1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi A4 B8

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de Azlat, 13 Noi 2016.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. Stefantauru

    Stefantauru 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Iul 2016
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B8
    Cam cat te-a costat evacuarea, pleaca din turbina ?
     
  2. Azlat 6th Gear Member

    Înscris:
    11 Oct 2011
    Locație:
    Maramureș
    Masina:
    Audi SQ5 2014 3.0 BiTDI
    In medie o evacuare costa 100-150E, nu vine de la turbina ci de la colierul cu tub care tine si toba originala, asta fiind de undeva de pe la mijlocul masinii.
     
  3. Stefantauru

    Stefantauru 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Iul 2016
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B8
    Am inteles. Deci suntetul nu se modifica. Ai cumva niste poze pe sub masina?m-ar interesa sa vad traseul. Mersi
     
  4. Azlat 6th Gear Member

    Înscris:
    11 Oct 2011
    Locație:
    Maramureș
    Masina:
    Audi SQ5 2014 3.0 BiTDI
    Acum doua saptamani am ridicat masina de la service, arata foarte bine, a fost schimbata usa spate stanga, bara spate si aripa spate stanga. :) Daca tot am lucrat la ea am vopsit toata fata ca avea mici imperfectiuni, am schimbat si trimurile din interior plus cauciucurile (dunlop sport bluresponse) care la viteza mai mare am impresia ca ofera o usoara senzatie de plutire, asta fiind pe asfalt uscat. In legatura cu vopsitul, ceea ce ma multumeste este ca nu exista diferente de culoare.

    @Stefantauru arunca o privire peste acest subiect, acelasi lucru s-a aplicat si la mine.
     
  5. Azlat 6th Gear Member

    Înscris:
    11 Oct 2011
    Locație:
    Maramureș
    Masina:
    Audi SQ5 2014 3.0 BiTDI
    292.000, masina se comporta excelent. Pana acum nu am avut nici o problema cu ea, reviziile si atat. Zilele astea i-am facut iar revizia la 13.000 de km, toate filtrele + senzorul de nivel ulei care ma anunta uneori ca nu am ulei. Am profitat de ocazie si mi-am curatat putin puntea spate care prindea rugina, am curatat EGR si clapeta, pe langa asta am verificat si de span, totul curat acolo. :)
     
    lowlife apreciază asta.
  6. Azlat 6th Gear Member

    Înscris:
    11 Oct 2011
    Locație:
    Maramureș
    Masina:
    Audi SQ5 2014 3.0 BiTDI
    Azi au sosit, azi le-am si pus. Tinuta de drum e alta, se simte mult mai "pe asfalt" cu noile jante, am ramas la 17 deoarece cred ca e suficient deocamdata. :)
     
    Alex TJO, smurff, Andu333 și alți 2 apreciază asta.
  7. Azlat 6th Gear Member

    Înscris:
    11 Oct 2011
    Locație:
    Maramureș
    Masina:
    Audi SQ5 2014 3.0 BiTDI
    A ajuns si batranica mea la 300.000.
    In rest se comporta excelent, m-am bucurat din prima zi de ea, placerea de a o conduce persista.
     
    MRR, paul1342 și andyzaharia apreciază asta.
  8. andyzaharia

    andyzaharia Audi Expert

    Înscris:
    11 Ian 2013
    Locație:
    Chișinău
    Masina:
    Current: A6 55 TFSIe 2022, Past: Audi A4 B8, 2.0 TDI CAGA, 2008
    Cat mai multi KM fara probleme! Sa mai faca inca 300 mii fara probleme! :)
     
    asusx51r apreciază asta.
  9. Azlat 6th Gear Member

    Înscris:
    11 Oct 2011
    Locație:
    Maramureș
    Masina:
    Audi SQ5 2014 3.0 BiTDI
    Multumesc, sper sa ma tina bine pana la 400, apoi o pun pe autovit la 190.000 (glumesc) ca asta e trendul, haha.:)
     
    andyzaharia apreciază asta.
  10. MRR

    MRR Silver Member

    Înscris:
    29 Oct 2012
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    Audi A4 B8 Avant 2.0 TDI CR (CAGA),143 CP,2009
    Bravo bravo!!:applaus:
    Multi km in continuare fara probleme.
    Eu sunt la 307k :moa::):).
     
    Azlat apreciază asta.
  11. Azlat 6th Gear Member

    Înscris:
    11 Oct 2011
    Locație:
    Maramureș
    Masina:
    Audi SQ5 2014 3.0 BiTDI
    304.500, mergem inainte fara nici o problema. :)

    Am facut recent revizia si schimbat toate placutele si discuri frana, masina e altfel cu compontele noi, dar de departe cea mai buna investitie (rationala) pe care am facut-o sunt oglinzile incalzite.:) In rest, trebuie sa inlocuiesc nuca de la schimbator ca se observa kilometrii pe ea.
    Ma bate gandul sa pun alt interior dar ma abtin, cu greu. Placerea de a o conduce, ca in prima zi. :o:
     
    smurff și Glemeanu apreciază asta.
  12. AOctavian

    AOctavian 1st Gear Member

    Înscris:
    3 Feb 2018
    Locație:
    Tg-Jiu
    Masina:
    Audi A4, 2.0 Tdi 2011
    Azlat, am si eu CAGB, cati litri de ulei intra in acest motor? Abia am cumparat masina si are schimbul facut acum aproximativ 20000 km, pe joja depaseste max. cam cu un mm. Pe factura de la reprezentanta sunt trecuti 4,5 litri si imi spunea cineva ca ar intra 3,8.
     
  13. Azlat 6th Gear Member

    Înscris:
    11 Oct 2011
    Locație:
    Maramureș
    Masina:
    Audi SQ5 2014 3.0 BiTDI
    @AOctavian In masinile noastre intra exact 5 litri de ulei, nu 3.8 si nici 4.5, iti recomand sa faci schimbul si revizia generala (filtre) la maxim 15.000KM.
     
    Ultima editare: 22 Feb 2018
    smurff și AOctavian apreciază asta.
  14. AOctavian

    AOctavian 1st Gear Member

    Înscris:
    3 Feb 2018
    Locație:
    Tg-Jiu
    Masina:
    Audi A4, 2.0 Tdi 2011
    Sunt de acord cu tine, nici eu nu as depasi 15000 km, masina este in Belgia si o sa il schimb cand ajung acasa. Ma gandesc sa scot surplusul, ar incapea un furtunel pe la joja? Din cate am vazut, joja este destul de subtire.
     
  15. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Octavian nu dezbatem si mai ales nu intrebam aici in acest topic despre prezentarea masinii cum rezolvi. Daca ai nelamuriri te sfatuiesc si chiar iti indic sa citesti topicul dedicat.
    Ai fi aflat inainte de a pune intrebarea aici despre cat ulei iti intra in motor daca ai fi citit topicul dedicat si daca ai fi citit manualul masinii. Ca si membru nou inscris ai obligatia sa citesti fara sa intrebi nimic o mare perioada de timp si nu intrebam lucruri care se repeta. Multumesc pentru intelegere.

    De asta ti-a disparut mesajul care vad ca l-ai repetat. Si aceste ultime 2 mesaje vor fi sterse.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta