1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

My new A8 D2

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de gavryus, 29 Apr 2013.

  1. gavryus

    gavryus 6th Gear Member

    Înscris:
    16 Ian 2011
    Locație:
    Cluj Napoca
    Masina:
    A8, 3.7, 2000
    Am terminat cu scaunele. Rezultatul e pe masura asteptarilor, multumit de Leatherique. Scaunul de la sofer mai are nevoie de inca un tratament pentru ca inca se mai vede putin luciu pe sezut. Zilele urmatoare ma ocup si de mocheta dinauntru, curatat tot ce e plastic, chederele la usi, balamalele, portbagajul, samd. Covorasele sunt spalate deja, la fel si mocheta din portbagaj.
     
    scooby88, alanb1, Cosmin ZKG și încă o persoană apreciază asta.
  2. gavryus

    gavryus 6th Gear Member

    Înscris:
    16 Ian 2011
    Locație:
    Cluj Napoca
    Masina:
    A8, 3.7, 2000
    Inca un rand de poze:
     
    stefan550, alanb1, bobalex18 și alți 2 apreciază asta.
  3. mik15

    mik15 Platinum Member

    Înscris:
    8 Aug 2009
    Locație:
    Sibiu
    Masina:
    VW Touareg 3.0TDi
    arata super bine, e drept ca si vacile de pe vremea aia mancau mai sanatos si ca atare pielea era mult mai buna :). Excelent arata, a meritat din plin efortul, urmeaza si exteriorul?
     
  4. gavryus

    gavryus 6th Gear Member

    Înscris:
    16 Ian 2011
    Locație:
    Cluj Napoca
    Masina:
    A8, 3.7, 2000
    Merci, chiar a meritat efortul. Mai am inca putin de lucru la interior(acuma inteleg si eu de ce-i zice detailing - ocupa mult timp atentia asta la detalii :D ) apoi urmeaza si exteriorul. Vreau sa il polishez si sa aplic o protectie pentru vopsea. Am asteptat pana acuma cu exteriorul pentru ca am vrut sa imi vopsesc barele mai intai.

    In alta ordine de idei, astazi am programare la mecanic. Am o scurgere pe undeva la lichidul de racire si trebuie sa schimb si geamul de la sofer pentru ca cineva mi-a facut o surpriza si l-am gasit crapat in parcare :|
     
  5. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Arată foarte bine interiorul cosmetizat ! Felicitări !
    A vrut sa il spargă și s-a lăsat păgubaș ? E securizat ? Bănuiesc că dublu nu e.
     
  6. gavryus

    gavryus 6th Gear Member

    Înscris:
    16 Ian 2011
    Locație:
    Cluj Napoca
    Masina:
    A8, 3.7, 2000
    Merci! Astept cu nerabdare sa fac si exteriorul apoi poti zice ca ai facut training online cu mine in materie de polish, good marketing :D
    Nu stiu daca a vrut cineva sa il sparga, l-am gasit asa cand inca aveam masina cu mine in Oslo. Daca a vrut sa-l sparga atunci trebuia sa puna mana pe un ciocan zdravan ca e si securizat, si dublu, nu a crapat decat primul strat, la al doilea nu s-a mai ajuns.
     
  7. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Cu alte cuvinte e puțin blindat :)
    Mă bucur că am fost de ajutor ! Dacă mai ai nelămuriri vorbim in privat :beerchug:
     
  8. gavryus

    gavryus 6th Gear Member

    Înscris:
    16 Ian 2011
    Locație:
    Cluj Napoca
    Masina:
    A8, 3.7, 2000
    Cu ajutorul colegului dani3ll voi întra în posesia unui set de arcuri eibach Pro kit. Comanda este data, acum număr zilele pana ajunge coletul :D
     
