1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Inca un A3 8P in peisaj

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de AndreyPH, 10 Apr 2016.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. AndreyPH

    AndreyPH Gold Member

    Înscris:
    20 Apr 2015
    Locație:
    București / Bușteni
    Masina:
    Skoda Octavia vRS, 2.0TDI, CEGA, 2010, 267CP, 586Nm
    Am vorbit cu Marian si ramane pentru o interventie ulterioara sa vada despre ce e vorba. Nu e nimic grav, nu face mereu. Posibil bucsa bara stabilizatoare.
    Sunt multumit ca am terminat cu distributia. :)
     
    mirceacml apreciază asta.
  2. AndreyPH

    AndreyPH Gold Member

    Înscris:
    20 Apr 2015
    Locație:
    București / Bușteni
    Masina:
    Skoda Octavia vRS, 2.0TDI, CEGA, 2010, 267CP, 586Nm
    Mi-a venit o comanda de stickere. :))

    20161125_233509.jpg

    Din cel mare nu mai am decat o singura bucata, iar din cele mici, pentru luneta, sunt albe, mai am cam 7-8 bucati.

    Le dau primilor doritori, in ordinea cererilor.
    Pret: o sticla de Coca-Cola la 0,5L, rece. :D

    Nu ma complic sa trimit prin curier userilor pe care nu-i cunosc (sorry), sunt patit cu trimis si neridicat, si platit eu colete plimbate prin tara...

    Ne intalnim personal in Bucuresti, Ploiesti sau Valea Prahovei.

    Daca sunteti multi doritori de stickere mari, ne putem numara si da o singura comanda mare. Eu le-am comandat de la Timisoara, transportul a fost 30 de lei si stickerele in jur de 50.
     
    ionut_mdln1 și mirceacml apreciază asta.
  3. mirceacml

    mirceacml Audi Expert

    Înscris:
    17 Sep 2015
    Locație:
    Ploieşti / Caransebeș
    Masina:
    A3 8P, 2007, 2.0 TDI BMM, 175 cp DIO Performance
    Vreau și eu :p. eu sunt doua săptămâni acasă. ne putem vedea în Ploiești .
     
    AndreyPH apreciază asta.
  4. AndreyPH

    AndreyPH Gold Member

    Înscris:
    20 Apr 2015
    Locație:
    București / Bușteni
    Masina:
    Skoda Octavia vRS, 2.0TDI, CEGA, 2010, 267CP, 586Nm
    Da, Mircea.
    Maine cand trec spre Bucuresti, daca vrei iti las unul. Da-mi un nr. de tel prin PM si vb acolo.
     
  5. AndreyPH

    AndreyPH Gold Member

    Înscris:
    20 Apr 2015
    Locație:
    București / Bușteni
    Masina:
    Skoda Octavia vRS, 2.0TDI, CEGA, 2010, 267CP, 586Nm
    Si uite cum stopurile lui @mirceacml au ajuns printr-o intamplare la mine. Montajul a fost destul de complicat, mai ales ca a trebuit sa improvizam, insa rezultatul a fost ok, nu insa fara erori in bord de bec ars, cauzate evident de led-urile spate.

    20161210_192741.jpg 20161210_192734.jpg 20161210_160520.jpg 20161210_160511.jpg

    Imi plac foarte mult asa fumurii cum vin pe masina, pe culoarea neagra completeaza perfect.

    Mi-am comandat si alte set-uri de led-uri de pe aliexpress, si am descoperit cele mai puternice si ok becuri, las un link mai jos.

    Becuri W5W led Canbus

    20161210_160330.jpg 20161210_160324.jpg

    Au si o mini-lupa in fata, iar in comparatie cu niste becuri ordinare din Carrefour, lumineaza de cel putin 3-4 ori mai mult. La pretul lor, o sa mai comand cateva seturi sa am de rezerva.

    O sa postez in topicul dedicat sa vad ce pot face cu anularea erorilor din bord cauzate de led-urile spate. :)
     
    Cosmin ZKG, ionut_mdln1 și mirceacml apreciază asta.
  6. MariusSCM

    MariusSCM Silver Member

    Înscris:
    19 Noi 2011
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    Audi A3 - 1.6 (BFQ) 102 CP
    Ii sta foarte bine cu stopurile astea! :) Arata fain, mai ales pe timp de noapte.

