1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Consiliere achizitie A6 C7 (4G) cu motor DIESEL

Discuție în 'Audi A6 C7 (2011 - 2018)' creată de razvans, 20 Oct 2012.

  1. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Masina din anunt are motorul euro 5 (177 CP), iar pe acesta era montata cutia Multitronic. Tu ai motorul euro 6 (190 CP)... unde Multitronic a fost inlocuit cu S-tronic. Anul nu este important.
     
  2. R3muS

    R3muS 1st Gear Member

    Înscris:
    12 Ian 2019
    Locație:
    Austria
    Masina:
    Passat cc 2.0 2010
    Ultima editare: 12 Ian 2019
    Andu333 și Nicolcea apreciază asta.
  3. Nicolcea

    Nicolcea 3rd Gear Member

    Înscris:
    18 Dec 2010
    Locație:
    Targu Jiu
    Masina:
    Audi A8 D4 (CTBA) 3.0 diesel , 2015
    Masina e foarte frumoasa si are foarte multe optiuni( matrix , acc , lane and side assist , scaune confort incalzite si ventilate cu memorii , panoramic , head up display , incalzire auxiliara , keyless .... ) dar cred ca pretul e putin cam piperat .
     
  4. R.Z.V.

    R.Z.V. Gold Member

    Înscris:
    28 Ian 2012
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 2.0T 2007
    Cu lista aia de dotari probabil a avut un pret de catalog la vreo 100k euro, foarte faina masina.
     
  5. R3muS

    R3muS 1st Gear Member

    Înscris:
    12 Ian 2019
    Locație:
    Austria
    Masina:
    Passat cc 2.0 2010
    . Mulțumesc frumos. Eu vreau ceva unic mai ieftin. Max 35.000. Mașina o sa o înscriu în Austria.

    R.Z.V. Probabil. La 60% din anunțuri aveau și estimat prețul de noua.
     
  6. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    R3muS masina aia merita bani ceruti raportat la ce dotari are si la cat a costat initial. Bafta.
     
  7. R3muS

    R3muS 1st Gear Member

    Înscris:
    12 Ian 2019
    Locație:
    Austria
    Masina:
    Passat cc 2.0 2010
    Mulțumesc frumos. Vreau ca prin iulie, august sa dețin o mașină asemănătoare. De aproape un an de zile tot caut. Am fost și la reprezentanța aici și sunt cam scumpe în Austria.
     
  8. Nicolcea

    Nicolcea 3rd Gear Member

    Înscris:
    18 Dec 2010
    Locație:
    Targu Jiu
    Masina:
    Audi A8 D4 (CTBA) 3.0 diesel , 2015
  9. R3muS

    R3muS 1st Gear Member

    Înscris:
    12 Ian 2019
    Locație:
    Austria
    Masina:
    Passat cc 2.0 2010
    Andu333 apreciază asta.
  10. cris2017 1st Gear Member

    Înscris:
    9 Mai 2017
    Locație:
    Târgu Mureș
    Masina:
    Audi A6 ULTRA, 2014, cod CNHA, 190 CP, S-tronic
    Masina din anunt are tevile de esapament si pe dreapata si pe stanga, la fel ca la masina mea. Masinile cu 177 CP si cu multitronic au esapament doar pe partea stanga.
    Am scris aceste informatii in cazul in care sunt interesati care vor sa cumpere masini fabricate in 2014 si sa poata sa isi dea seama care este diferenta intre modelul cu 177 CP si cel cu 190 CP
     
  11. NEAMTZU

    NEAMTZU 4th Gear Member

    Înscris:
    26 Ian 2016
    Locație:
    Bochum
    Masina:
    Audi A6.3TDI-CRTD.quattro/272. Audi A4. 2Li-ALT.131
    Legat de masinile postate de R3muS, sunt foarte, foarte ok iar preturile sunt pe masura dotarilor si a kilometrilor.
     
  12. Vicentiu91 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Ian 2018
    Locație:
    Ploiesti
    Masina:
    A6
  13. dhan67

    dhan67 Silver Member

    Înscris:
    26 Aug 2014
    Locație:
    LOGROÑO,LA RIOJA,ESPAÑA
    Masina:
    Audi A6/C7 Avant, 2.0 tdi 177 cp,multitronic, an fab. 2014,luna octombrie
    Vicentiu91,masina din linkul pus de tine nu are mmi 3g+ si nici lumini ambientale interior asa cum pune in anunt.In afara de scaune de piele si park assist nu vad alte extrasuri.Dotari de serie,nimic mai mult
     
  14. dentimarius

    dentimarius Gold Member

    Înscris:
    27 Feb 2013
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi Q7 4M, 11.2016, 3.0 TDI, cod motor CRTC
    Nu exceleaza la dotari. Pretul e corect in raport cu rulajul si dotarile.
    Dar, mare atenie, are 226k km facuti in mare majoritate in tara, asta inseamna multe drumuri scurte, motorul mers la rece mult.......pot fi ceva uzuri premature....
     
