1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Documente - scheme - manual pentru A6 C5

Discuție în 'Audi A6 C5 (1997 - 2004)' creată de ovidiutm, 24 Ian 2012.

  1. Gabitzu 1st Gear Member

    Înscris:
    22 Mar 2014
    Locație:
    Sânnicolau Mare
    Masina:
    Audi A6 AKE 2001
    Un manual in limba romana pentru audi a6 din 2001 cod motor Ake 180 cai quattro are cineva ?
     
  2. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    Cel de pe prima pagina nu-ti place? E singurul tradus, nu are imaginile, dar corespund paginile cu cele din cartea originala a masinii si e usor de identificat.
    Daca te referi la manualul de service, ala nu este din pacate.
     
  3. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    O intrebare de 1000 de puncte: am intrat in posesia unei carti de service pentru Audi A6 C5, autor H.R. Etzold. Are cineva posibilitatea sa o scaneze, eventual si o traducere:p si apoi sa o punem pe forum? Bineinteles, originalul il vreau inapoi ! Are 331 de pagini. Astept "oferte" :)
     
  4. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Daca mai astepti o sa apara si manualul tau tradus la vanzare. Eu tot il "pistonez" pe traducator sa publice si alte versiuni de Audi de la H.R. Etzold

    http://www.manualeauto.ro/audi
     
  5. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    Pentru uz personal, eu ma descurc cu asta, asa cum e. Ma gandeam pentru interesul general.
     
  6. gabitza121

    gabitza121 Audi Expert

    Înscris:
    22 Ian 2013
    Locație:
    Brașov / Benidorm
    Masina:
    a6 avant quattro,2.5tdi AKN 2001/ a6 avant quattro, 3.0tdi BMK 2006
    Se gasesc pe ebay pemtru orice masina si sunt in engleza ce cred ca sunt mai usor de inteles
     
  7. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    Atasez schema montare Cruise Control / Tempomat pe A6 C5 motor 2.5 TDI AKE an 2002 pentru colegul undertacher si nu numai.
     
  8. Domnulvlad 1st Gear Member

    Înscris:
    25 Dec 2019
    Locație:
    Romănia :)
    Masina:
    Audi A6 C5 Avant 2000
    În 2012, nucugheri a postat un program conținând un manual de service pentru Audi A6 C5 aici in topic. În capturile sale de ecran, programul nu funcționa corect, ceea ce am descoperit că se întampla deoarece programul era în limba rusă.
    Ca să ruleze corect, am instalat Windows XP în limba rusă și asta a rezolvat problema.
    Programul este ciudat din punctul meu de vedere, deoarece nu te lasă să selectezi text și singura modalitate de a scoate informații din el este să folosești funcția de imprimare, pentru fiecare pagină, individual. După ce am făcut rost de câteva pagini, le-am convertit din .PDF în .JPG pentru a putea elimina cu ușurință spațiile libere. Apoi le-am pus în Adobe Acrobat, în care am folosit funcția OCR pentru a transforma scrisul din imagini în text editabil. De acolo, cu Google Translate, am tradus propoziție cu propoziție, iar până acum am tradus 10 pagini. Le atașez și aștept păreri și, poate, niște ajutor pentru a face procesul de traducere mai rapid. Dacă cunoașteți versiuni ale acestui manual deja tradus integral, vă rog să mă anunțați ca să nu îmi mai pierd timpul. Estimez că durează ~o zi per 10 pagini (ceea ce este foarte mult). Mulțumesc.

    L.E.:

    Ce ziceam despre pierderea timpului... Dupa 5 minute dupa ce am postat asta am date de https://www.audizine.com/forum/showthread.php/783539-2002-A6-C5-service-repair-manual-help?p=13916423&viewfull=1#post13916423. Nu o fi acelasi manual dar macar nu e in rusa.
     
    nucugheri apreciază asta.

Distribuie pagina asta