1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Perdea luneta (electrica sau manuala) si perdelute geamuri laterale la A4 B8 - montare ulterioara -

Discuție în 'Audi A4 B8 (2008 - 2015)' creată de wreiceva, 10 Oct 2013.

  1. crpetru 1st Gear Member

    Înscris:
    6 Iun 2018
    Locație:
    Resita
    Masina:
    A4,1.8 TFSI,2010
    Pentru demontare perdea electrica si nu numai ... iata aici un link cu manuale de service Audi A4:
    https://cardiagn.com/audi-a4-2008-1-8-2-0-2-7-3-0-3-2-ltr-service-repair-manual-and-wiring-diagram/
    Atentie ... in stanga butonului "Full screen" gasiti butonul "Download pdf".
    Cred ca acest link va fi foarte util pentru toata lumea de pe acest forum.

    Apropo ... daca nu poti face o reparatie acasa (din lipsa de dispozitive sau lipsa de elevator), decat sa ti-o strice altul pe bani, mai bine mergeti la Reprezentante, nu la service-uri aiurea. Veti vedea ca este o diferenta ca de la cer la pamant intre un service si o Reprezentanta. Si nu doar de pret (dar daca ai un A8, nu cred ca mai conteaza pretul, daca la mine cu un amarat de A4 nu conteaza).
    Deci ... spor la treaba !!!
     
  2. crpetru 1st Gear Member

    Înscris:
    6 Iun 2018
    Locație:
    Resita
    Masina:
    A4,1.8 TFSI,2010
    Pana la urma stie cineva cum se codeaza perdeaua electrica spate la Audi A4 B8 an 2010 ? Daca fac UpDate la firmware, trebuie sa reactivez perdeaua ?
    Adica, sa-mi apara in MMI meniul in care sa activez actionarea automata a perdelei in functie de cum mergi / rulezi cu masina.
    Mai precis atunci cand cutia de viteze este in marche-arriere perdeaua coboara si cand cutia este pe mers inainte la atingerea vitezei de 15 km/h perdeaua urca.
    Am inteles ca se face o codare pe canalul 46. Cum se face: se pune pe "1" sau "1024" ? Asta-i tot, din "meniul verde = ascuns" nu se face nimic ?
     

Distribuie pagina asta