1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Reglaj lombar scaun la A6 C5 - probleme si rezolvari

Discuție în 'Audi A6 C5 (1997 - 2004)' creată de oltik, 6 Mar 2009.

  1. vladddd 1st Gear Member

    Înscris:
    29 Iul 2008
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A6 Quattro 132kw
    salut
    am si eu un A6 2002 c5 si s-a blocat butonul acela cu 4 directii care face reglajul, adica nu se mai poate apasa in jos(nu face click). se poate remedia?
    mersi
     
  2. oltik 2nd Gear Member

    Înscris:
    6 Mai 2008
    Locație:
    iasi
    Masina:
    a6-1.9.2002
    Se poate remedia,problema e ca trebuie scos scaunul si desfacuta bucata de plastic(aia pe care is butoanele),scoti mufa dupa care scoti butonul si il examinezi.
     
  3. naughtyyy_danyy 1st Gear Member

    Înscris:
    27 Dec 2011
    Locație:
    IASI
    Masina:
    A6,2.5,2003
    Salut,
    Sa vedem cine ma ajuta: am un A6 C5 si la scaunul stang merge reglajul pe inaltime electric dar nu merge josticul ala (nu se aude si nu se misca nimic). La ala drept nu merge nici pe inaltime nici lombar. Ce credeti ca ar trebui sa incerc ? Merci mult.
     
    Ultima editare de un moderator: 10 Feb 2012
  4. oltik 2nd Gear Member

    Înscris:
    6 Mai 2008
    Locație:
    iasi
    Masina:
    a6-1.9.2002
    La ala la care nu merge nimic nici pe inaltime nici lombar ai fir rupt sub scaun sau siguranta dusa. E o siguranta care e in bord si nu la panoul de sigurante. Celalat trebuie vazut. Pe al meu l-am disecat ca am avut probleme cu toate si cu incalzirea si cu reglajul si cu firul rupt. Daca te pricepi la folosit aparat de masura si un pic de electronica ii dai de cap.
     
    Ultima editare de un moderator: 11 Feb 2012
  5. Dr. Gabriel

    Dr. Gabriel Audi Expert

    Înscris:
    26 Iun 2010
    Locație:
    București
    Masina:
    A6,1.8T AWT,2001
    Stie cineva cum se demonteaza tapiseria textil de la un A6 C5 sedan? Vreau sa o dau jos si sa o spal si nu stiu daca sa ma duc la un atelier din asta care face tapiserii sau pot sa o fac eu singur. Este greu? Complicat?
     
  6. oltik 2nd Gear Member

    Înscris:
    6 Mai 2008
    Locație:
    iasi
    Masina:
    a6-1.9.2002
    E complicat tapiseria e prinsa cu niste belciuge cca 20 pe fiecare scaun.Eu am desfacut la scaunul soferului de 2 ori si e munca.ori speli cu aspirator cu apa ori la o firma care face tapiserii.Eu unul nu m as baga la asa ceva
     
  7. Dr. Gabriel

    Dr. Gabriel Audi Expert

    Înscris:
    26 Iun 2010
    Locație:
    București
    Masina:
    A6,1.8T AWT,2001
    Ok , e munca, dar ti-a iesit la fel dupa ce ai montat-o ? Nu conteaza daca e munca multa, ma intereseaza daca te pot suna sa-mi explici asa...cat de cat ...cum se face. La montaj s-a cunoscut ca ai umblat la tapiserie?
     
  8. oltik 2nd Gear Member

    Înscris:
    6 Mai 2008
    Locație:
    iasi
    Masina:
    a6-1.9.2002
    Nu se cunoaste nimic.am dat tapiseria de 2 ori la scaunul soferului.Daca vrei indrumari 0762.268.239
     
  9. Dr. Gabriel

    Dr. Gabriel Audi Expert

    Înscris:
    26 Iun 2010
    Locație:
    București
    Masina:
    A6,1.8T AWT,2001
    merci mult. Cand se mai incalzeste, o sa te sun.
     

Distribuie pagina asta