Taxa de mediu / poluare - recuperare taxa cum procedam ? - discutii diverse

Discuție în 'Probleme inmatriculare' creată de eugencp, 23 Iul 2007.

  1. alex_flo

    alex_flo Silver Member

    Înscris:
    13 Sep 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI 80 1.8S, PM, 1990, EURO2
    Asa ar fi normal, dar imi vine cam greu a crede ca se va materializa cum trebuie.
     
  2. harfo_79

    harfo_79 Bronze Member

    Înscris:
    22 Iul 2008
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi Avant B6/A4 1.9 TDI / Audi Avant B9/A4, 2.0 TDI Black&White
    si eu am indoieli dar ma voi consulta cu avocatul la momentul potrivit....:readit:
     
  3. johnny b 1st Gear Member

    Înscris:
    11 Mar 2009
    Locație:
    timisoara
    Motor Audi 80 1.6 E Ada

    Buna Dorutzu,

    Ma intereseaza motorul pe care il ai tu. Ma intereseaza sa fie complet. Lasa-mi te rog un numar de telefon cva sa pot sa te sun. Numarul meu de tel este 0724585249
     
  4. johnny b 1st Gear Member

    Înscris:
    11 Mar 2009
    Locație:
    timisoara
    motor audi 80 b4 cod ADA

    Buna Dorutzu,

    Ma intereseaza motorul pe care il ai tu. Lasa-mi te rog un numar de tel unde pot sa te contactez. Numarul meu este 0724585249. Merci
     
  5. orgonaskaroly

    orgonaskaroly Audi Expert

    Înscris:
    14 Oct 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
    Vreau si eu banii inapoi pe taxa de poluare:))) Visam frumos....
     
  6. Florin Sandu

    Florin Sandu Banned

    Înscris:
    26 Mai 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 3.0 TDI QUATTRO, Audi A3 1,6 FSI
    si eu ca am platit la vreo 5 masini :gun2::gun2::gun2:
     
  7. ovidiutm

    ovidiutm Moderator Staff Member

    Înscris:
    16 Sep 2008
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A4 B6, 1.9 TDI ~ AVF/BGA + alte marci.
    Dragi colegi, nu conteaza ceea ce stiti (antecedente) ci ceea ce puteti demostra.

    Eu sunt pe cale sa demontrez ca aceasta taxa (si eu tot despre taxa de poluare vorbesc) este cel putin la fel de ilegala cu taxa de prima inmatriculare si deoarece a fost incasata abuziv, imi cer drepturile - implicit banii + dobanda.

    Daca toata lumea ar intenta proces atunci s-ar schimba treaba dar asa fiecare asteapta sa inceapa unul si daca el castiga, atunci incep si restul... Nu va dati seama ca, in fapt cei care si-au primit banii inapoi de pe taxa de prima inmatriculare au acum masini cu valoare mai mica decat cei care au platit taxa de poluare... ori ambele masini polueaza iar faptul ca unii si-au luat banii inapoi pe cale legala, face ca cele 2 diferente de taxe sa fie discriminatorii.
     
    Ultima editare: 14 Mar 2009
  8. johnny b 1st Gear Member

    Înscris:
    11 Mar 2009
    Locație:
    timisoara
    volanta audi 80b4

    Buna baieti

    am o intrebare ptr voi- volanta de la un b3 se potriveste la un motor de b4?
    Placa de presiune, rulmentul si discul de ambreaj se potrivesc 100%. Ma insel cumva?
     
  9. Bogdan.IS

    Bogdan.IS Audi Expert

    Înscris:
    6 Sep 2007
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi A6 C5 1.9 TDi , Audi 80 B3 1.6 D
    Audi 80 B3 , motor Jk 40 kw 51 bhp , si cireasa de pe tort Non-euro . trist :(
     
  10. danielstroe79 1st Gear Member

    Înscris:
    3 Oct 2008
    Locație:
    tg jiu
    Masina:
    audi 80 b4 2000cc benzina
    Audi 80 B4 Abk 1994 85kw Euro1
     
