1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Inchidere / Deschidere - capac rezervor la A2 - probleme si rezolvari

Discuție în 'Audi A2' creată de marko, 10 Iul 2012.

  1. marko 2nd Gear Member

    Înscris:
    19 Ian 2009
    Locație:
    Galați
    Masina:
    audia2
    Stie cineva care poate fi problema: nu mai functioneaza butonul care face sa sara capacelul atunci cand vrei sa alimentezi. Am verificat curentul de la buton si pe circuit. Cei de la service mi-au spus ca ar fi motorasul, dar nu sigur. Cum poate fi verificata acea piesa ?
     
    Ultima editare de un moderator: 10 Iul 2012
  2. andreea_thm_vintila 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Iul 2013
    Locație:
    Sibiu
    Masina:
    Audi A2, 2002
    Salut, daca ai gasit o rezolvare la aceasta problema te rog sa imi spui si mie, tocmai mi s-a blocat butonul :(
     
  3. mihaicristian

    mihaicristian Gold Member

    Înscris:
    8 Iul 2008
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    Audi A6 Avant 3.0TDI Quattro BMK tiptronic 2006
    Ultima editare: 28 Sep 2013
  4. andreea_thm_vintila 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Iul 2013
    Locație:
    Sibiu
    Masina:
    Audi A2, 2002
    :) merci..am schimbat pana la urma butonul :)..am apasat prea tare si am rupt niste cuisoare :)))
     
  5. carabusu 1st Gear Member

    Înscris:
    14 Aug 2012
    Locație:
    BUCURESTI
    Masina:
    A4 B7 S-LINE 2.0TDI 2007 170CP - BRD & A2 1,4TDI 2001 AMF
    aceeasi problema am intampinat-o si eu ieri. din cauza mufei care da in usa de la sofer, nu mai functionau geamurile, oglinzile, inchiderea centralizata din butonul de pe usa si butonul de deschidere buson. intrucat ajunsesem pe minim cu motorina si trebuia sa alimentez am incercat sa deschid manual usita de la buson. in portbagaj, desfaceti suportul de plastic care asigura accesul la stopul din dreapta si veti gasi o tija verticala prinsa intr-un ''dop'' de plastic alb. ca sa nu rupeti tija, recomand sa apasati pur si simplu pe ''dop'' si usita de la buson se deschide imediat.
    ca sa rezolv si problema comenzilor de pe usa care nu mai raspundeau, am scos borna de la baterie si s-a remediat problema (dezavantajul ca a trebuit sa setez ceasul din bord iar :D)

    P.S. daca nu stiti sa setati ceasul din bord, contactati-ma pe PM
     
    Angelica apreciază asta.
  6. Ragnar 1st Gear Member

    Înscris:
    6 Aug 2016
    Locație:
    Targu Neamt
    Masina:
    Audi A2, 1.4 TDI 75 CP, 2002
    Buna seara, am observat la Audi A2 1.4 TDI cod motor AMF, ca nu am curent pe butonul pentru deschiderea capacului de la rezervor, butonul este functional face contact dar nu am curent de fire.
     
  7. Ragnar 1st Gear Member

    Înscris:
    6 Aug 2016
    Locație:
    Targu Neamt
    Masina:
    Audi A2, 1.4 TDI 75 CP, 2002
    Astazi am observat ca nu am curent pe firul care vine la butonul de deschidere al capacului de la rezervor, am scos butonul, l-am curatat, am facut si chestia aia cu scosul unei borne de la baterie si dupa am pus-o inapoi si nimic.....

    Stima !
     

Distribuie pagina asta