1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Problema electrica A3 8L

Discuție în 'Audi A3 8L (1996 – 2003)' creată de dobarazvan, 14 Apr 2011.

  1. Severin

    Severin 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Feb 2016
    Locație:
    Ploiesti
    Masina:
    A6 c6 allroad si avant 3.0 tdi quattro coduri motor ASB An 2007 transimisie tiptronic
    Salutare! Imi spuneti si mie va rog unde este pozitionat modulu de confort la un A3 8l 2002 ? L-am cautat cam in toate locurile unde ar trebuii sa fie si nu l-am gasit.
     
  2. Audi a4.1.9d 1st Gear Member

    Înscris:
    27 Mai 2016
    Locație:
    Hunedoara
    Masina:
    Audi a4,1.9 d,2001
    Bună, am un audi a4 din 2001 motor 1.9 diesel...de 2 zile îmi făceau figuri claxonul și semnalizarile acum numai merg deloc dar nici stergatoarele și avariile...mă poate ajuta cineva cu un sfat pana ajung la un electrician...multumesc
     
  3. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Pe ghicite nu stie nimeni. Mergi la un bun electrician care are si diagnoza si stie sa interpreteze bine codurile de eroare care apar, stie bine sa lucreze cu ELSA adica nu doar sa spuna ca astea sunt codurile si mai departe te descurci tu. Bafta
     
  4. Audi a4.1.9d 1st Gear Member

    Înscris:
    27 Mai 2016
    Locație:
    Hunedoara
    Masina:
    Audi a4,1.9 d,2001
    Nu îi da de capăt nici electricianul. Mersi oricum. Poate o sa o scot la capăt pana la urma.
     
  5. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Schimba-l pentru ca nu toata lumea stie bine ce inseamna instalatia electrica la un Audi, stie ce inseamna ELSA si ce inseamna acele trasee de electrica din ELSA si asa mai departe. Daca erai in Bucuresti eu sunt convins ca se rezolva. Bafta.
     
  6. varesi

    varesi 1st Gear Member

    Înscris:
    28 Iul 2016
    Locație:
    Bistrita
    Masina:
    Audi a3 8l, ATD 1,9TDI, 2001
    Am simulat contactul inchidere capota prin intreruperea/conectarea firelor cu mufa scoasa, fara niciun efect in display.
    Am identificat in vederea continuitatii) un fir(rosu-maro) in mufa verde de la ceasurile de bord ca neintrerupt, dar celalalt fir(maro) nu l-am gasit. As avea nevoie de o schema eletrica de conexiuni a acestor conductoare ca sa-ncerc verificarea lor.
    Mersi.
     

Distribuie pagina asta