1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Faruri AfterMarket si/sau Xenon after-market montate la A3 8P - instalare - erori - diverse probleme

Discuție în 'Audi A3 8P (2003 - 2013)' creată de andreas, 30 Iul 2009.

  1. yo_ervin

    yo_ervin 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Noi 2015
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi A3 2.0 TDI 2004
  2. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Am vazut la un moment dat pe olx pe cineva cu farurile respective, sunt mai de efect fata de farurile aftermarket cu led tip A4 B8, dar la pretul respectiv as merge mai degraba pe ceva oem :)

    Ca idee macar sa vezi cum ar arata pe A3 am gasit ceva poze + un clip:

     
  3. Sebisebisebi Bronze Member

    Înscris:
    4 Apr 2016
    Locație:
    Satu Mare
    Masina:
    A3 8p 2.0 tdi BKD 2005
    Salutari tuturor
    Mi-am luat niste faruri AM cu leduri varianta aceea cu eagle eyes de la Dectane. Le-am montat functioneza tot faza scurta, lunga, semnalizare. Problema e la pozitie cu ledurile. Acum ori asa stau aprinse ori ceva le impiedica, se aprind si ele dar eu zic ca nu e intensitatea maxima. Am vazut intr-un clip in care ele se aprind la intensitatea maxima iar cand semnalizezi trebuie sa scada intensitatea precum sta la mine tot timpul. Am avut functia US style, m-am gandit sa fie din cauza aceea ca simte semnalizarea aprinsa si scade intensitatea ?
    Am incercat sa scot US style dar nu mai stiu sigur daca e doar atat, am scazut intensitatea la 0% ar mai trebui oprite de undeva, sau trebui sa fac ceva adaptari din VCDS ?
     
  4. AndreyPH

    AndreyPH Gold Member

    Înscris:
    20 Apr 2015
    Locație:
    București / Bușteni
    Masina:
    Skoda Octavia vRS, 2.0TDI, CEGA, 2010, 267CP, 586Nm
    Intensitatea la us-style o reglezi doar din vcds. Desi, nu cred ca are legatura intensitatea semnalizarilor cu led-urile de pozitie. Becurile la far sunt venite odata cu farul sau ai montat tu ?
     

Distribuie pagina asta