1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Aer Conditionat - Climatronic la Audi A5 (B8) - probleme diverse

Discuție în 'A5 B8 (2007-2016)' creată de MeHigh, 30 Sep 2009.

  1. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Ai tot zis ca merg perfect din VCDS si ca nu ai erori dar ai omis sa ne zici ca te-ai jucat prin meniul ascuns.
     
  2. lemone 1st Gear Member

    Înscris:
    28 Apr 2020
    Locație:
    United Kingdom / Romania - Targu Jiu
    Masina:
    Adui a5 , 2.0TDI , 8TA 2012
    Chestia cu butonul nu functiona dinainte sa activez green menu si sa incep sa umblu prin el sau prin VCDS. Deci problema nu este din meniu, doar cea cu temperatura a fost. De asta nu am precizat.
    Cand ajung acasa o sa atasez un video despre cum se comporta. Butonul se aprinde cand apas pe el, dar nu se intampla nimic mai mult.
     
  3. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Mai citeste odata ce ai scris. In postul initial ai venit cu 2 probleme si 0 erori pe VCDS.

    Dupa, ai avut buna-vointa sa ne zici ca problema era din Green Menu, pentru chestia cu afisatul pe MMI.

    Mai gandeste-te putin la ce ai modificat pe acolo si sunt sigur ca iti rezolvi si a 2-a problema.


    P.S Cand te-ai jucat acolo, credeai ca optiunea aia care ai bifat-o/debifat-o chiar iti muta volanul de pe o parte pe alta, sau ce-a fost in capul tau ?
     
  4. lemone 1st Gear Member

    Înscris:
    28 Apr 2020
    Locație:
    United Kingdom / Romania - Targu Jiu
    Masina:
    Adui a5 , 2.0TDI , 8TA 2012
    Masina este de uk , iar în configurație era standard , si alte specificați gen la s line era standard la model parca avant, volan stanga , iar eu am modificat doar cum trebuia sa fie ex: volan dreapta s-line, sportback .
    alte modificari nu au fost făcute iar acel buton nu merge de cand a fost achiziționată.
    Dacă se apasa butonul se aprinde acel led de la buton sta aprins 3 secunde și se stinge si nu se schimba .
     
  5. Bebeleo

    Bebeleo 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Ian 2018
    Locație:
    Slatina
    Masina:
    Audi A5 2.0 TDI , 2013 , 177 cp
    Salut,
    Am eroarea din poza la sistemul AC de pe un Audi A5 an 2013. Trebuie demontata bara pentru a schimba senzorul respectiv ? Multumesc.
     
  6. cata181

    cata181 Audi Expert

    Înscris:
    24 Sep 2010
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 D4 3.0 TDI Quattro 190 kW (254 PS)
    Nu demontezi bara. Desfaci cele 4 clipsuri care tin coverul de la bara, demontezi acel cover si gasesti senzorul in stanga masinii (partea sofer) jos. Are o mufa cu 3 fire.

    upload_2022-7-17_11-49-54.png
    upload_2022-7-17_11-48-0.png
     
  7. Bebeleo

    Bebeleo 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Ian 2018
    Locație:
    Slatina
    Masina:
    Audi A5 2.0 TDI , 2013 , 177 cp
    Ok, mulțumesc!
     

Distribuie pagina asta