1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Activare si Instalare - Retrofit Carplay pe MIB si Deblocare (bricked) MIB - MMI 3G - 3G PLUS

Discuție în 'Servicii din domeniul auto' creată de Audi4ever, 13 Iun 2015.

  1. TheCrow 1st Gear Member

    Înscris:
    3 Noi 2011
    Locație:
    Iași
    Masina:
    A5 Sportback, 2.0 CNHA, 2016, Multitronic 8+1
    Buna
    CarPlay pentru WAUZZZF46HN033141 A4. Se poate activa?
     
  2. Adrian1997

    Adrian1997 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Noi 2021
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    A4 2.0 TDI 190 CP 2017
    Salut! CarPlay pentru WAUZZZF46HA107438 A4 se poate activa?
     
  3. Diana Stefan 1st Gear Member

    Înscris:
    3 Dec 2021
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A3 8V 2014 1.8 benzina quattro
    Buna ziua,

    Detin un Audi A3 2014 avand seria de sasiu: WAUZZZ8V4E1040162. As dori sa stiu daca se poate activa Apple Car Play. Multumesc!
     
  4. mgbyte 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Ian 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A4, PD-131CP, 2003
    Salut,
    Ultra-recomand serviciile oferite de Costel - nu s-a lasat pana nu mi-a rezolvat toate erorile de pe masina un Q5 , desi initial m-am dus pentru o calibrare de matrix si CP. Chapeaux! Multumesc inca o data.
     
    Audi4ever apreciază asta.
  5. Audi4ever

    Audi4ever Gold Member

    Înscris:
    29 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A6 & AUDI Q5
    Multumesc pentru aprecieri. Spor
     
    mgbyte apreciază asta.
  6. Pufleanu Mitica 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Feb 2022
    Locație:
    Constanta
    Masina:
    Audi A4 b8 saloon 2.0 tdi quattro sport 190 CP
    Salut! pentru un A4 B8 2016 serie : WAUZZZF49GN001203 se poate activa functia de audi smartphone interface - carplay / android ? Multumesc anticipat.
     
  7. Audi4ever

    Audi4ever Gold Member

    Înscris:
    29 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A6 & AUDI Q5
    Salut, se poate activa, dar ai nevoie si de interfata dual usb si cablaj.
    Detalii te rog la 0744555355
    Multumesc
     
  8. gil84 1st Gear Member

    Înscris:
    30 Mai 2021
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    audi a4 b9
    Salut! La modelul acesta de A4 B9 ( WAUZZZF46HN030238) se poate activa apple carplay?
    Multumesc.
     
  9. Audi4ever

    Audi4ever Gold Member

    Înscris:
    29 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A6 & AUDI Q5
    @gil84 Salut,
    Se poate face. Ai nevoie de interfata, cablaj si activare. Detalii 0744555355.
     
  10. Pufleanu Mitica 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Feb 2022
    Locație:
    Constanta
    Masina:
    Audi A4 b8 saloon 2.0 tdi quattro sport 190 CP
    Salut! Am fost la Costel pentru upgrade`ul pentru Audi Smartphone Interface. Serviciile furnizate au fost excelente ! Recomand cu incredere !
     
    Tomaso apreciază asta.
  11. clau 1st Gear Member

    Înscris:
    23 Noi 2007
    Locație:
    Romania
    Masina:
    Audi A4
    Salut,
    Se poate monta carplay (ceva aftermarket) pe un A4 B8 an 2008 cu MMI 2G High (cred) ?

    SW: B8-HU 51.7.0 0741

    HW: B8-HU 6329D2.0

     
  12. Kalmi Horvath 1st Gear Member

    Înscris:
    23 Iun 2022
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    Audi A4 B9
    Salut,
    Am auzit numai de bine despre serviciile tale.
    Te rog sa imi zici daca se poate pune Apple Carplay pentru Audi A4 B9 2016 cu 2 USB-uri si AUX in cotiera, fara incarcare Wi-Fi ? Si daca pot folosi pentru date de internet slotul Sim ?

    WAUZZZF41HA010082
    Mersi
     
  13. Audi4ever

    Audi4ever Gold Member

    Înscris:
    29 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A6 & AUDI Q5
    @clau Salut,
    Din pacate nu se poate face. Multumesc.

    @Kalmi Horvath Salut,
    Se poate face dar numai la noi in service. Multumesc
    Costel 0744555355
     
  14. George P 1st Gear Member

    Înscris:
    30 Sep 2022
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B9
    Salut,
    Se poate monta Apple Carplay pentru Audi A4 B9 an 2016 serie sasiu WAUZZZF46GA099243 ?
     
  15. Audi4ever

    Audi4ever Gold Member

    Înscris:
    29 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A6 & AUDI Q5
    @George P din pacate ai doar un radio pe masina, NU este navigatie si nu se poate activa carplay pe acest model.
    Pentru alte variante si/sau upgrade ma poti suna la 0744555355
     
  16. Alin Lupu 1st Gear Member

    Înscris:
    25 Sep 2022
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 2.0 2016
    Salut. Am un Audi A4 B9 din 2016 cu navigatia mare si virtual cockpit doar ca in cotiera am modulul cu un singur port usb. Mi-am comandat modulul cu 2 porturi usb si aux + cablurile dar inca nu mi-a ajuns comanda. Doresc sa va intreb daca cumva puteti efectua montajul si activarea CarPlay + Android auto cu piesele mele? Daca da, cat m-ar costa montajul si evident activarile necesare. Mentionez ca in torpedo am unitatea cu 2 sloturi pt card si cartela sim. Multumes.
     
  17. BLoNdu92 1st Gear Member

    Înscris:
    28 Sep 2018
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Q7, 3.0 TDI, 2007
    Salut,
    Pe un Audi Q8 2019 merge instalata Carplay si activat ? WAUZZZF16KD040562. Multumesc.
     
  18. Audi4ever

    Audi4ever Gold Member

    Înscris:
    29 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A6 & AUDI Q5
    Salut @BLoNdu92,
    Sigur ca se poate, cod de activare si activare online, detalii la telefon 0744555355
    Multumesc
     
  19. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Deoarece userul si colegul Audi4ever NU a mai accesat forumul de foarte mult timp va rog sa il sunati la telefon, pentru ca asteptati raspuns degeaba aici in topic, cei care tot scrieti si puneti intrebari aici in topic (intrebari acre oricum sunt sterse pentru ca asteptati raspuns care NU il veti primi aici in topic).

    Userul si colegul Audi4ever NU are timp de stat pe forum dar poate fi gasit telefonic (cititi prima pagina din acest topic).
     

Distribuie pagina asta