Numere Germania lipsa

Discussion in 'Probleme inmatriculare' started by eminence, 2 Oct 2009.

  1. Cristi Staff Member Staff Member

    Joined:
    21 Mar 2009
    Location:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Nu mai merge sa iei numere provizorii (toll) din Germania fara sa prezinti masina de cateva luni bune.

    Ce ai mentionat in postul anterior era valabil pana in aprilie mai - 2009.

    S-au schimbat multe de atunci, la inmatriculare provizorie in Germania.

    O zi buna
     
  2. ovidiutm

    ovidiutm Moderator Staff Member

    Joined:
    16 Sep 2008
    Location:
    Timisoara
    Masina:
    A4 B6, 1.9 TDI ~ AVF/BGA + alte marci.
    Si mie mi s-au cerut numerele de Germania de catre firma de intermedieri si i-am spus ca atunci cand imi vor plati si ei jumate din cei 120 euro cat am dat pe ele, o sa le predau. Pana atunci le fac patratele, le trag o ata pe centru si pe atarn la gat. Am luat dosarul si m-am mutat la alta firma de intermedieri care nu mi-a cerut asa ceva.

    Doar numerele permanente se cer, cele provizorii fie ca sunt de Germania, Franta sau Romania nu. Intamplator in momentul de fata am vreo 10 numere im portbagaj, toate din cele 3 tari enumerate mai sus.
     
  3. eminence

    eminence Pasionat Audi

    Joined:
    10 Sep 2008
    Location:
    Turda
    Masina:
    Audi A6 Avant 1.9TDI AWX 2002
    pana la urma am dat o fuga la Zalau dupa ele... Se putea si fara ele dar vroiau bani, idiotii...
     
  4. mugur79

    mugur79 1st Gear Member

    Joined:
    6 Nov 2009
    Location:
    bucuresti
    Masina:
    a4 b5
    Daca am pirdut numerele provizorii si autorizatia de la masina ..desi erau expirate, mai pot face duplicat ceva dupa ele?
     
  5. ovidiutm

    ovidiutm Moderator Staff Member

    Joined:
    16 Sep 2008
    Location:
    Timisoara
    Masina:
    A4 B6, 1.9 TDI ~ AVF/BGA + alte marci.
    Daca erau expirate la ce iti mai trebuie?
     
  6. mugur79

    mugur79 1st Gear Member

    Joined:
    6 Nov 2009
    Location:
    bucuresti
    Masina:
    a4 b5
    Eram sigur ca asta o sa ma intrebati...vreau sa o inmatriculez in alta tara si apare pe actele masinii stampila de la politie cu numerele provizorii ce le-a avut masina....si imi trebuie si autorizatia
     
  7. ovidiutm

    ovidiutm Moderator Staff Member

    Joined:
    16 Sep 2008
    Location:
    Timisoara
    Masina:
    A4 B6, 1.9 TDI ~ AVF/BGA + alte marci.
    Pai daca iti trebuie neaparat mergi in unul din urmatoarele 2 locuri:
    -fie acolo unde au fost emise in primul rand
    -fie la politie ca sa declari pierderea lor
     

Share This Page