1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Clapeta deschidere si usa Torpedou la A3 8L - probleme si rezolvari

Discuție în 'Audi A3 8L (1996 – 2003)' creată de aaudia3, 6 Noi 2009.

  1. aaudia3 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Oct 2009
    Locație:
    caracal
    Masina:
    audi, 1.6, 1997
    am si eu o problema la torpedou, i-am rupt clema de care se trage ca sa il deschizi si nu stiu de unde sa fac rost de alta in schimb, presupun ca imi trebuie tot mecanismul de deschidere.... am cautat peste tot dar nu gasesc. ma puteti ajuta cu niste sfaturi?? va rog...nu vreau sa il las asa, arata foarte naspa!
     
  2. paul_e88

    paul_e88 Bronze Member

    Înscris:
    11 Feb 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    -
    ce s-a rupt mai exact?manerul din exterior sau mecanismul acela care deschide usa, si e in interiorul bordului?
     
  3. aaudia3 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Oct 2009
    Locație:
    caracal
    Masina:
    audi, 1.6, 1997
    s-a rupt manerul din exterior, ala de care tragi... am tras prea tare.... nu stiu ce s-a intamplat, ajutati-ma si pe mine va rog!
     
  4. paul_e88

    paul_e88 Bronze Member

    Înscris:
    11 Feb 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    -
    Daca e pt masina din semnatura, atunci asta s-ar putea sa te ajute, pare sa fie reperul 6 de acolo, vezi sa fie pe culoarea interiorului tau(grey sau mussel din cate inteleg, ca restul s-au pus dupa '98)..iei codul si ori mergi la reprezentanta, ori gasesti pe cineva sa iti aduca piesa respectiva.
     
  5. aaudia3 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Oct 2009
    Locație:
    caracal
    Masina:
    audi, 1.6, 1997
    scuze, nu inteleg, ce fac cu poza? explica-mi te rog. (da e exact chestia aia de la nr 6, aia imi trebuie)
     
  6. Alexvip91

    Alexvip91 1st Gear Member

    Înscris:
    22 Apr 2016
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi a3
    Salut,
    Am si eu o întrebare legată de torpedou la un audi A3 8L din 2002: una din balamale e rupta. Se poate repara sau trebuie sa cumpăr unul nou. Am căutat la dezmembrari dar n-am gasit. Mulțumesc anticipat pentru răspunsuri.
     

Distribuie pagina asta