1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Volane compatibile si inlocuire Volan si Comenzi Volan la Audi A6 C6

Discuție în 'Audi A6 C6 (2004 - 2011)' creată de Baracuda, 4 Noi 2008.

  1. hro

    hro 5th Gear Member

    Înscris:
    1 Dec 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 2.7 quattro, 120 kw model 2006
    Nu l-am citit, recunosc, pentru ca nu ma pricep si pana azi habar nu aveam despre codarea asta cum se face. Spun asta pentru ca azi am rezolvat problema exemplar cu ajutorul colegului audi4ever, profi,rapid, sigur pe el, absolut exemplar, recomand.

    Multumesc si lui barracuda cu care m-am sfatuit telefonic de mai multe ori si al carui topic- acesta - mi-a dat curaj sa imi cumpar si sa imi schimb volanul
     
  2. 08myz 1st Gear Member

    Înscris:
    8 Mar 2010
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    a4, 1.8 t , 2001
    a schimbat cineva decat computerul coloana volan ?
     
  3. Scorpiono

    Scorpiono 5th Gear Member

    Înscris:
    11 Aug 2009
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi Q7, 2008, S-Line
    Comenzi pe volan - probleme - cauze si rezolvari

    Salutare,

    Pe "MODE", cel din stanga, nu face nimic. Exista vreo metoda sa-l setez eu sa faca ceva?

    Cheers,
     
  4. Alm1

    Alm1 2nd Gear Member

    Înscris:
    8 Iun 2010
    Locație:
    Pitesti
    Masina:
    Audi A6 2.0 tdi 2007
    salut, de obicei butonul de mode iti schimba intre telefon navigatie , computer de bord si cd/radio, si mie imi scrie la un q7 invalid buton butonul de comenzi vocale
     
  5. Scorpiono

    Scorpiono 5th Gear Member

    Înscris:
    11 Aug 2009
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi Q7, 2008, S-Line
    Mi-am luat vag com, sa vedem daca pot sa setez ala. :) anunt aici.
     
  6. dragosjn 1st Gear Member

    Înscris:
    21 Iul 2010
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    audi a6 3.0 tdi
    salutare,sunt mai nou pe forum si as dori putin ajutor.am fost la porsche vest 2 si am incercat pe baza a ceea ce ai prezentat tu cu schimbarea volanului(extraordinar de clar si firesc ce spui) sa-i conving sa-mi aduca un volan de rs5,in ideea ca pot refolosi,padelele si air bag-ul,deci cheltuieli efective,doar volanul fara auxiliare.Surpriza,nu se poate,noi nu garantam,o faci doar pe riscul tau samd.Ma poti ajuta sa-mi zici daca volanul de RS5 se potriveste la A6 s-line model 2007?Daca mai ai nevoie de alte detalii,scuze,am sa le furnizez in limita cunostintelor.Multumesc anticipat
     
  7. Scorpiono

    Scorpiono 5th Gear Member

    Înscris:
    11 Aug 2009
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi Q7, 2008, S-Line
    Corect, imi cer scuze, era vorba de cel din dreapta, cu telefonul (voice command). Si probabil nu are voice command, se poate face upgrade?
     
  8. mitzy 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Apr 2010
    Locație:
    germania
    Masina:
    Audi
    Salut,
    Sunt din Sibiu si am si eu o intrebare. vreau sa schimb volanul care este in 4 cu unul sport in 3. se potriveste airbag-ul de la cel de 4 cu cel de 3 ? sau trebuie sa cumpar si alt airbag ?
    ms mult..
     
    Ultima editare de un moderator: 15 Mai 2012
  9. rac

    rac Silver Member

    Înscris:
    13 Sep 2008
    Locație:
    braila
    Masina:
    audi a4 b8
    din ce am inteles ,airbagul marge ,dar trebuie sa cumperi capac de airbag pt volan in 3 spite.
    o sa fac si eu schimbarea asta ,dar astept sa vad de unde iau capac sau airbagul cu tot cu capac.
     
  10. mitzy 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Apr 2010
    Locație:
    germania
    Masina:
    Audi
    Adica la ce capac te referi ? trebuie scos airbagul din capacul de 4 si pus intrun nou capac de 3 ? si cat costa un astfel de capac ? ai idee ?
     
