1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Recomandare si variante Service auto - Mecanica - Electrica si Diagnoza in Bucuresti

Discuție în 'Service' creată de cvp, 29 Oct 2007.

1. marius cmn

marius cmn 1st Gear Member

Locație:
    giurgiu
    Masina:
    Audi A4 Quatrro, 2.0 tdi-177 Cp, CGLC, 2013
    Salut! A avut cineva vreo experienta cu service-ul Gearbox din Crangasi? Trebuie sa schimb volanta si as vrea sa gasesc un service care sa faca treaba buna

2. achiperi

achiperi 1st Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A6, 2.0 Tdi, 11.07.2010 WAUZZZ4F8BN010309
    Salut, eu stau in Crangasi, sincer am auzit multe lucruri bune despre ei dar nu am trecut pe acolo (nu a fost cazul), cam atat pot spune.

marius cmn apreciază asta.
  3. marius cmn

Locație:
    giurgiu
    Masina:
    Am contactat astăzi service-ul: 6.000 de lei preț volanta plus 1.000 de lei manopera sau una second hand 2000 de lei ambele originale. Domnul cu care am vorbit mi-a spus ca toate volantele în afară de cele originale nu sunt bune.

4. pronet

pronet 6th Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    VW Tiguan 5N 2.0 TDI, 2014
    Pe bune??? Hai ca e simpatic. Crezi ca cea originala e facuta de audi? Sau tot de un trader? Si apropo, cum poti sa te gandesti sa pui volant sh? Daca service-ul propune asa ceva, mai bine te orientezi spre altul. My 2 cents.

bobalex18 și MDU apreciază asta.
  5. marius cmn

Locație:
    giurgiu
    Masina:
    Nici nu ma gandesc sa pun sh, asta a fost oferta omului :) Cred doar ca a incercat sa imi vand o piesa pe care o avea pe stoc cu un pret bun (pentru el) Mie inca nu imi vine sa cred ca ai nevoie de o gramada de sapaturi ca sa gasesti un mecanic priceput care sa iti faca o lucrare pentru care tu PLATESTI

6. gavril ducu 1st Gear Member

Locație:
    bucuresti
    Masina:
    audi A4 B8, 1.8 tfsi - 125kw, 2012
    Salutare,

Am si eu o problema cu un Audi A4 B8 2012 1.8 TFSI, 125 kw, cutie manuala 6 trepte, si as vrea sa-mi recomandati un mecanic priceput.
    Mecanicul la care merg eu ma tot amana de ceva vreme si imi lasa impresia ca nu stie sa regleze timoneria.
    Va rog sa-mi recomandati doar daca stiti pe cineva care are rabdarea si cunostintele necesare pentru reglarea timoneriei. Multumesc anticipat!

7. Radoi Florin

Radoi Florin 1st Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi a4 , 18.T , 2009
    Atentie unde va duceti masinile. Eu am ajuns intr-o situatie foarte neplacuta "datorita" recomandarilor de pe Club. Toata lumea il recomanda pe Sorin Nedelea, care are un ghetou de "service" in Militari pe strada Intrarea Flotei unde abia daca intra o masina pe santul sau improvizat. Masina mea a stat acolo 1 luna pe strada, nici macar nu s-a uitat sa vada ce are, in timpul asta, hotii deja incepusera sa fure de pe masina ( mi-au furat capacele de la roti ). De aici m-am intalnit cu prietenul lui acest Sorin, care m-a invitat la el la Service ca cica el reuseste sa o faca in 4 zile. :) POVESTI DE ADORMIT COPII. Acest service se afla in Pantelimon Strada Vergului nr.10 .Acesti indivizi nu sunt mecanici, ei sunt niste CAMATARI. Te usuca de bani si fac treaba de mantuiala. Atentie la gasca lui Sorin Nedelea din Militari

vladliviu85 apreciază asta.
  8. Cristi Staff Member Staff Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Eu nu cred ca ti-a recomandat nimeni pe acest Sorin Nedelea, de la noi de pe forum, asta in conditiile in care nici macar nu este membru pe acest forum.
    Si eu cred ca ai intrebat pe cine nu trebuia pentru a-ti duce masina la reparat.
    Cand nu deschideti ochii deschideti larg buzunarul ca sa platiti toti prostii care mai rau va strica masinile.

9. nucugheri

nucugheri Audi Expert

Locație:
    Bistrita
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    De pe care Club ? Mizeria de pe "facebuc" poate.

10. Cristi Staff Member Staff Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Corect. Cred ca se referea la mizeria aia de Club de pe facebook care nu poate fi in nici un caz asociat cu acest forum. Acolo s-au adunat toti prostii si unii mai smecheri profita de prostia lor.