  15. Vicentiu91 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Ian 2018
    Locație:
    Ploiesti
    Masina:
    A6
    dentimarius
    Masina e adusa de 1 an din Belgia, doae 1 an a rulat aici dupa spusele proprietarului.. multumesc frumos pentru sfaturi :)
     
  16. dentimarius

    dentimarius Gold Member

    Înscris:
    27 Feb 2013
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi Q7 4M, 11.2016, 3.0 TDI, cod motor CRTC
    Of,,,scuze, m-am uitat eu aiurea. Daca e adusa din Belgia nu are cum sa aiba 177 cai ci 163. In Belgia motorul de 2 litri diesel a fost in versiunea de 163 cai din cauza taxelor si impozitelor de acolo. Si, cum spunea si colegul......cu o exceptie sau doua masina este serie, fara dotari suplimentare. Mare atentie la navigatie, este scris aiurea in anunt, masina are navigatia basic, nici pe departe MMI 3G cum scrie. Luminile nu sunt ambientale ci luminile interioare standard care din fabrica au fost cu bec clasic incandescent.....poate vanzatorul sa fi pus becuri cu led, dar....chiar si asa pachetul de lumini ambientale este cu totul altceva. Si, sincer dupa aceste 2 laude, imi ridic semne de intrebare si asupra keyless entry. Din ce stiu eu optiunea de keyless entry vine in pachet si cu portabagaj cu inchidere/deschidere electrica, ori masina nu are asa ceva.....
    Cam multe dotari inventate de proprietar dupa parerea mea.....personal nu as acorda atentie anuntului.
    Si mai e un aspect...cand vei revinde tu aceasta masina fiind fara dotari iti va fi greu sa gasesti cumparator.
     
  17. seftaka

    seftaka Silver Member

    Înscris:
    7 Iul 2016
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Ex: Audi A6 2.0 TDI CGLD 2012 & Porsche Cayenne 3.0d 2016
    E acelasi pachet ca a mea, motorul e alt cod fata de cel de 177 cai. Ca optiuni ai scaunele de piele, xenon plus, park assist si cam atat.
    @dentimarius la banii aia ce ai vrea sa gaseasca: bi-turbo ? Important e sa aiba km aia, multi le iau pe la +200.000 km, mai fac 100.000 km, le dau inapoi si le convine sa puna masina la 12.000 Euro
     
  18. Vicentiu91 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Ian 2018
    Locație:
    Ploiesti
    Masina:
    A6
    De astazi sunt posesorul unui Audi A6 2.0 tdi cutie manula.. masina este adusa de 1 an in tara, am avut norocul sa dau de un om deosebit de la care am luat masina. Momentan sunt precum un copil cu noua jucarie.. ( ca si prima impresie despre masina pentru mine e wOw, masina anterioara cum am spus si mai sus a fost un golf 5 1.9 tdi) .Toate cele bune si drumuri bune!
     
    cristeis și cris2017 apreciază asta.
  19. Mparvu 1st Gear Member

    Înscris:
    25 Ian 2019
    Locație:
    BV
    Masina:
    A6
    Salut,

    A venit momentul sa imi schimb si eu masina si pentru ca imi caut o masina de familie, ma gandesc si la un A6 avant. Bugetul este undeva la 30.000 euro. Masina vreau sa fiu undeva la 3 ani vechime, pana in 80.000 km. Motor de 2.0.
    Pentru ca sa vin si cu ceva punctual, ce parere aveti de aceasta masina: http://handel.audi-boerse.de/c-deu2...rontantrieb-schwarz-1_DEU206192061929399.htm#

    Multumesc pentru ajutor
     
  20. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Asta este slabuta la capitolul dotari... deci cam scumpa din punctul meu de vedere.
    Inafara de xenon(care acum este dotare baza), trapa, clima 4 zone, camera pe spate si incalzire in scaune, nu are nimic.
     

Distribuie pagina asta