    P.S. Parca e putin stramb stickerul cu ClubAudi :p
     
    AndreyPH apreciază asta.
  7. AndreyPH

    AndreyPH Gold Member

    Înscris:
    20 Apr 2015
    Locație:
    București / Bușteni
    Masina:
    Skoda Octavia vRS, 2.0TDI, CEGA, 2010, 267CP, 586Nm
    Este un pic cam stramb, corect. L-am ciopartit a 2-a zi dimineata de cum l-am pus. Am uitat ca e sticker pe luneta si cand am razuit geamul de gheata si zapada, am infipt racleta direct in el. :))
    O sa pun altul si sper sa nu mai uit de el.
     
  8. AndreyPH

    AndreyPH Gold Member

    Înscris:
    20 Apr 2015
    Locație:
    București / Bușteni
    Masina:
    Skoda Octavia vRS, 2.0TDI, CEGA, 2010, 267CP, 586Nm
    In acest week-end mi-am reparat la masina incalzirea auxiliara. De mult voiam s-o fac, dar abia acum mi-am facut curaj de ea. :)
    Pana sa ajungi la rezistenta respectiva, te mananca sfintii cu demontatul plasticelor. Trebuie data jos consola cu frana de mana, schimbator, bricheta, cotiera, toata partea din mijloc.

    16296940_large.jpg

    Asa arata rezistenta din profil, iar unde am indicat cu rosu, acolo am "fiert" lipiturile vechi, punand si putin fludor cu ajutorul unui letcon cu varf subtire, cat o scobitoare.

    Am montat totul inapoi si nu mica mi-a fost mirarea sa vad ca functioneaza, eroarea cu "Z35 - Defective" am sters-o si nu s-a mai aprins.

    20161217_174020.jpg

    Si cum la Busteni erau -10*C la momentele alea, am facut proba imediat. Cu butonul AUTO activat, incepe sa bage caldura aproape instant. Extraordinar de utila aceasta dotare, mai ales in iernile geroase. :cold:

    Din seria, una calda alta rece, cred ca mi s-a stricat switch-ul de pe usa soferului, pentru ca nu se mai incuie din telecomanda, ea ramanand singura descuiata. In bord imi arata cand deschid usa, iar ca eroare am: "00928 - Locking module for central locking; Front Driver Side (F220) - Implausible Signal".

    O sa iau legatura cu colegii care se ocupa de asa ceva, sper sa scap usor. :)
     
    Blajynsky apreciază asta.
  9. AndreyPH

    AndreyPH Gold Member

    Înscris:
    20 Apr 2015
    Locație:
    București / Bușteni
    Masina:
    Skoda Octavia vRS, 2.0TDI, CEGA, 2010, 267CP, 586Nm
    Pana la urma nu a fost yala de vina, ci tovarasele cabluri din manunchiul care face legatura dintre usa si stalp.

    20161221_204838.jpg 20161221_204827.jpg

    Refacute firele si totul este back to normal. :)
     
  10. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Atunci ai scapat ieftin. A venit si la tine Mosul. :)
     
  11. AndreyPH

    AndreyPH Gold Member

    Înscris:
    20 Apr 2015
    Locație:
    București / Bușteni
    Masina:
    Skoda Octavia vRS, 2.0TDI, CEGA, 2010, 267CP, 586Nm
    Da, adevarul este ca se putea si mai rau, gen schimbat de yala noua, switch-uri sau mai stiu eu ce minuni. :)
     
  12. AndreyPH

    AndreyPH Gold Member

    Înscris:
    20 Apr 2015
    Locație:
    București / Bușteni
    Masina:
    Skoda Octavia vRS, 2.0TDI, CEGA, 2010, 267CP, 586Nm
    Dupa 'jdemii de led-uri incercate de pe ebay, aliexpress si alte asemenea site-uri, am gasit si cele mai luminoase led-uri de interior, pe care le recomand tuturor.

