1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Coming Home - Leaving Home la A4 B5 - se poate monta / cum procedam - probleme si rezolvari

Discuție în 'Audi A4 B5 (1994 – 2001)' creată de ClauD, 14 Feb 2014.

  1. ClauD 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Aug 2012
    Locație:
    Arad
    Masina:
    A4,1.9, 2001
    Buna ziua, am un Audi A4 B5 din 2001 si as vrei sa stiu daca se poate face ca atunci cand descui masina din telecomanda se mi se aprinda ori pozitile si proiectoarele ori farurile ?
     
  2. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    Da, se poate, prin montarea unui modul cum are colegul aici.
     
  3. mario79

    mario79 6th Gear Member

    Înscris:
    11 Dec 2011
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    audi a 4 ,1.9 tdi ,1997
    auziti nu stiu ce ziceti voi dar eu m-am legat de la plafoniera.Cand deschid usile mi se aprind pozitiile etc. si cand inchid usile se sting.Am faruri cu angels eyes. Simplu.Acum vreau sa pun si in carcasa oglinzilor sa lumineze spre sol.
     
  4. mikaela4

    mikaela4 Platinum Member

    Înscris:
    7 Oct 2011
    Locație:
    Barcelona
    Masina:
    Audi A4b5 AFN1,9 TDI feb.1999 Audi A4B5 AFN1,9TDI quattro, august1999
    Si cand aprinzi pozitiile din maneta ce se intampla?
     
  5. mario79

    mario79 6th Gear Member

    Înscris:
    11 Dec 2011
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    audi a 4 ,1.9 tdi ,1997
    In angels am mai multe beculete ,dintre acestea,doua ,pe fiecare parte ,le-am legat separat.
     
  6. covesanu 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Apr 2012
    Locație:
    Sibiu
    Masina:
    audi A4 b5 ,1997
    Logic ar merge daca pui diode.Daca ne spui si noua firele pe care te-ai alimentat.
    dane mai multe detalii.
     
  7. mario79

    mario79 6th Gear Member

    Înscris:
    11 Dec 2011
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    audi a 4 ,1.9 tdi ,1997
    Pai nu am pus diode,ci pe direct.Am luat curent de la plafoniera.Nu mai stiu ce culoare au firele.Sunt doar doua amarate de becuri nu stiu ce consum mare sa aiba sa sara siguranta.Dar zimi si mie unde sa pun diode....pentru mai multa siguranta?
     
  8. mario79

    mario79 6th Gear Member

    Înscris:
    11 Dec 2011
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    audi a 4 ,1.9 tdi ,1997
    revin cu precizarea ca am luat curent de la firele 1 si 2 din mufa de la plafoniera.Azi am fost curios....din nou.Am schimbat beculetele din faruri ,cu leduri ,care dau o lumina albastruie clara.
     
  9. covesanu 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Apr 2012
    Locație:
    Sibiu
    Masina:
    audi A4 b5 ,1997
    Eu am pe cineva aici la Sibiu, care face 2 relee, un releu de timp-timpul se poate regla, si un fotoreleu cu senzor de lumina, si sunt puse pe placa, montaj pe placa pentru fiecare.Legate impreuna formeaza acest modul comming home-leaving home.
    Pretul este undeva la 55 lei, ar fi o diferenta , fata de 110 lei cat este unul de China.Acum cand am ceva timp vreau sa ma apuc sa imi montez eu.
    Va anunt cand il montez .
     
  10. haituc

    haituc 1st Gear Member

    Înscris:
    1 Feb 2012
    Locație:
    Bucuresti - Buzau
    Masina:
    A4 1.9 TDI ; ATJ ;116cp QUATTRO 2000
    covesanu Salut,
    Ai reusit sa montezi modulul pe masina, e complicat, poti sa-l montezi acasa sau trebuie sa apelezi la un electrician ? Ma intereseaza si pe mine. Te rog anunta-ma ce ai rezolvat. Multumesc.
     
    Ultima editare de un moderator: 25 Sep 2014
  11. LDC

    LDC 2nd Gear Member

    Înscris:
    20 Iun 2012
    Locație:
    Roman
    Masina:
    A4 B5 1.8 1995
    Va salut . Cum pot sa vad si eu ceva de genu, am alarma afk si vreau sa leg firele direct daca sa'r putea fara sa mai dau bani pe module,etc...am instalatie xenon afk si sar vedea noaptea bine cand deschid masina :D
     
  12. MihaiTM96AUD 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Apr 2016
    Locație:
    Lugoj
    Masina:
    A4 B5, 1.9tdi, 2000
    Știe cineva pe ce fire pot lega modul chinezesc de Coming Home / Living Home la blocul de lumini pe B5 ?
     
  13. robert14

    robert14 2nd Gear Member

    Înscris:
    13 Apr 2017
    Locație:
    Călărași
    Masina:
    Audi a4 b5 1.9tdi ajm 2000
    Buna seara! A mai pus cineva un astfel de modul pe masina? Daca da, la ce s-a legat? Am vrea sa imi pun si eu, dar nu vreau sa iau semnalul de la plafoniera pentru ca pe aceea o tin mereu oprita. Mi a spus un baiat ca as putea sa ma leg la pompa de vaccum, dar e cam departe:). Are cineva alte idei?
     

Distribuie pagina asta