11. shummy_2 1st Gear Member

Locație:
    București
    Masina:
    Audi A5 Sportback
    salutare tuturor, va rog sa imi recomandati si mie un service in sector 1 unde pot face o diagnoza / verificare totala pt un audi A5 sportback 2012.
    Multumesc mult.

12. BogdanADN 1st Gear Member

Locație:
    Targoviste
    Masina:
    Audi A4 B8 2.0 TDI 2010
    Salut am si eu o problema la b8-ul meu am cutie manuala motor 2.0tdi 88kw CAGC mi-sa marit diametrul gaurii unde intra rulmentul de la planetara (partea stanga) in cutie am citit si am auzit ca exista un kit de reparatie pentru asta. Azi am dus masina la un service care repara cutii de viteza au dat cutia jos si au zis ca trebuie schimbata carcasa(rulmentii sunt in perfecta stare si cel din dreapta si cel din stanga doar si-a facut joc acolo) Imi puteti recomanda un service unde pot face reparatia asta de preferat in bucuresti ?

13. Mihaita9999 1st Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A8
    Cunoașteți un service in Bucuresti care sa verifice suspensia si sa vada pe unde imi pierde aerul ?

14. Q12 1st Gear Member

Locație:
    BUCURESTI
    Masina:
    AUDI A4 1.9 TDI AVF QUATTRO
    Salutare tuturor,
    Adresez o intrebare tuturor colegilor ce au întâmpinat probleme cu suspensia pneumatica la Audi Q7: aveti vreo recomandare de service pentru asemenea lucrari in București in afara de reprezentante. Mulțumesc mult.

P.S.:

In aria de prestari servicii nu am gasit pe nimeni specializat in asa ceva, iar piesele de schimb sunt, de asemenea, o raritate.

15. Iustin24 1st Gear Member

Locație:
    Ilfov
    Masina:
    A6 4F, 3.0tdi BMK, 2005
    Salut si sarbatori fericite! Sunt nou posesor de A6 C6 2005, 3.0tdi BMK, cutie tiptronic (nu stiu codul). Masina are 188k, este luata din romania de la porsche, (km real) si as vrea sa fac un schimb de ulei si filtru la cutie. Imi puteti recomanda un service cu mecanici priceputi pe cutiile tiptronic? La cutie vechiul proprietar nu a umblat, mi.a spus ca nu a fost nevoie. Am citit tot felul de probleme pe aici pe forum si nu imi doresc sa am probleme cu cutia pe viitor. Multumesc.

16. Alexandru Bârbu

Alexandru Bârbu 5th Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi a4 allroad 3.0 tdi
    Iustin24 Mergi la reprezentanta un acest caz. Te costa maxim 1.500 lei.

17. Eltorro 2nd Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A6 2.5 2004
    pt schimb ulei cutie Tiptronic fabricata de ZF, ai pe siteul fabricantului singurul partener in Romania, Service Faur.
    Mai bine de atat nu se poate.

18. ConQord'e 1st Gear Member

Locație:
    Constanța
    Masina:
    Audi A5 3.0d quattro
    Reparatii amplificator Bang&Olufsen - Bose si alte reparatii electronice pentru Auto in Bucuresti

Pentru toti cei interesati, electronist / electrician foarte bun in Bucuresti ce se ocupa de tot ce înseamnă parte electrica la orice tip de masina. Mi-a reparat amplificatorul Bang & Olufsen. Am fost inclusiv in reprezentantele din Constanta / Bucuresti plus la majoritatea electricienilor/electronistilor.
    Timp de 2 luni am cautat dar toata lumea a spus că nu se poate repara (pret amplificator B&O 600 Euro).
    Practic a refăcut tot de la zero pe placa plus microcipuri si altele, într-un cuvânt FOARTE BUN, cu prețuri foarte bune.
    Nu este o reclama, dar cine va avea probleme pe viitor cu siguranta il va ajuta informația, eu trecând pe la majoritatea electronistilor din Constanta / Bucuresti si nu a avut niciunul bagajul de cunoștințe necesar, de interes nici numai vorbesc
    Decat sa mergeți în alta parte să-și dea cu parerea sau sa agraveze problema, mergeți la sigur. Numar contact: 0729.255.555 - Adrian

Ultima editare: 1 Feb 2019
  19. Mihai Andrei 205

Mihai Andrei 205 1st Gear Member

Locație:
    Calarasi
    Masina:
    A3, 2.0 TDI BMM, 2007
    Salutare! Doresc să montez o instalație de AC sau climatronic pe al meu A3, care, din păcate, nu a fost echipat cu AC. Ceva sfaturi unde aș putea face acest lucru în București? Mulțumesc anticipat!

20. zexxe

zexxe 3rd Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi Allroad
    Unde anume (la ce service) pot face si eu conversia de la cutia automata la cutia manuala ?

Distribuie pagina asta