    9 SMD-uri C5W
    24 SMD-uri C5W

    Ambele lumineaza exact la aceeasi intensitate. :)
     
  13. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Pune link-ul public, nu din contul tau de pe aliexpress.
     
    AndreyPH apreciază asta.
  14. iRubik

    iRubik 2nd Gear Member

    Înscris:
    25 Ian 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    A3, 2.0 TD, 2004
  15. AndreyPH

    AndreyPH Gold Member

    Înscris:
    20 Apr 2015
    Locație:
    București / Bușteni
    Masina:
    Skoda Octavia vRS, 2.0TDI, CEGA, 2010, 267CP, 586Nm
  16. iRubik

    iRubik 2nd Gear Member

    Înscris:
    25 Ian 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    A3, 2.0 TD, 2004
    Le poti selecta in al 2-lea link,la fel ca si in linkul trimis de tine :)
     
  17. AndreyPH

    AndreyPH Gold Member

    Înscris:
    20 Apr 2015
    Locație:
    București / Bușteni
    Masina:
    Skoda Octavia vRS, 2.0TDI, CEGA, 2010, 267CP, 586Nm
    Da corect, ai dreptate. Nu-mi face prea bine vinul perioada asta. :))
     
    bc74abs apreciază asta.
  18. iRubik

    iRubik 2nd Gear Member

    Înscris:
    25 Ian 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    A3, 2.0 TD, 2004
    de cati mm merg la a3?
     
  19. AndreyPH

    AndreyPH Gold Member

    Înscris:
    20 Apr 2015
    Locație:
    București / Bușteni
    Masina:
    Skoda Octavia vRS, 2.0TDI, CEGA, 2010, 267CP, 586Nm
    Mie mi-au intrat de 42mm in plafoniera fata, si de 36mm pe cea spate. Mentionez ca nu am plafoniera cu lumini ambientale, am doar lumina stanga-dreapta, nu si "lumini de citit", adica in un buton separat stanga-dreapta.
     
  20. AndreyPH

    AndreyPH Gold Member

    Înscris:
    20 Apr 2015
    Locație:
    București / Bușteni
    Masina:
    Skoda Octavia vRS, 2.0TDI, CEGA, 2010, 267CP, 586Nm
    Si daca tot mi-am adus aminte ca am topic aici, mai scriu un post legat de cum am gasit masina azi-dimineata, si despre cum un imbecil a reusit sa imi zadarniceasca eforturile de a pastra masina in culoarea ei originala, lucru la care tineam foarte mult... :bye:

    20170407_085655.jpg 20170407_083419.jpg

    A reusit contra-performanta de ma sterge la iesirea din locul lui de parcare. Bineinteles ca de un numar de telefon sau un biletel lasat in geam nu se poate pune discutia in Bucuresti, insa cateva indicii am si nu ma las pagubas pana nu ramane jigodia fara permis pentru fuga si nedeclararea evenimentului. Nu ma intereseaza paguba, oricum nu am de gand sa revopsesc bara, dupa ce sterg cu o carpa uda nu o sa se mai vada mare lucru.

    La ora 18:00 cand am ajuns acasa, din filmarea cu camera de bord din masina de servici, zaresc un Golf 6 GTD in 2 usi parcat in spatele meu, B-700-LLL, masina pe care am vazut-o tot mai des in ultimele 2 saptamani. Masina mea la ora aia era ok.

    vlcsnap-2017-04-07-19h09m40s982.png
    Apoi azi-dimineata la 08:00, gasesc masina zgariata, Golful ala plecat si in spatele meu parca un Logan alb, iar din discutiile ulterioare cu proprietarul lui am aflat ca a ajuns acasa la ora 22, gasind loc liber in spatele meu.

    Deci am un interval scurt de timp, intre ora 18 si 22, si voi cere inregistrarile video ale camerelor de la niste magazine/vile/etc, chiar de pe straduta mea. Imposibil sa nu il gasesc.

    Nu il acuz deocamdata pe baiatul cu Golf, dar pana la proba contrarie, este singurul suspect. :)
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta