1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Proiectoare ceata bara fata la A6 C6 - inlocuire becuri - demontare /inlocuire proiectoare - codari

Discuție în 'Audi A6 C6 (2004 - 2011)' creată de scrici, 28 Sep 2007.

  1. G@bryel

    G@bryel Audi Expert

    Înscris:
    18 Oct 2010
    Locație:
    Romania
    Masina:
    Audi A6, 3.0 TDI Quattro, BMK, DPF, 2005.
    Poate "vine" și la noi legislația europeană, în speță germană (cel putin), ce INTERZICE folosirea proiectoarelor pe timp de zi, pe timp de noapte fără ceață și mai ales pe ploaie. În ultimul caz intra la pachet și stopul de ceață.
    Şi îmi doresc din tot sufletul, prin aceeași legislație, sa se interzică "xenoanele" A. M., pentru ca 99,9999%, ori nu stiu sa și le regleze ori (și înclin să cred că ăsta e cea mai mare "cauză") NU VOR.
    Am tot dreptul sa-mi doresc asta, pentru ca lângă "asta" cu bixenon, mai am și cu faruri normale și NICIODATĂ nu o sa-mi bat joc de alții punând "xenoane".
    Trebuie să apară ea (măcar) o petiție on-line și tot o sa se miște ceva.
    Imi pare rau ca unora nu le convine, dar eu nu mai umplu frigidere, am ajuns efectiv măcelarul...
     
  2. Pauoloo

    Pauoloo 6th Gear Member

    Înscris:
    1 Noi 2010
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Ex: Audi A6, 2.0 TDI, 2010
    Cum poate "vine"? E "venita" legea asta de ceva ani. Ai voie sa mergi cu proiectoarele aprinse doar pe ceata. In Iasi politia opreste neinspiratii de genul asta! Cat despre xenoanele AM surpriza..in SV nu mai ai voie cu ele si stiu pt.ca a fost oprita o ruda si l au intrebat daca sunt din fabrica! A scapat cu putin noroc ($).
     
  3. radu20

    radu20 Silver Member

    Înscris:
    15 Oct 2011
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A6 ;2.0 TDI,2009(CAG) 136CP, Multitronic + Audi A3 8P, 2.0 TDI,2007(BMM) 140CP,DSG
    Asa stiu si eu.Se folosesc farurile de ceata doar cand situatia ..meteo o impune,adica ..pe ceata!
     
  4. diabolic53

    diabolic53 4th Gear Member

    Înscris:
    10 Oct 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 C6 2010 Facelift, 2.0S (173bhp), Piele, MMI 3G, DRL, xenon, etc.
    @Pauloo , a mea e argintie asa ca merge cromu la mine :D , deci nimeni cu vreo idee daca se potrivesc sau nu ? am vazut pe masini cu bara non S grile cu proiectoare rotunjite doar ca nu am vazut pe modelu facelift ...
     
  5. Pauoloo

    Pauoloo 6th Gear Member

    Înscris:
    1 Noi 2010
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Ex: Audi A6, 2.0 TDI, 2010
    Pai tu daca ai faceliftul ai proiectoarele alea dreptunghiulare care mi se par mult mai potrivite decat alea rotunde..vin cam in aceeasi forma ca farul, se "leaga"..
     
  6. iverson03

    iverson03 1st Gear Member

    Înscris:
    29 Apr 2013
    Locație:
    Iasi
    Masina:
    A6, 2.7, 2005
    DRL-(Day Running Lights) - Audi A6, C6, 4f2

    Salut! Ma intereseaza sa-mi montez DRL-uri pe masina si nu pot sa decid care model merita sa-l achizitionez :confused:. Eu imi doresc DRL-uri cu semnalizare, si as vrea sa stiu daca voi aveti si daca merita. In plus, ce-mi puteti spune despre instalare, daca trebuie data bara jos, etc. Va multumesc!
     
  7. iverson03

    iverson03 1st Gear Member

    Înscris:
    29 Apr 2013
    Locație:
    Iasi
    Masina:
    A6, 2.7, 2005
    Am achizitionat DRl-uri Philips 2.8 si revin cu detalii.[​IMG] [​IMG]
     
  8. R.Z.V.

    R.Z.V. Gold Member

    Înscris:
    28 Ian 2012
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 2.0T 2007
    Sa pui niste poze dupa :)
     
  9. cata181

    cata181 Audi Expert

    Înscris:
    24 Sep 2010
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 D4 3.0 TDI Quattro 190 kW (254 PS)
    De unde le-ai luat si la ce pret? Am un prieten care vrea sa le puna pe Bora.
     
  10. SlayeRC 5th Gear Member

    Înscris:
    7 Mar 2008
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    A6 3.0 224CP S-Line
  11. cata181

    cata181 Audi Expert

    Înscris:
    24 Sep 2010
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 D4 3.0 TDI Quattro 190 kW (254 PS)
    Poti sa ne dai si noua modelul exact, eventual si o poza reala? Ca la dectane pe site nu prea am vazut ceva similar cu filmuletul.
     
  12. SlayeRC 5th Gear Member

    Înscris:
    7 Mar 2008
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    A6 3.0 224CP S-Line
    Voi face poza reala in decursul zilei de azi.
    Produsul este:
    http://www.dectane-romania.ro/index.php?detalii=4978297
     
  13. G@bryel

    G@bryel Audi Expert

    Înscris:
    18 Oct 2010
    Locație:
    Romania
    Masina:
    Audi A6, 3.0 TDI Quattro, BMK, DPF, 2005.
    Era o oferta pe ebay.de acum vreun an și erau 500 lei... amândouă. Pana sa ma dezmeticesc, au dispărut, ca la naiba, era o singura oferta. Noi.
    Eu o sa mai stau la panda, desi nu am dat pe acolo de multisor timp, ca astia cu Dectane-ul lor sunt cam piperați.
    O alta idee ar fi, bine, hai sa iau de la Dectane, dar luminează ca niște DRL-uri adevărate, ca de Audi, sau sunt niște lucruri mini în bara? Eu cu filme de pe Net sau poze....sunt lămurit.
    Dacă SlayER spune ca sunt OK, da, sunt de luat în seama.
    Mi-au plăcut alea de la Philips (doar lămpile ce ar merge prinse în grile) , erau unele de test pe la Carrefour, dar cu 4 SMD-uri. Le-am văzut LIVE, așa că în cazul lor pot spune da tată, aia da putere ca sa zicem așa. Exact cum sunt cele de Audi. Ziua în amiaza mare iti iau ochii.
    Totuși parca aveau oglinzile din interior altfel decât sunt cele postate de "iverson". Parca aveau SMD-urile mai băgate inauntru, oglinzile fiind în "trepte".
    Erau puțin peste 300 de lei, dar la noi ar merge alea cu 6 sau 8 SMD-uri (sau ce- or fi ele, dar tot niște pastile galbene am văzut că au acolo) .
     
    Ultima editare: 23 Iul 2013
  14. Aurel G

    Aurel G Audi Expert

    Înscris:
    19 Mai 2011
    Locație:
    Italia - Vicenza / CHISINAU - Rep. Moldova
    Masina:
    AUDI A6 C7, 2.0TDI, CNHA ,QUATTRO, 2016.
    astea is puse de mine , lumina face foarte puternic, as zice ca alea din farul restyling
     
  15. G@bryel

    G@bryel Audi Expert

    Înscris:
    18 Oct 2010
    Locație:
    Romania
    Masina:
    Audi A6, 3.0 TDI Quattro, BMK, DPF, 2005.
    Ma uitam la filmuletul lui SlayeRC, dar înclin sa cred ca nu sunt Dectane.
    Tu în final ce varianta ai ales?
    Eu nu zic, arata bine la Audi, ca vorba aia, dacă tot au spart piața cu genul asta de lumini, chiar nu e o porcărie dacă le pui. Când le vezi pe alte mărci, chiar dacă sunt din fabrica,...nu știu. Deci, aș pune, ca sa zic așa...
    Dar decât "margele" luminoase din Vitan, mai bine fără. Muuult mai bine.
     
  16. Aurel G

    Aurel G Audi Expert

    Înscris:
    19 Mai 2011
    Locație:
    Italia - Vicenza / CHISINAU - Rep. Moldova
    Masina:
    AUDI A6 C7, 2.0TDI, CNHA ,QUATTRO, 2016.
  17. G@bryel

    G@bryel Audi Expert

    Înscris:
    18 Oct 2010
    Locație:
    Romania
    Masina:
    Audi A6, 3.0 TDI Quattro, BMK, DPF, 2005.
    Merci mult, mă bag la documentare... :)
    Vad eu ce aleg...
    Cat despre "margele", ca sa spun tot, mă gândeam de fapt, nu la șiragurile alea ci chiar la multe lămpi ce doar au ceva ce se aprinde acolo, sa se vadă cu lupa în miezul nopții. Tot "chinezarii" si-i mai și vezi pe unii, cu faza scurtă oprita, dar porcărie alea aprinse pe care le vezi ca funcționează de la 2 metri. Ei sunt buni bazati ca si-au "tras" DRL-uri și ar sari ca arși dacă i-ar opri politia.
    Apropo, am fost oprit de politia bulgara, a venit o ceafa groasa (cap de creta), mi-a băgat mana pe geam și mi-a comutat luminile pe AUTO.
    I-am spus ca sunt lumina de zi, ca asa a facut-o ma-sa, el a bolborosit ceva și a plecat, eu am dat pe 0, la draci și am plecat.
    Deci pentru luminile din bara, trebuie sa "bată" nenicule, asta pana găsești un prost care sa-ți dea amenda ca mergi cu "ceata" aprinsa. Oricum, eu o sa le las și pe cele din grupul optic sa funcționeze.
     
    Ultima editare: 23 Iul 2013
  18. Aurel G

    Aurel G Audi Expert

    Înscris:
    19 Mai 2011
    Locație:
    Italia - Vicenza / CHISINAU - Rep. Moldova
    Masina:
    AUDI A6 C7, 2.0TDI, CNHA ,QUATTRO, 2016.
    uite asa lumina fac:):):):):)
     
  19. G@bryel

    G@bryel Audi Expert

    Înscris:
    18 Oct 2010
    Locație:
    Romania
    Masina:
    Audi A6, 3.0 TDI Quattro, BMK, DPF, 2005.
    Da, par OK ale tale.
    Raportat la cum "bat" cele din grupul optic, da, sunt OK.
    Știi tu, unele poze sunt făcute cu suprapunerea și neavand mai ales cu ce sa compari multe porcarii par așa cum trebuie. E plin ebay-ul de falsuri, știi bine.
     
  20. Aurel G

    Aurel G Audi Expert

    Înscris:
    19 Mai 2011
    Locație:
    Italia - Vicenza / CHISINAU - Rep. Moldova
    Masina:
    AUDI A6 C7, 2.0TDI, CNHA ,QUATTRO, 2016.
    Te asigur ca "bat" bine, am led-smd si pe DRL masinii dupa cum se vede din poza. Cum nu merg comutat pe AUTO cate odata seara uit si sa aprind farurile. De ce nu merg pe AUTO ? pentru ca economisesc xenoanele :) :)
     
    Ultima editare de un moderator: 25 Iul 2013

Distribuie pagina asta