1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

A8 3.3 Tdi , Nu Baga Caldura

Discuție în 'Audi A8 D2 (1994 - 2002)' creată de rewonline, 30 Oct 2010.

  1. rewonline

    rewonline 1st Gear Member

    Înscris:
    30 Oct 2010
    Locație:
    Constanta
    Masina:
    AUDI A8 , 3.3 TDI , 2001
    Salut , sunt Claudiu , nou pe acest topic .. imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie insa pana ma acomodez in caz ca am gresit sper sa`mi acceptati scuzele :p

    Am luat un Audi A8 , model 2001 , si am unele mici probleme , am sa le enumerez mai jos sper sa primesc un sfat , o indrumare :

    1 : Nu baga caldura deloc , iar apa la motor sta mereu rece , se ridica doar cand umblu fff mult cu masina si oricum pana in 90 !

    2 : Are telefon insa nu pot pune cartela in el , are un locas deasupra telefonului , da nu am acel dispozitiv de cartela care intra :( + ca nu se aprinde ( oare nu se aprinde pentru ca nu are cartela ? )

    3 : Am descoperit ca am apa sub presurile din fata+spate ... de la ce sa fie ?? a si plouat un pic dar se poate sa-mi bage apa in masina ???

    4 : Cand dau sa inchid masina , sau pe avarii , merg semnalizarile doar pe partea dreapta , insa cand semnalizez normal merge si partea stanga ...

    Va multumesc anticipat pentru ajutor , macar cu sfat , caci aia de la service`uri ar fi in stare sa`mi schimbe juma de masina :)
     
  2. MMA8 5th Gear Member

    Înscris:
    16 Dec 2009
    Locație:
    timisoara
    Masina:
    S8. 5,2. 2008 B&O,ceramic.
    A8-D2 am avut 4.2, dar am avut aceste probleme. Schimbatzi urgent termostatul. Dealtfel nu e bine pt motor sa mergi cu el sub temp optima(90*). apa sub presuri nu o sa ai niciodata de la ploaie! E anfundata scurgerea de la clima.apa de condens nu are pe unde sa iasa. Cu tel sincer nu mai stiu cum era la D2....
     
  3. rewonline

    rewonline 1st Gear Member

    Înscris:
    30 Oct 2010
    Locație:
    Constanta
    Masina:
    AUDI A8 , 3.3 TDI , 2001
    Multumesc mult , deci cu caldura e de la termostat .. o sa ma duc Luni sa vad ce si cum ... , merci mult inca o data ! revin cu un post sapt care vine dupa ce am rezolvat !
     
  4. tucudean87

    tucudean87 Platinum Member

    Înscris:
    3 Mai 2009
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A6, C7 avant, 2012, 3.0 tdi quattro 245 cp+++ CDUC
    .

    Scurgerile infundate de la clima se afla teoretic sub masina pe mijloc in dreptul bordului si ar trebui sa ai doua scurgeri.
     
  5. rewonline

    rewonline 1st Gear Member

    Înscris:
    30 Oct 2010
    Locație:
    Constanta
    Masina:
    AUDI A8 , 3.3 TDI , 2001
    am revenit :) am fost un pic plecat , deci e belea cu asta :)) are termostatu undeva sub motor , si cica tre sa dea jos distributia nu`s ce .. off :) o sa intre la schimbat de sapt. care vine ;)) are cineva idee cat e impozitu la 3.3 motorina ? :)) ca eu habar nu am :D
    AAA si sa nu uit , au inceput sa`mi fure bandorrile de pe masina :( .. stiti cumva unde pot gasi ?? bandoul de sub far mai exact .. are 2 , unu mai gros si altu mai subtire nichelat , acela subtire ma intereseaza !

    O zi buna
     
  6. tucudean87

    tucudean87 Platinum Member

    Înscris:
    3 Mai 2009
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A6, C7 avant, 2012, 3.0 tdi quattro 245 cp+++ CDUC
    .

    impozitul ii undeva la 4600 ron, adica 46 milioane. :(
     
  7. rewonline

    rewonline 1st Gear Member

    Înscris:
    30 Oct 2010
    Locație:
    Constanta
    Masina:
    AUDI A8 , 3.3 TDI , 2001
    [QUOTE[/QUOTE]


    Merci , e ok , ma speriau astia ca cica ar fi peste 90 de mil :)) da cred ca ma luau la misto :)
     
    Ultima editare de un moderator: 25 Noi 2010

Distribuie pagina asta