  9. gavryus

    gavryus 6th Gear Member

    Înscris:
    16 Ian 2011
    Locație:
    Cluj Napoca
    Masina:
    A8, 3.7, 2000
    Gata cu interiorul, a iesit binisor in final. A primit astazi si motorul un tratament ca se cam asezase praf pe el :D
     
    mirceacml și Cosmin ZKG apreciază asta.
  10. gavryus

    gavryus 6th Gear Member

    Înscris:
    16 Ian 2011
    Locație:
    Cluj Napoca
    Masina:
    A8, 3.7, 2000
    Restul pozelor...
     
    scooby88, Adrian_Redmann, stefan550 și alți 2 apreciază asta.
  11. Mitiy

    Mitiy Silver Member

    Înscris:
    2 Ian 2014
    Locație:
    Rădăuți
    Masina:
    Audi A6 C7 3.0TFSI 2012
    Arată WOW interiorul! Felicitări!!
     
  12. gavryus

    gavryus 6th Gear Member

    Înscris:
    16 Ian 2011
    Locație:
    Cluj Napoca
    Masina:
    A8, 3.7, 2000
    Mulțumesc!
     
  13. dani iusco

    dani iusco 1st Gear Member

    Înscris:
    17 Iun 2017
    Locație:
    Sighetu Marmatiei
    Masina:
    Audi A8 3.7 . 1999
    Superb a iesit. mi-as comanda si eu Leatherique oil si prestine clean dar daca ar putea cineva sa imi explice cum se folosesc , nu ma prea pricep .
     
  14. gavryus

    gavryus 6th Gear Member

    Înscris:
    16 Ian 2011
    Locație:
    Cluj Napoca
    Masina:
    A8, 3.7, 2000
    Aplici uleiul peste suprafetele ce vrei sa le curati(poti aplica un strat destul de gros) si freci bine ca sa intre in piele. Dupa ce faci asta il lasi sa actioneze cam 24 de ore apoi curati cu solutia si cu microfible curate. Pe masura ce indepartezi uleiul cu solutia sa folosesti si o laveta inmuiata in apa curata ca sa indepartezi si solutia de curatat. La urma stergi cu microfibra uscata si curata. Cam astia ar fi pasii in mare. Eu am invatat din video-ul asta:

    Spor! :D
     
  15. dani iusco

    dani iusco 1st Gear Member

    Înscris:
    17 Iun 2017
    Locație:
    Sighetu Marmatiei
    Masina:
    Audi A8 3.7 . 1999
    Multumesc mult !
     
  16. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Cheia e să stea în căldură / soare pentru a se face efectul de seră in mașină rezultând înmuierea pielii și totodată "împinge" mizeria afară.
     
  17. gavryus

    gavryus 6th Gear Member

    Înscris:
    16 Ian 2011
    Locație:
    Cluj Napoca
    Masina:
    A8, 3.7, 2000
    Corect, am uitat sa precizez asta :)
     
  18. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Ai uitat și tu esența :) poate se apuca omul la -10 grade să își facă interiorul și se mira de ce nu are rezultate pozitive
     
  19. Vabis

    Vabis 2nd Gear Member

    Înscris:
    1 Iun 2014
    Locație:
    Marte
    Masina:
    Benz....Mercedes-Benz
    Acum că am văzut noul A8 (D5) nu pot spune decât că cel puțin 7 ani de acum încolo vei avea cea mai frumoasă generație a navei amiral produsă de Audi. ( Asta dacă dorești să ții mașina atât timp)
    Deosebită mașină, să te poarte fără probleme și aștept să văd ce mai șurubărești pe la ea.
     
  20. gavryus

    gavryus 6th Gear Member

    Înscris:
    16 Ian 2011
    Locație:
    Cluj Napoca
    Masina:
    A8, 3.7, 2000
    Multumesc de urari, Vabis. Si eu sunt super incantat de modelul asta. Se tine bine chiar si dupa aproape 20 de ani. Nu intentionez sa o vand prea curand pentru ca deja am investit prea multi bani in ea. O voi aduce la nivelul la care sa pot spune ca pt mine e perfecta si o sa ma bucur de ea in continuare.
     
    Mitiy apreciază asta.

Distribuie pagina asta