1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

A7 BiTdi Havana Black | S-line Exclusive

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de bubu182, 28 Feb 2019.

  1. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
  2. bubu182

    bubu182 5th Gear Member

    Înscris:
    19 Mai 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    A7 2014 BiTDI S-line Exclusive
    La multi ani !
    Iarna intarzie sa apara... eu imi fac de cap.
    Am comandat un set de covorase custom "RS", din material asemanator cu cel original, prinderi originale, rama piele si cusaturi maro ca cele Audi Exclusive pe care le am :)
    Evident, acestea le voi "purta" in sezonul frumos, nu pe ploi si zapezi.
    Va las cateva poze, mai multe poze / videoclipuri / informatii gasiti pe instagram @rs7diesel .
     
    Andu333, Mocanu.adi, anarchy și alți 3 apreciază asta.
  3. bubu182

    bubu182 5th Gear Member

    Înscris:
    19 Mai 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    A7 2014 BiTDI S-line Exclusive
    Incercand a nu rata vreo optiune pe care masina mea nu o are, printr-o aliniere de planete am reusit sa fac rost de un plafon cu toate accesoriile in alcantara original exclusive, cu cusaturi si tot tacamul, inclusiv perdeluta pe placa din portbagaj, acest plafon fiind o optiune extrem de rara, nustiu daca o au cateva A7 in tara.

    Feelingul este unul foarte premium/luxury, pare ca e mai "cozy" interiorul, pentru mine cel putin mult mai placut.

    Pozele nu ii fac dreptate, in realitate e total altceva, insa atasez cateva poze si o filmare de pe insta :) https://www.instagram.com/reel/Co2n3jtDpiV/
     
    stefan550, Peto, Alex_WeS și alți 9 apreciază asta.
  4. mirceacml

    mirceacml Audi Expert

    Înscris:
    17 Sep 2015
    Locație:
    Ploieşti / Caransebeș
    Masina:
    A3 8P, 2007, 2.0 TDI BMM, 145 cp
    Dap, cozy, asta era cuvantul pe care il cautam si eu cand l-am montat pe al meu. Arata super :applaus:
     
    bubu182 apreciază asta.
  5. bubu182

    bubu182 5th Gear Member

    Înscris:
    19 Mai 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    A7 2014 BiTDI S-line Exclusive
    Merci @mirceacml , acum am vazut cat de misto e si al tau, pe culoarea cogniac :hubbahubba:

    M-a luat valu cu plafonul si am uitat sa mai pun o alta parte importanta, toata treaba a plecat de la ideea ca trebuia sa schimb antena GPS (implicit sa dau jos plafonul), din cauza anilor si a apei intrate pe acolo, a inceput sa dea erori si odata cu acestea aleator nu mai merge acc, tempomat, telecomanda webasto, etc ... zici ca e sufletul masinii in antena aia (si da, e diferita in functie de ce optiuni ai pe masina).
    Fun fact: stiti ca in RO nu merge recunoasterea semnelor de circulatie, fiindca se bazeaza pe langa camera care le "vede" si pe hartile din MMI (care nu au limite viteza in ele ptr RO) si implicit pe GPS.
    Ei bine, fiindca antena GPS dadea rateuri, nu mai stia unde sunt si surpriza... incepuse sa mearga afisarea limitelor de viteza in bord / head up display :).

    Am montat ultima revizie care cica ar avea imbunatatiri si nu se mai strica asa usor de la apa etc, sper sa tina ca nu e deloc ieftina... si mai vine si nevopsita :bye:

    Merci @cata181 pentru montaj ;)
     
    Alex_WeS, mirceacml și Ionut Stancu apreciază asta.
  6. rotitza

    rotitza Pasionat Audi Staff Member

    Înscris:
    7 Oct 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6 C7 Allroad - 3.O BiTDI quattro - 2O13 ~ max torque @ 650Nm
    Super!
    Best plafon ever!

    Si eu caut de ceva timp un plafon îmbrăcat in alcantara, dar si in cazul A6-ului se pare ca aceasta optiune este doar pe exclusive, deci extrem, extrem de rară!
    Imi place mult plafonul OE, nu îmbrăcat ulterior, pentru cusatura dubla, detaliu de finețe si stil ;)

    Spor pe mai departe!
     
    bubu182 apreciază asta.
  7. Alex_WeS

    Alex_WeS Silver Member

    Înscris:
    30 Iun 2015
    Locație:
    Râmnicu Sărat
    Masina:
    SQ5 - 3.0 BiTdi 313 HP (CGQB) - 2015
    Mai este un pic și se face un an de când nu ne-ai mai scris. Cum ești? Toate bune în familie? RS7-le diesel cum se păstrează?
     

Distribuie pagina asta