Suspensie Allroad A6 C6 - probleme diverse - cauze si rezolvari

Discuție în 'Audi A6 allroad quattro C6 (2006 - 2011)' creată de kuku, 31 Mai 2010.

1. Severin

Severin 1st Gear Member

Locație:
    Ploiesti
    Masina:
    A6 c6 allroad 3.0 tdi quattro
    Salut baieti ! Am si eu o problema cu troncanitul pe fata, am schimbat toate bucsele si bratele noi si tot se aude tromcanit , am ajuns la disperare nu stiu ce sa mai fac dupa o investitie de 6mii lei..mentionez ca masina are prene de aer !

2. MarianMaxx

MarianMaxx Audi Expert

Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Amortizatoarele au fost verificate? S-au verificat multe cazuri cand ele au fost de vina.

3. Severin

Severin 1st Gear Member

Locație:
    Ploiesti
    Masina:
    Se poate face test cu diagnoza la ele ? Am observat ca au mufe pe fiecare in parte. Daca nu se poate face diagnoza cred ca trebuie sa ma duc la o statie ITP sa le verific.

4. Cristi Staff Member Staff Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Mufele alea sunt pentru altceva. Nu se face diagnoza pe amortizoare. Le verifici la ITP doar pe cele din spate. Cele din fata sunt integrate in perne. Invata sistemul care il ai pe masina si citeste toate topicurile despre Allroad chiar si cele mai vechi si citeste toate topicurile despre suspensia asta la modelul Allroad.

5. Severin

Severin 1st Gear Member

Locație:
    Ploiesti
    Masina:
    Stiam ca pe fata sunt integrate in perne si stiu exact si pentru ce sunt mufele. Am pus doar o intrebare si nu am gasit pe nici un forum ceva mai explicit. Tocmai de aia am scris aici, poate a mai patit cineva acelasi lucru.

6. Cristi Staff Member Staff Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Si eu ti-am spus cum testezi amortizoarele spate. Bafta

Distribuie pagina asta