    stiu @lucianmarius , o fi ea stoc insa imi place enorm cum da nardo si elementele black / carbon pe exterior

    s5 nardo.png

    in plus aveam motiv sa ne luam si alte stopuri ( cele clear )

    multumesc @borsy nu este neaparat o minune dar e o masina care te face sa zambesti

    Meanwhile adunam km
    IMG_20180716_102729.jpg



    IMG_20180716_175553.jpg
     
    Ultima editare: 20 Iul 2018
    Marco_audi, vibeup, mihaicristian și alți 17 apreciază asta.

Distribuie pagina asta