1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Modificari exterioare A4 B7 - pachet crom - bara fata-spate - eleron portbagaj - praguri - grila

Discuție în 'Audi A4 B7 (2005 – 2008)' creată de BRT, 30 Aug 2008.

  1. viper

    viper 1st Gear Member

    Înscris:
    22 Mar 2009
    Locație:
    satu mare
    Masina:
    audi a4
    rs 4 look

    sal tuturor.as fi interesat de un body kit rs4 look dar care se potriveste pe a4 b7 .stie careva de unde pot procura sau cine face din fibra?ms mult
     
  2. viper

    viper 1st Gear Member

    Înscris:
    22 Mar 2009
    Locație:
    satu mare
    Masina:
    audi a4
    am mai facut o modificare la un a4 dar acum 2 ani.eventual atasez si niste poze .
     
  3. Catalin_1987

    Catalin_1987 Moderator&Quattro Driver Staff Member

    Înscris:
    27 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4,1.9 TDI AVF,2003
    Am mutat eu topicul intr-o sectiune mai protrivita.
    Kit-ul din poze este de la Hofele si se fabrica din fibra de sticla.Calitatea lui este ok,insa nu se compara cu un produs OEM(finisaje care mai lasa de dorit).
    Nu iti recomand bari facute din fibra de sticla la noi.Pe langa rezistenta redusa(imediat se sparge fibra),aspectul lasa de dorit.
     
  4. viper

    viper 1st Gear Member

    Înscris:
    22 Mar 2009
    Locație:
    satu mare
    Masina:
    audi a4
    ms mult.totusi cred ca merg pe original.
     
  5. costi_geo

    costi_geo 1st Gear Member

    Înscris:
    14 Noi 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A7 3.0 BiTDI Competition
    suna ma si pot sa te ajut cu un sfat legat de capace oglinzi
     
  6. Catalin_1987

    Catalin_1987 Moderator&Quattro Driver Staff Member

    Înscris:
    27 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4,1.9 TDI AVF,2003
    Pe original la ce mod?Tot rs4?Nu de alta,dar bara nu se potriveste pe masina ta.RS4 este mai evazat la aripi.Cred ca te poti orienta spre un kit S-line sau Dtm,iar aspectul lor este foarte frumos
     
  7. MARRIUS24 Silver Member

    Înscris:
    3 Apr 2010
    Locație:
    Rădăuți
    Masina:
    Audi
    adevarul ca inscriptiile chinezesti dau tot farmecul :))
     
  8. bencheacata

    bencheacata Silver Member

    Înscris:
    28 Aug 2008
    Locație:
    Bacău
    Masina:
    Audi Q7 4L 3.0TDI quattro
    Masina a fost colantata cu galben sau vopsita? m-ar interesa si pe mine asa ceva . Imi dai si mie te rog niste detalii referitor la galbenul respectiv?.
    Mersi anticipat
     
    Ultima editare de un moderator: 24 Mai 2013
  9. MARRIUS24 Silver Member

    Înscris:
    3 Apr 2010
    Locație:
    Rădăuți
    Masina:
    Audi
    se colanteaza..daca ai vreodata drum prin iasi..sunt aici destule firme care fac asta..o masina completa colantata ajunge undeva la 650 ron depinde de folie
     
  10. Norules

    Norules 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Feb 2011
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    Audi A4 | 2.0TDI | 2005
    Modificare exterior a A4 B7

    Am incercat sa photoshopez rapid o poza. Pe viitor as vrea sa vopsesc jantele negru, folie pe geamurile din spate + luneta, sigle negre. (Nu se vad in poza, dar vreau si etrierii galbeni)

    Astept pareri si sugestii.
     
  11. balanel81

    balanel81 3rd Gear Member

    Înscris:
    1 Noi 2009
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    Audi A4 Avant 1.8 ADR, 1998, 125cp, negru
    Mie personal mi se pare mult mai frumoasa masina fara crom-nichel sau mizerii argintii. A mea e gri metal foarte inchis (W9), i-am pus folii semi-inchise, si am acoperit toate chestiile lucitoare (ornamente, genti, etc), cu negru mat si urmeaza etrierii rosii aprins (vor fi singurele pete de culoare de pe masina). Oricum masina are un aspect elegant si serios acum, si asta nu e doar parerea mea.
     
  12. tiberius_roman

    tiberius_roman 4th Gear Member

    Înscris:
    20 Aug 2009
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi
    Daca faci fa tot pe negru si ornamentele de geam, o noua grila, barile de pe acoperis....
     