    Ultima editare de un moderator: 15 Mai 2012
  11. rac

    rac Silver Member

    Înscris:
    13 Sep 2008
    Locație:
    braila
    Masina:
    audi a4 b8
    exact airbagul e la fel ,doar capaul difera. si ca pret nu stiu sa iti zic .
     
  12. mitzy 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Apr 2010
    Locație:
    germania
    Masina:
    Audi
    ms , mult. ma uit pe ebay sa vad ce gasesc . ca imi trebuie si un volan beige, si e mai greu de gasit culoarea asta. bafta
     
    Ultima editare de un moderator: 15 Mai 2012
  13. andreas

    andreas 6th Gear Member

    Înscris:
    11 Iul 2008
    Locație:
    Roth/DE
    Masina:
    Audi A3 2007
    Cautati pe ebay.de si co.uk capac de airbag ca la a6 merge schimbat. Va trebuie un capac pentru volan in 3 spite. Mi se pare ca am vazut pe ebay.de dar pe culoare inchisa, negru. Stiu ca era cineva din suedia care vindea volane airbaguri si capace la preturi de fabrica, eu si hro de la el am luat volanele si un airbag cu mult maibieftin decat ti le dau astia la reprezentante. Daca il gasesc revin cu link.
     
  14. mitzy 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Apr 2010
    Locație:
    germania
    Masina:
    Audi
    Merci de raspuns, mai trebuie configurate padelele dupa ce schimb volanul ? dar comenzile de volan ? sau functioneaza totul ca inainte doar cu alt volan ? cat ai dat pe volan ? dar pe capac ?
     
    Ultima editare de un moderator: 15 Mai 2012
  15. costeaval 2nd Gear Member

    Înscris:
    25 Iun 2010
    Locație:
    Galati
    Masina:
    Audi A6, Motor 2.0 TDI, 2006
    Volane compatibile si inlocuire pentru A6 C6 - discutii probleme si rezolvari

    Se potriveste volanul de S-line, modelul fara padele (mentionez ca masina este manuala), pe Audi A6 C6 din 2006. Masina mea nu are comenzi pe volan din fabrica dar, m-am interesat si suporta calculatorul comenzile.
     
    Ultima editare de un moderator: 15 Mai 2012
  16. rac

    rac Silver Member

    Înscris:
    13 Sep 2008
    Locație:
    braila
    Masina:
    audi a4 b8
    da, se potriveste. numai ca trebuie si airbag pt volan cu 3 spite.
     
  17. costeaval 2nd Gear Member

    Înscris:
    25 Iun 2010
    Locație:
    Galati
    Masina:
    Audi A6, Motor 2.0 TDI, 2006
    Poza cu volanul: volan S line.jpg

    Din cate am inteles, sunt doua tipuri de prindere pentru volanul de A6.
     
    Ultima editare de un moderator: 14 Mai 2011
  18. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Volanul din poza merge pus pe masina ta dar cu mici adaptari. Airbag-ul tau chiar daca este in 3 spite NU merge pe acest volan. Are alte prinderi airbag-ul tau. Trebuie sa cauti airbag special pentru volanul pus in poza de mai sus.
     
    Ultima editare: 14 Mai 2011
  19. costeaval 2nd Gear Member

    Înscris:
    25 Iun 2010
    Locație:
    Galati
    Masina:
    Audi A6, Motor 2.0 TDI, 2006
    Am volan in 4 spite. Eu stiam ca merge airbag-ul dupa volan normal in 3 spite, daca nu merge, asta e cam aiurea. Si ca modificari, care sunt acelea?
     
  20. bencheacata

    bencheacata Silver Member

    Înscris:
    28 Aug 2008
    Locație:
    Bacău
    Masina:
    Audi Q7 4L 3.0TDI quattro
    Eu stiam ca acest volan merge fara nici o problema, iar airbag-ul pentru 3 spite este acelasi in toate variantele. Cat despre adaptari stiu ca trebuiesc facute adaptarile numai daca volanul + airbag-ul este de pe un TT ; in rest totul la A3 A4 si A6 este compatibil.
     

Distribuie pagina asta