1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Parbriz sau Luneta - ciobit sau spart la A4 B7 - diverse probleme- reparatie sau inlocuire

Discuție în 'Audi A4 B7 (2005 – 2008)' creată de Gibi, 13 Sep 2008.

  1. l.u.v

    l.u.v Bronze Member

    Înscris:
    19 Oct 2009
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6 2.5 TDI Quattro
    Se intampla, asa cum spunea colegul, din cauza diferentei de temperatura.
    Probabil si o mica defectiune la parbriz..
    Asta este..
     
  2. myth

    myth Silver Member

    Înscris:
    26 Ian 2011
    Locație:
    Alba Iulia
    Masina:
    audi a4 '96 <-> audi a6 '98 + audi a3 '03
    eu am patit sa mi se crepe parbrizu. dar nu de tot, ca si cum ai lua o pietricica si iti face o dunga. nu avea ce pietricica sa ma fi lovit ca in momentu respectiv eram singur pe sosea, chiar imi ziceam in minte ca ii cam pustiu. dar am tresarit un pic cand o facut poc :|
     
  3. Teko

    Teko Gold Member

    Înscris:
    27 Iun 2008
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    VW Passat 3C5 2.0 tdi (BMP) 2007 + VW Golf 7 1.6
    explozie luneta

    Verifica daca sistemul de incalzire a lunetei se dezactiveaza dupa un anumit timp de lucru si temperatura.
    Am discutat cu cineva, monteaza geamuri auto de ani buni, si mi-a spus ca o defectiune la sistemul de incalzire al lunetei este principalul motiv.
     
  4. AlexG

    AlexG 5th Gear Member

    Înscris:
    31 Mar 2014
    Locație:
    Prahova
    Masina:
    Audi A4 B5/1.6 ADP/ 12.1999
    la mine la luneta benzile alea 2 din cauciuc stau de capete ridicate cu ce le pot lipi sau se pot schimba? ele vin lipite de luneta sau au un canal de intra pe marginea lunetei?
     
  5. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Au niste canale/sine. Nu se lipesc. Se inlocuiesc pentru ca nu costa prea mult cam 50 lei bucata. Bafta
     
  6. iondarie

    iondarie 5th Gear Member

    Înscris:
    11 Noi 2015
    Locație:
    Otopeni
    Masina:
    A4, BRB, 2007
    Imi puteti recomanda unde sa merg sa inlocuiesc un parbriz? Aseara era intreg acum de dimineata are fisura... as dorii sa pun Fuyao sau daca aveti alte recomandari le astept.

    Multumesc,
     
  7. remix

    remix Silver Member

    Înscris:
    2 Iul 2013
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B7 1.9 TDI (BKE), 2005
    Celor ce aveti ciobituri pe pabriz va recomand sa incercati "Windshield Repair Kit" de pe aliexpress. Necesita un minim de pricepere. Eventual puteti viziona tutoriale pe YT.
    Am folosit si eu azi si probabil mi-ar fi iesit perfect daca nu treceau 4+ ani de la crapatura, in care s-a adunat praf si alte particule.
    Asa, am ramas cu o semiluna, dar pentru un parbriz din 2005, arata onorabil. :D
     

Distribuie pagina asta