1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Scaune fata si bancheta spate la A3 8P - montare incalzire si / sau inlocuire scaune/bancheta

Discuție în 'Audi A3 8P (2003 - 2013)' creată de razvan87, 9 Mai 2012.

  1. sergiu_vlad87

    sergiu_vlad87 1st Gear Member

    Înscris:
    8 Aug 2015
    Locație:
    Popesti, Bihor
    Masina:
    A3, sportback, 1.6 FSI BLF, 2006
    Buna seara. Am un audi A3 8PA si de cateva zile am observat ca incep sa se dezlipeasca acele intaritoare (plastice) din spatele ambelor scaune din fata ce sunt lipite de tapiseria scaunelor. In curand se vor dezlipi de tot. A mai patit cineva acest lucru ? Cu ce ati lipit la loc acele intaritoare ? Merci
     
  2. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Nu sunt lipite ci stau fixate in niste cleme. Citeste toate topicurile despre scaune existente pe forum pentru ca eu personal si alti colegi am mai scris cum le repari. Nu are rost sa ne repetam. Ce am scris acolo se aplica si la tine.
     
  3. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    @sergiu_vlad87 Cum ti-a zis si @Cristi, acolo ai cleme.
    Codul lor este influentat de caroseria masinii, K8G-coupe, K8R-sportsback.

    upload_2018-8-24_23-23-39.png
     
  4. Daniel Br 1st Gear Member

    Înscris:
    24 Apr 2017
    Locație:
    Constanta
    Masina:
    Audi A3 1.9 TDI 8P 2008
    Salut grup, am pus pe A3-ul meu scaune de A5 electrice si incalzite, masina mea neavand scaune electrice sau incalzite de fabrica. Am rezolvat reglajul electric prin relee insa nu reusesc sa rezolv incalzirea astfel incat sa mearga OEM, pe potentiometrele de la clima, ar merge daca as pune-o pe direct insa nu-mi surade deloc ideea. Am reusit sa conectez senzorii de temperatura cum trebuie, insa nu reusesc sa le fac sa se incalzeasca deoarece imi da eroare in vcds 02092 - Enabling heat seating.

    Este cineva care a facut acest retrofit sau care stie cum sa faca incalzirea sa mearga? Mentionez ca nu am calculator de confort la scaune, ci doar 3 mufe: rosie(reglaj electric), verde(incalzire) si neagra(ocupare scaun cred) si senzorii de temperatura sunt conectati cu mufa verde.
     

Distribuie pagina asta