Arata cam "asiatic", dar eu cred ca macar e cea mai frumoasa (la exterior) din tripleta germana. La interior, ecranul ala ca si la BMW G60, total neinspirat (macar la E-Class au integrat ecranul multimedia, asa cum e la A6 C8, care e mai ok, nu stiu de ce au "retrogradat" pe filozofia BMW). Iar butoanele capacitive de pe volan, mai bine nu. Pentru mine, A6 C7 a fost cel mai rezonabil, atat exterior, dar mai ales la interior.
Acum 25 de ani cand am vazut A6 C5, m-am simtit ca si cum as aseleniza acum. La fel si cand a aparut C6. C7 nu mi-a placut deloc la lansare, exceptand allroad-ul care mi s-a parut exceptional, la fel ca si la C6, de altfel. Mi-a placut in 2014 faceliftul la sedan. In 2018 am vazut pt prima data C8 la in salon auto. Aveam seria 5 ultimul model de la acea data si C8 mi s-a parut mult de tot peste G30. Allroad-ul de la C8 nu imi place deloc. Nici pe mine nu ma incanta ce a aparut in ultimii 2 ani dpdv design interior exceptand E klasse pe care probabil o sa mi-l si comand la toamna sa schimb A6-le.