Audi A6-C7 Allroad - personal detailing

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de rotitza, 5 Iul 2022.

  1. rotitza

    rotitza Pasionat Audi Staff Member

    Înscris:
    7 Oct 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6 C7 Allroad - 3.O BiTDI quattro - 2O13 ~ max torque @ 650Nm
    De ceva timp am achizitionat pentru Godzila un plafon exclusive îmbrăcat in alcantara.

    IMG_6658.jpeg

    Ieri am reusit sa ma învrednicesc și sa il montez, bineinteles cu ajutorul lui @bet , ajutor fara de care nu as reuși sa duc multe din modificări in starea de perfecțiune, iar pe această cale îi mulțumesc încă o dată!


    Plafonul a fost achiziționat complet, cu toate ornamentele/elementele negre, inclusiv oglinda retrovizoare, perdeluța panoramic, șamd.
    Godzila anterior a avut plafon gri.
    IMG_7757.jpeg

    Provocarea majoră a fost schimbarea perdelutei panoramicului, intrucat acest proces conduce la demontarea completă a panoramicului.

    IMG_7753.jpeg IMG_7748.jpeg

    După demontare a urmat schimbarea materialului textil:

    IMG_7755.jpeg

    și remontarea noilor elemente pe mașină.

    După multă munca, sunt extrem de încântat ca am reușit să îmbunătățesc aspectul interior al lui Godzila, care acum s-a desăvârșit :)

    Las o poză de azi-noapte după montaj, după curățarea integrală a interiorului am să încerc să postez mai multe poze.

    FDB491F3-2D5B-4C8A-8B69-F83D1F3A86D3.jpeg
     
    Tommi-KGT, mirceacml, Red_ și alți 14 apreciază asta.
  2. rotitza

    rotitza Pasionat Audi Staff Member

    Înscris:
    7 Oct 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6 C7 Allroad - 3.O BiTDI quattro - 2O13 ~ max torque @ 650Nm
    poze de astăzi:
    IMG_7780.jpeg IMG_7791.jpeg IMG_7796.jpeg IMG_7818.jpeg IMG_7817.jpeg IMG_7785.jpeg IMG_7794.jpeg
    IMG_7797.jpeg
    IMG_7799.jpeg

    și una de la exterior:
    IMG_7811.jpeg
     
    seba18, czsilviu, Tommi-KGT și alți 4 apreciază asta.
  3. Red_

    Red_ Platinum Member

    Înscris:
    7 Feb 2010
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A4 Allroad
    Super misto! un retrofit cu mult rafinament! Bravo!
     
    rotitza apreciază asta.
  4. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G 3.0 TDI Quattro S-tronic (CLAA) 2012 Avant
    Arată super! Mereu mi-am dorit unul, dar fără panoramic sunt greu de găsit. Poate aleg soluția de retapițare.
     
    Red_ și rotitza apreciază asta.

Distribuie pagina asta