1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Accident in apropiere de Verona - poate ma ajuta cineva de aici din Italia

Discuție în 'Accidente auto' creată de kinezu, 31 Oct 2011.

  1. kinezu

    kinezu 3rd Gear Member

    Înscris:
    15 Oct 2008
    Locație:
    Genova, Italia
    Masina:
    Audi A4B8 2.0TDI
    Ieri pe la 12 pe autostrada la Verona am avut accident cu masina.Am acrosat parapetul(banda 3) si pe urma am incercat sa o tin dreapta, dar n-am reusit si dupa cateva zig-zag-uri m-am izbit frontal in celalalt parapet(banda 1).Aveam 130-14okm\h pe pilot automat.Nu au fost victime sau alte pagube in afara de masina mea si parapetul.Noi, slava Domnului, am scapat fara nicio zgarietura.Masina insa e avariata rau..."fatza" cel putin e flenduri.
    Acum o am intr-un depozit la Verona.Am facut poze....probabil discutia o s-o continuam pe privat.Cei care au vazut-o mi-au zis ca-mi convine s-o dau asa...sau s-o dezmembrez..ca de reparat...n-are rost.Problema e ca sunt departe de Genova(1000 euro sa o duc pana acolo)..iar aici la Garda stau cateva zile si nu cunosc multa lume.

    Ce ma sfatuiti?

    Ma puteti ajuta cu un nr de tel...centru dezmembrari in zona?

    Sau poate cineva sa o duca la Genova(dar sa platesc doar gazul si autostrada), unde mai cunosc si am sanse mai mari sa o dau?

    Sau poate vrea cineva dintre membrii clubaudi.ro sa cumpere un A4TDI MANUALA,6 TREPTE,131CAI,2005, AVARIATA IN FATA, IMPECABILA LA INTERIOR.

    Nu stiu...

    Asigurare am doar RCA si astia mi-au zis sa-i sun, sa-i pun in legatura ca sa se ocupe de daunele la autostrada in vreme ce masina e 100% pe cheltuiala mea.

    Va multumesc!
     
    Ultima editare de un moderator: 31 Oct 2011
  2. demian85

    demian85 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Oct 2011
    Locație:
    italia
    Masina:
    audi a6,an 2008 , 140cp
    imi pare rau,bine ca nu ai patit nimic!
     
  3. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Voi sa fiti sanatosi ca fiarele se inlocuiesc. Cu greu dar se inlocuiesc.

    O seara buna
     
    Ultima editare: 31 Oct 2011
  4. SV 23 FBI

    SV 23 FBI 5th Gear Member

    Înscris:
    21 Oct 2011
    Locație:
    Torino
    Masina:
    A4 B9 2.0 TDI quattro 190 CP DETA 2016
    Imi pare rau pentru tine...Ai adormit la volan sau cum s-a putut intampla ? :( Ai fii avut un prim cumparator daca se mai putea adauga o treapta la cutia de viteze. O vroiam pe a 6 a :D .Oricum bine ca n-a fost mai grav.Pentru dezmembrari incearca sa cauti pe internet ceva . Scuze dar eu momentan n-am timp.
     
  5. kinezu

    kinezu 3rd Gear Member

    Înscris:
    15 Oct 2008
    Locație:
    Genova, Italia
    Masina:
    Audi A4B8 2.0TDI
    Masina e in 6 trepte plus marsarier...dar in ce stare e cutia ..asta nu ti-as putea spune.Cat despre accident...nu am adormit..a fost o secunda de neatentie cand schimbam cd-ul...Penibil!Ca de asta ma si oftic..nu sant genul vitezoman..baut la volan...fortat semafoare si altele!Asta e..asa a fost sa fie!Cu greu...o s-o inlocuiesc!
     
  6. by694bh

    by694bh Gold Member

    Înscris:
    28 Mar 2009
    Locație:
    Ivrea(TO)-Baia Mare
    Masina:
    AUDI A4 2.0 ALT 2002
    Salut imi pare rau ptr cele intimplate.Din cite am inteles tu ai vrea sa repari masina dar ai calculat cam cit te costa tot (caroserie, piese motor,manopera)?Parerea mea ar fi sa o duci la un demolitore (platesti cam 75-80euro ptr demolarea masinii) si il rogi sa te lase sa iei de pe masina interiorul jentile (daca-s bune) volanul cu modulul de pilot automat deci cam tot ce ai putea recupera de pe masina si pe urma cu un furgon le aduci acasa (la Genova am inteles ca stai) .Pe urma le pui pe ebay la vinzare.Asta ar o varianta in cazul ca nu gasesti pe cineva sa ti-o duca la Genova.
     
  7. kinezu

    kinezu 3rd Gear Member

    Înscris:
    15 Oct 2008
    Locație:
    Genova, Italia
    Masina:
    Audi A4B8 2.0TDI
    Sal!Tocmai, ca am calculat...de fapt de cum m-am dat jos din masina am stiut ca reparatul n-o sa fie o optiune viabila.Ma gandeam sa o casez si sa iau de pe ea ce se poate ..cum ziceai tu...sau sa incerc sa o dau asa cum e si am scapat de datul la bucata...caratul bucatilor acasa...si restul.Sa vedem...astept niste raspunsuri maine...si in functie de asta o sa ma decid.Pentru ca si daca o duc acasa tot trebuie sa o tin undeva si asta inseamna poate mai multe cheltuieli.Merci de mesaj oricum.
     
    Ultima editare: 1 Noi 2011
  8. taz quattro

    taz quattro 6th Gear Member

    Înscris:
    26 Feb 2011
    Locație:
    Constanța / Aosta - Italia
    Masina:
    A6 C6 3.0tdi Quattro 165 kw/ex A6 C6 3.0tdi quattro 166 kw sline pachet s6/ex. A4 B6 2.5tdi quattro
    Salut da-mi numarul tau pe PM ca vreau sa vorbim urgent. Dan - Aosta.
     
    Ultima editare de un moderator: 1 Noi 2011
  9. kinezu

    kinezu 3rd Gear Member

    Înscris:
    15 Oct 2008
    Locație:
    Genova, Italia
    Masina:
    Audi A4B8 2.0TDI
    Sal!Ti-am lasat nr pe privat!Ne auzim!
     

Distribuie pagina asta