  13. Norules

    Norules 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Feb 2011
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    Audi A4 | 2.0TDI | 2005
    Da, buna idee. Ai putea sa imi arati modelul de grila la care te-ai gandit?
     
  14. cristi_61

    cristi_61 3rd Gear Member

    Înscris:
    5 Iul 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4 Avant, 131hp, 6 gang,bose sound
  15. tiberius_roman

    tiberius_roman 4th Gear Member

    Înscris:
    20 Aug 2009
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi
    Uite dar cu semn argintiu ii asta. RS4 look
     
  16. zolik

    zolik Bronze Member

    Înscris:
    10 Iul 2010
    Locație:
    Tg-Mures TRANSILVANIA
    Masina:
    AJM B5 avant 2001+Altea '06 BJB
    ai o masina ff frumoasa,si gusturile nu se discuta:wub:,dar eu in afara de folie niste xenoane in far+ceata,o tratare cu pasta pt vopsea si niste jenti frumoase ,eventual 17",in afara de asta,nu as schimba mai nimic,nu poate fi mai elegant de atat eleganta o da chrome-ul,ex cum sunt la masinile mai de lux,dar dupa cum ziceam fecare are gusturile lui,daca intr-adevar vrei ceva mai 'extra' dupa cum vezi si in poza precedenta un spoiler cu fusta tip rs,grilajul schimbat suspensii mai lasate,si am vazut ca ai vrea sa schimbi grilajul negru,tu ai kit chrome,inchipuie-ti masina cu semn negru sina de la portbagaj chrome si liniile de la geamuri chrome:puke2:,si daca vopsesti suportii portbagaj negru,ceea ce nu va tine,pt ca vopseaua nu adera bine la chrome,tot vei avea de vopsit si liniile de la geamuri,deci parerea mea lasa chrome-ul sa luceasca eventual ingrijeste-o,si cand da soarele ai sa vezi ce bine arata
     
    Ultima editare: 15 Feb 2011
    Bradu Cristi apreciază asta.
  17. Norules

    Norules 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Feb 2011
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    Audi A4 | 2.0TDI | 2005
    Multumesc pentru sfaturi. Deocamdata ma documentez. Am de gand sa ma apuc de lucru dupa ce termin cu studiul pentru academie. Intre timp ma documentez, strang informatii si incerc sa scot ce e mai bun din ele imediat cum pun mana pe niste bani :).

    @cristi - Imi place cum ai facut poza, dar nu stiu daca se gaseste o astfel de grila fata + ca implica si numarul, care daca l-ai fi lasat ar fi stricat tot aspectul.

    @tiberius_roman - Da, o masina facuta cu gust, imi place, culorile se combina perfect, iar jantele sunt divine. Nu am de gand sa schimb jantele, imi plac ale mele + ca daca as vrea sa iau ceva de calitate ar insemna ceva banuti.

    @zolik - Corect, gusturile nu se discuta. Ce am facut eu acolo in photoshop a fost ceva de 3 minute, cat sa am ceva prin care sa deschid topicul. Vreau sa incep usor usor sa ii fac un upgrade exterior. Eleganta are, vorba ta, "nu poate fi mai elegant de atat", dar parca totusi ii lipseste ceva :).

    Cum am mai zis, o sa strang cat mai multe pareri, informatii si din toate sa scot ceva.
     
  18. zolik

    zolik Bronze Member

    Înscris:
    10 Iul 2010
    Locație:
    Tg-Mures TRANSILVANIA
    Masina:
    AJM B5 avant 2001+Altea '06 BJB
    succes la 'tuning' si asteptam poze cu rezultate ;)
     
  19. Norules

    Norules 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Feb 2011
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    Audi A4 | 2.0TDI | 2005
    @ zolika - Sigur, dar asta pe viitor :) Sa termin cu scoala, si sa fac rost de ceva banuti, poate sa fie o luna - 2 sau un an, nu stiu :) Oricum, o sa incep asa usor usor, nu toate deodata...
     
  20. viper

    viper 1st Gear Member

    Înscris:
    22 Mar 2009
    Locație:
    satu mare
    Masina:
    audi a4
    masina a fost vopsita,de fapt era taxi candva si de aici culoarea galben. Cu literele chinezesti am acoperit o zgarietura destul de urata. Acum lucrez la un S-line care sper ca v-a arata mult mai bine

    Mai adaug cateva poze cu masinutele mele modificate. Toate au facut taxi .
     
    Ultima editare de un moderator: 19 Feb 2011

Distribuie pagina asta