1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Consiliere si sfat achizitie A4 B8 8K

Discuție în 'Audi A4 B8 (2008 - 2015)' creată de dansastro, 16 Aug 2008.

  1. seftaka

    seftaka Silver Member

    Înscris:
    7 Iul 2016
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Ex: Audi A6 2.0 TDI CGLD 2012 & Porsche Cayenne 3.0d 2016
    Important e ca masina costa 7000euro, ce conteaza restul detaliilor.
     
  2. Alexandru Bârbu

    Alexandru Bârbu 5th Gear Member

    Înscris:
    31 Ian 2018
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi rs4
    Ai patru cerculete la Masina? Ai atunci Audi la 7000€?! “Ai mancat-as!” :))
     
  3. Upgradeaudi 4th Gear Member

    Înscris:
    20 Apr 2014
    Locație:
    Romania
    Masina:
    Audi
  4. seftaka

    seftaka Silver Member

    Înscris:
    7 Iul 2016
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Ex: Audi A6 2.0 TDI CGLD 2012 & Porsche Cayenne 3.0d 2016
    Dar le gasiti bine, nu gluma, desi sunt masini si pe forum cu istoric real de la proprietari ce au avut grija de ele. Probabil ai cazut in mirajul 100k km reali si 12000e. Masina e sub pretul pietii, ori are accident, km dati inapoi, sau schema cu tva-ul. Nu are pilot cu functie de franare-accelerare, nici nu cred ca exista pe cutie manuala. E un exemplu bun, un anunt de samsar veritabil. Masina pentru pretentiosi, bine ca macar are neoane la faruri.
     
  5. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Iar spatarul de la scaunul soferului este mult prea uzat pentru km afisati. Vanzatorul sigur este samsar, dar asta nu inseamna ca masina nu se poate verifica. Ai seria VIN in anunt, iar daca nu este de la masina afisata... una mai putin de luat in seama.

    Cristi spune de multe ori, ca o masina, in primul rand trebuie sa fie inmatriculata definitiv si cu cel putin 6 luni vechime. La cum merge piata si increderea in Romania... cred ca este o regula de aur.
     
    smurff apreciază asta.
  6. K3nT Platinum Member

    Înscris:
    1 Oct 2013
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4B6 1.9TDI AVF 2003 Berlina 155HP 1BV ; A6C7 Avant Quattro 2,0 TDI -DDDA-2018
    Dotari, depinde tu ce iti doresti...eu la masina in cauza as nota ca plus:navi 3G+ cu SIM, farurile cu xenon si clima pe 3 zone.
    Samsar sau nu, macar nu este semianalfabel ca multi altii :)..asta nu inseamna ca asta nu le infloreste...dar pana la urma asta este job-ul lor, sa ia ochii posibilor cumparatori.
    Daca pe tine te incanta masina, poti sa o verifici, eu unul, facand abstractie ca nu imi place masina per total, primul lucru care mi-a sarit in ochi si pt. care nu as lua masina este lipsa incalzirii in scaune.

    Bafta
     
  7. Upgradeaudi 4th Gear Member

    Înscris:
    20 Apr 2014
    Locație:
    Romania
    Masina:
    Audi
    Va multumesc tuturor pentru parerile/sfaturile oferite. Am verificat masina la reprezentanta și km sunt reali. Ca si dotări, este adevarat ca as fi dorit scaune încălzite și senzori parcare fata, dar nu le poti avea pe toate la un preț bun pe o masina SH. Faptul ca este samsar, nu ma deranjeaza pentru ca eu vreau doar masina...
    Numai bine!
     
  8. smurff

    smurff Gold Member

    Înscris:
    22 Ian 2015
    Locație:
    Bacău
    Masina:
    Audi A4 (B9 - DEUC - 2016 - sedan)
    Parerea mea: atata timp cat masina nu e noua sa o configurezi cum vrei tu, nu are rost sa-ti mai faci proble cu ce nu are. O vezi, iti place, eventual faci o programare la un service pentru verificare si daca e ok, poti sa o cumperi.
    Daca ai timp si poti sa astepti, gasesti si masina aproape perfecta, numai ca nu le poti avea pe toate la o masina SH, la un moment dat ajungi sa faci si compromisuri.
     
    lowlife și radu35 apreciază asta.
  9. shofrea 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Noi 2018
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    A6 C7
  10. MDU

    MDU Gold Member

    Înscris:
    30 Oct 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 quattro, 2.0 TDI CGLC, 2014
    Din pacate nu sunt foarte multe informatii in anunt si nici poze din care sa ne dam seama de prea multe lucruri, cu exceptia faptului ca nu are xenon. Si ca suspensia pare sa fie cea standard, 1BA.
    Pentru mai multe informatii cred va trebui sa mergi sa vezi masina.
    Kilometri e plauzibil sa fie reali fiind benzina si mai ales daca a fost rulata la noi in tara.
     
    shofrea apreciază asta.
  11. K3nT Platinum Member

    Înscris:
    1 Oct 2013
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4B6 1.9TDI AVF 2003 Berlina 155HP 1BV ; A6C7 Avant Quattro 2,0 TDI -DDDA-2018
    @shofrea tie iti inspira ceva anuntul acela?Serios acuma, aia este descriere cand vrei sa vinzi ceva? Macar de ar fi pus mai multe poze sa ne dam seama de dotari.

    upload_2019-2-25_14-35-42.png
    Daca iti place masina si ai timp poti sa mergi sa o vezi..sunteti din acelasi oras.

