1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Scuturi protectie pentru A8 D3 - motor - cutie - conducte - discutii diverse

Discuție în 'Audi A8 D3 (2003 - 2010)' creată de AndreiValentin, 7 Iun 2015.

  1. AndreiValentin

    AndreiValentin 4th Gear Member

    Înscris:
    28 Sep 2014
    Locație:
    Constanta
    Masina:
    Audi A8 3.0 TDI 2013
    Salutare, in urma cu ceva timp am avut un accident si jumatate din scutul motorului l-am pierdut.Cu aceasta ocazie insa am pierdut si vata aia de protectie sau ce este dintre motor si scut ca niste calti asa.
    Problema e ca acum nu o mai am si daca inainte nu se auzea deloc motorul acum se aude foarte tare.
    De unde o pot lua sa o pun inapoi?
    Multumesc
     
  2. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Daca te referi la buretele care exista pe scutul motor si cutie acela nu se poate comanda separat. Vine doar din fabrica scutul cu acel burete. Chiar daca o sa comanzi scut motor de la reprezentanta nu mai vine cu acel burete de antifonare. Scutul cel nou va avea niste plastice turnate direct pe scut nu va mai avea acel burete absorbant. Asa ca, sfatul meu este sa cumperi unul in stare buna adica SH din dezmembrari. Bafta.
     
  3. AndreiValentin

    AndreiValentin 4th Gear Member

    Înscris:
    28 Sep 2014
    Locație:
    Constanta
    Masina:
    Audi A8 3.0 TDI 2013
    Da asta am cautat si eu dar problema este ca nu prea gasesc cu tot cu ala....altceva sa inlocuiasca buretele ala nu se poate pune?
     
  4. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Nu se poate. Cumpara SH. Bafta.
     

Distribuie pagina asta