1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi A4 Allroad - un nou proiect

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de Red_, 19 Apr 2017.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. BogdanDE Silver Member

    Înscris:
    3 Dec 2015
    Locație:
    Schmalkalden
    Masina:
    AUDI A4 8K , Avant 2.7 TDI (140 kW) 2011
    Sariti cu oferte de preț!

    Sent from my S9+ using Tapatalk
     
    Cosmin ZKG și Red_ apreciază asta.
  2. borsy

    borsy Audi Expert

    Înscris:
    4 Noi 2013
    Locație:
    România
    Masina:
    Audi A6 C7 avant/S-tronic/2.0 TDI ultra-140kw CNHA
    Din păcate la noi în România, sunt extrem de puține persoane care să aprecieze pasiunea, efortul financiar, munca depusă, orele pierdute, în consecință să și plătească acest lucru!

    Toți vor mașină premium, SH dar să fie nouă și la preț de Logan.

    Îi doresc spor la vânzare colegului dar mai degrabă face facelift dacă tot a investit atât în ea. :)
     
    gicu, Beetle94, stefan550 și alți 3 apreciază asta.
  3. BogdanDE Silver Member

    Înscris:
    3 Dec 2015
    Locație:
    Schmalkalden
    Masina:
    AUDI A4 8K , Avant 2.7 TDI (140 kW) 2011
    Este hotărât pe un A6. Ii trebuie banii.

    Nu cred ca mai poate investi in Facelift ca apoi sa o dea. Eu unul nu as mai investi banii in ea daca vreau sa o dau.
    Am beciul plin de piese originale pentru a mea, dar nu mai am timp sa le fac.
    Am făcut :
    Incalzire in bancheta spate OE (Cu ajutorul lui Mircea)
    Camera OE
    AHHA OE
    3G + OE
    Interior S Line negru OE
    Stop-uri LED FL OE
    Trim-uri CARBON OE

    SI altele

    Si vroiam inca :
    RS4 spoiler OE.
    Side assist
    Memory sofer
    Încărcător Ai de pe A6
    Frane S4 OEM
    Pachetul pentru Hayon electric
    Volan Tesit RS4 OEM
    Faruri OEM facelift

    Am foarte multe piese in beci originale.
    Am început să vand din ele pentru că nu se merita investiția! O voi vinde si eu ...la un moment dat, deși merge SUPER !
    Sunt foarte multumit, precum și Mircea este. Sunt sigur că nu este nici pentru el usor sa o dea.
    Unii le tin ... alți le dau pentru ca vor sa ridice ștafeta si o vor preda la altcineva.
    La fel ca si Mircea, caut si eu pe cineva care nu vine ca țiganul sa caute defecte, ci sa STIE sa aprecieze muncă, efortul, timpul meu.

    Deci colegi, în loc să cumparați gunoaie de la samsarii care doar coafează masini pentru profit luati una de calitate, iubită, îngrijită.
    Colegul Mircea vrea un părinte adoptiv bun pentru copilul lui1 [emoji106][emoji2]
     
    AllinDanut, dvr, RazvanRXR și alți 3 apreciază asta.
  4. Red_

    Red_ Gold Member

    Înscris:
    7 Feb 2010
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A4 Allroad
    Nu sunt inca hotarat daca sa vand masina sau nu, asta e adevarul, masina imi place mult, nu m-a dezamagit niciodata, singurele probleme sunt la mine, ca ma plictisesc repede, Allroadul face in martie 3 ani la mine..o singura masina a mai stat asa de mult, care mi-a ramas si acum in suflet, un Passat B5.5.

    O alta idee de vanzare ar fi faptul ca imi doresc sa evoluez, sa am o masina mai acutala ca si an, norma de poluare, 2016..euro 6 ar fi tinta.

    Daca fac FL sigur masina mai sta 2 ani, sa ma bucur de ea, dar la vanzare poate o sa fie si mai greu, avand o serie de caroserie de non FL, dar masina cu FL, direct clientul ar fi mega suspicios :)...Am avut ocazia zilele trecute sa fac o excursie in tara cu familia si am observat mai multe B8.5 uri...ff putine allroaduri, dar cele care le-am vazut, mi-au placut ff mult ca si aspect...un prim pas cred ca o sa fie ( ff curand) stopurile FL..o sa renunt la stopurile led si codarea US ( am fost atentionat in trafic ca pe frana semnalizarea nu se vede ff bine).

    Mai trebuie sa mentionez ca si vorbele voastre frumoase ma fac sa ma gandesc de 2 ori daca merita sau nu, vanzarea.