  11. TDK

    TDK 3rd Gear Member

    Înscris:
    5 Dec 2008
    Locație:
    prin zona!
    Masina:
    audi A4
    Ati vazut ca vor sa bage o "taxa speciala" si pentru masinile care se inmatriculeaza in Bulgaria??? :)
     
  12. Cristian S.

    Cristian S. Audi Expert

    Înscris:
    8 Mar 2008
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
    Am vazut si eu acum 3 minute.....oribil...oricum nu pot face asa ceva,nu au nici un drept
     
  13. TDK

    TDK 3rd Gear Member

    Înscris:
    5 Dec 2008
    Locație:
    prin zona!
    Masina:
    audi A4
    Nu au putut ei sa faca multe si uite ca au facut, oare pe ce ar mai putea pune taxa??? Ma mut pe luna...:)
     
  14. ovidiutm

    ovidiutm Moderator Staff Member

    Înscris:
    16 Sep 2008
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A4 B6, 1.9 TDI ~ AVF/BGA + alte marci.
    Nu sunt prosti conducatorii nostrii, gasesc metode care mai de care pentru a aduce bani la buget...

    Acuma altfel spus, daca conducatorii tarii nu sunt prosti oare care este prostul? Atat de rau imi pare ca m-am nascut in Romania...
     
  15. harfo_79

    harfo_79 Bronze Member

    Înscris:
    22 Iul 2008
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi Avant B6/A4 1.9 TDI / Audi Avant B9/A4, 2.0 TDI Black&White
    daca ar fi destepti ar introduce taxa in combustibil: cu cat mergi mai mult, si implicit poluezi, cu atat vei consuma mai mult combustibil si vei plati mai mult.

    dar cei din minister sunt niste imbecili, parerea mea este ca lucreaza sub presiune sa aduca bani la buget si asta le da doar idei idioate.
     
  16. ovidiutm

    ovidiutm Moderator Staff Member

    Înscris:
    16 Sep 2008
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A4 B6, 1.9 TDI ~ AVF/BGA + alte marci.
    Esti nebun? Pai la cat se plimba cei din ministere ar insemna ca o suma mare la buget ar fi din salariile lor.
     
  17. tdanielv

    tdanielv Bronze Member

    Înscris:
    21 Apr 2008
    Locație:
    Alba Iulia
    Masina:
    Audi A4 Avant B6 116CP
    ideea cu introdusul taxei in pretul carburantului eu zic ca nu e buna, ca poate patim ca si cu taxa de drum. au bagat-o in combustibil pt ca apoi sa o reinventeze separat.
     
  18. neagoe_cos 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Feb 2009
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    audi a4-s4 1.8 1998
    eu nu cred ca e posibil asa ceva. si cine plateste? proprietarul din bulgaria sau cel care e pe procura? si o sa plateasca si cei care sunt in trecere prin romania ? adica daca vine unul din bulgaria si vrea sa treaca prin romania ....il pune sa plateasca? parerea mea e ca daca fac ceva de genula sta ii dau in judecata rau de tot si le iau la bani....:D
     
  19. Cristian S.

    Cristian S. Audi Expert

    Înscris:
    8 Mar 2008
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
    Nu va mai agitati ca nu au cum sa faca asa ceva,au televizat subiectu pt.ca au vazut ca romanul e speriat ca iepurasu' si da repede inapoi
     
  20. harfo_79

    harfo_79 Bronze Member

    Înscris:
    22 Iul 2008
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi Avant B6/A4 1.9 TDI / Audi Avant B9/A4, 2.0 TDI Black&White
    nu mai da inapoi. si sincer e buna in carburant. asa poti sa iei bani de la toti cei care trec prin tara fara ca cineva sa comenteze.
    si sincer nu ma intereseaza ca salariile lor de mii de euro o sa fie afectate... la o adica tot imbecili nehaliti raman... scuzati-mi tonul dar mi-a ajuns. imi vine sa ma duc, sa le predau contracte, tot ce am sa le ia si la le bage unde vor ei si sa ma lase in pace.
    f***i in cur de trogloditi imbecili... mi-a sjuns, gata... astept sa bage taxa in impozit sa ii dau in judecata. darar cufureala in ei si toti aia de is cu ei.
     

Distribuie pagina asta