1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Jurnal bord Audi A4 B8 2.0 TDI 143 CP

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de Mishu96, 1 Mai 2014.

  1. Mishu96

    Mishu96 1st Gear Member

    Înscris:
    11 Apr 2014
    Locație:
    Sibiu
    Masina:
    Audi A4 B8 2.0 TDI 143 CP 2008
    Salutare lorzilor de inele:),
    M-am decis sa va tin si eu la curent cu problemele pe care le are masina mea in timp, momentan dupa vreo 15k km facuti pe drumurile noastre mioritice.
    Per total sunt foarte satisfacut de masina, pana acum nu a avut nici cea mai mica problema, am facut doar schimb de ulei, filtru polen alea alea. Acum 1 saptamana mi s-a aprins martorul de bord de la motor(acela galben). Am circulat asa cu el un timp, adevarat, la mers foarte lin, fara sa sar de 3000 de ture din frica de a nu pati ceva :-s. Masina trage bine, nu se simte slaba in niciun fel, nici turbo-ul nu are probleme. Acum 3 zile am fost la Tess Sibiu, a pus-o pe tester si i-a dat eroare la pompa responsabila de gazele arse. Pe scurt, in loc sa le refoloseasca le dadea afara, mie mi se parea ciudat, deoarece pe esapement nu iesea fum negru sau de alte culori, deci nu avea probleme nici evacuarea. Momentan acea pompa costa 1200 lei cu tot cu manopera+testeru' 100 lei. Pana acum asta a fost cea mai mare problema intampinata de mine la masina, urmeaza sa se rezolve cat de curand, in rest, nimic de comentat in plus!:unsure:
     
  2. Mishu96

    Mishu96 1st Gear Member

    Înscris:
    11 Apr 2014
    Locație:
    Sibiu
    Masina:
    Audi A4 B8 2.0 TDI 143 CP 2008
    UPDATE: [​IMG] [​IMG]. Cam asa arata masinuta dupa o tamponera cu un VW Transporter, eu mergeam pe drumul meu, iar el fix in secunda in care eram in spatele sau, acesta a dat cu spatele si si-a agatat carligu' de masina mea. Cam asta e rezultatul. Asteptam acum ca asiguratorul lui sa gaseasca un service si sa o repare, sper, cat mai curand. Mii de km fara evenimente va doresc!
     

Distribuie pagina asta