    Bafta
     
  12. shofrea 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Noi 2018
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    A6 C7
    Sunt de acord, de aia voiam sa vad ce v-ar inspira anuntul asta asa cum e el :) In ideea de a stii daca sa ma apuc sa sun si sa o verific (timp + bani) si daca merita.. Multumesc.
     
  13. AndreiF92

    AndreiF92 Silver Member

    Înscris:
    14 Dec 2015
    Locație:
    Arad - București
    Masina:
    A4 B8 2009 2.0 TFSI 270 HP CDNC
    Sincer, aveti magnet numai la bombe. Din 2012 cu 66.000km si 10.000 euro ? Nu prea cred. Ceva probleme grave are sigur. Ori consuma ulei in draci, ori km dati inapoi ori accident... Eu as zice pas. Bafta
     
  14. Alexandru Bârbu

    Alexandru Bârbu 5th Gear Member

    Înscris:
    31 Ian 2018
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi rs4
    Mie mi-a plăcut descrierea foarte mult:)). Dar in același timp as fugi ca dracul de tămâie.
     
    AndreiF92 apreciază asta.
  15. MDU

    MDU Gold Member

    Înscris:
    30 Oct 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 quattro, 2.0 TDI CGLC, 2014
    @AndreiFlorea, din moment ce masina e benzina 1.8 e binecunoscuta problema consumului de ulei, nu ar fi o surpriza sa consume ulei doar ca asta nu va mentiona nimeni vreodata intr-un anunt de vanzare. E o problema specifica acestei motorizari si de obicei cumparatorul ar trebui sa cunoasca acest lucru in momentul cand se hotareste catre motorizarea respectiva.
    Daca in plus masina mai e si cheala atunci ala e pretul corect, nu inseamna neaparat ca are km dati inapoi sau ca a avut accident.
     
  16. AndreiF92

    AndreiF92 Silver Member

    Înscris:
    14 Dec 2015
    Locație:
    Arad - București
    Masina:
    A4 B8 2009 2.0 TFSI 270 HP CDNC
    @MDU Oricat de cheala ar fi, parerea mea e ca nu o dai la 10k euro de buna ce e si cu o asa descriere mirifica.
     
  17. MDU

    MDU Gold Member

    Înscris:
    30 Oct 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 quattro, 2.0 TDI CGLC, 2014
    Daca e cheala si consuma ulei, atunci ala e pretul. Ce este scris in sine la descriere nu mi se pare o problema, daca era anunt de samsar cu 7 pagini inventate nu cred ca ar fi fost mai ok.
    Deduc ca masina nu are prea multe de oferit si posibil are niste probleme tehnice. Cine inca este interesat, poate sa sune si sa afle mai multe.
     
    AndreiF92 apreciază asta.
  18. sorinel 2nd Gear Member

    Înscris:
    13 Aug 2017
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    audi a4 cjcb 2014
    66 700 KM ????? Masina de 7 ani? Am avut Dacia Zambetul lui Iliescu si tot faceam atunci 12-13 000 km pe an ! Trebuie controlata in amanunt daca iti place. Bafta
     
  19. stefrac

    stefrac 4th Gear Member

    Înscris:
    11 Apr 2009
    Locație:
    Botosani
    Masina:
    Audi a4b8 TDI 2.0 130KW , S-tronic , CGLC, Quattro,2013
    Citesc aici afirmatii pro sau contra suspensiei standard 1BA versus adaptiva. Sunt pareri si pareri, sunt ok parerile dar v-ati interesat despre cat costa un amortizor standard fata de unul adaptiv ? Sa nu ma luati aici cu faza ca "cine-si ia audi nu ar trebui sa se uite la pret" ca nu e vorba de audi nou. Aveti mare grija ce masina va luati, o masina prost aleasa iti mananca toata carnita din farfurie iar foarte multe optionale sunt valabile in Germania, aici chiar si pilotul automat e degeaba.
     
    bobalex18, popradu și NEAMTZU apreciază asta.
  20. seftaka

    seftaka Silver Member

    Înscris:
    7 Iul 2016
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Ex: Audi A6 2.0 TDI CGLD 2012 & Porsche Cayenne 3.0d 2016
    @stefrac , pai daca o masina iti ia carnea din farfurie, atunci e mai bine sa mergi cu bicicleta sau cu transportul in comun. Ori ti-o permiti ori nu, e simplu. Ce optionale valabile in Germania visezi?
    @shofrea , merita vazuta, iar cu un telefon iti dai seama de multe. Poate a fost a doua masina, poate are probleme etc.
     

Distribuie pagina asta