    Pana una alta am montat 2 jante pe masina azi, chiar daca nu au dimensiunea corecta de cauciuc...concluzia personala: imi plac fff mult, intineresc masina iar cu dimensiunea corecta de cauciuc o sa fie super ! Acum abia astept vara :))

    20200104_125733.jpg 20200104_125707.jpg 20200104_124726.jpg 20200104_124628.jpg 20200104_124605.jpg 20200104_124456.jpg
     
    Kspic, bcosmin, RazvanRXR și alți 11 apreciază asta.
  5. BogdanDE Silver Member

    Înscris:
    3 Dec 2015
    Locație:
    Schmalkalden
    Masina:
    AUDI A4 8K , Avant 2.7 TDI (140 kW) 2011
    Frig la voi! A facut masina turturi[emoji2]

    Sent from my S9+ using Tapatalk
     
    Red_ apreciază asta.
  6. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    Mirciulica, un sfat. Pune pe cricul ala un capac ceva de cauciuc. Altfel, varza o faci pe dedesupt.
     
    boresque și Red_ apreciază asta.
  7. Red_

    Red_ Gold Member

    Înscris:
    7 Feb 2010
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A4 Allroad
    @nucugheri, Multumesc pt. sfat, capul de la cric are 4 mici cherute iar muchia de la prag intra fix intre gherutele alea, fixand masina pe cric pefect...stiu la ce te referi, daca nu ai grija indoi muchia pragului si se face toata praf si rugineste!
     
  8. pronet

    pronet Bronze Member

    Înscris:
    7 Mai 2014
    Locație:
    București
    Masina:
    VW Tiguan 5N 2.0 TDI, 2014
    Masina arata superb. Se vede pasiunea si efortul depus. Din pacate, pentru unii, e doar un fier. De curiozitate, care era pretul de care s-a "speriat" potentialul client?
     
    Red_ apreciază asta.
  9. Red_

    Red_ Gold Member

    Înscris:
    7 Feb 2010
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A4 Allroad
    Intr-un final nu cred ca s-a speriat cineva, ci pur si simplu sunt variante mai fezabile.

    Daca ar fi sa o scot la vanzare as scoate o la 14000, cu jantele actuale pe 18" dar cu un volan mai "normal" si cu toate probeleme de estetica rezolvate pe cheltuiala mea, nu le-am facut (inca) caci omul.cand vede un element vopsit, direct filme cu dauna toatala vede :) si am.zis ca prefer sa le arat si sa rezolv, dupa...daca e sa fie ceva serios.
     
    smurff apreciază asta.
  10. pronet

    pronet Bronze Member

    Înscris:
    7 Mai 2014
    Locație:
    București
    Masina:
    VW Tiguan 5N 2.0 TDI, 2014
    Te inteleg perfect. Pretul este unul corect avand in vedere investitiile facute si personalizarea masinii. Treaba cu variante mai fezabile este oarecum relativa-eu unul prefer un istoric curat, sa vad ca a fost intretinuta corect si in plus s-a si investit in masina. Asta denota ca a fost ingrijita si servizata corect. Nu cred ca baga cineva bani in retrofit-uri si apoi schimba uleiul si filtrele cand isi aduce aminte. My 2 cents.
     
    gabitza121, cogdao și Red_ apreciază asta.
  11. gabitza121

    gabitza121 Audi Expert

    Înscris:
    22 Ian 2013
    Locație:
    Brașov / Benidorm
    Masina:
    a6 avant quattro,2.5tdi AKN 2001/ a6 avant quattro, 3.0tdi BMK 2006
    Eu inca aștept să te trezești din ,,betie" sa lași prostiile cu instrainatul.
    Mașina asta este prea frumoasa, iar doar gândul că te-ai da jos din scaunele alea sa treci in niste banale de 4G ar trebuii sa te facă să te gândești mai bine. ;)

    :arco:hai cu facelift, vin cu dulapul de scule și te ajut sa il montezi :p
     
    stefan550 și Red_ apreciază asta.
  12. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    @gabitza121 si pe 4G se pot pune scaune frumoase, trebuie doar sa alegi. Exemplu:

    FB_IMG_1577787618815.jpg FB_IMG_1577787607049.jpg
     
    stefan550, pronet și Red_ apreciază asta.
  13. gabitza121

    gabitza121 Audi Expert

    Înscris:
    22 Ian 2013
    Locație:
    Brașov / Benidorm
    Masina:
    a6 avant quattro,2.5tdi AKN 2001/ a6 avant quattro, 3.0tdi BMK 2006
    Se poate face orice,se pot face lucruri mai bune decât fabrica.
    Elementele de genul sunt rare și scumpe,cu suma ,,modica" din șase cifre poți face și RS6 4g berlina sa avem doua in Romania.
    Deci, sa dăm sfaturi pe banii altora este foarte ușor !
     
    dvr, CheGuevara, stefan550 și alți 6 apreciază asta.
  14. bobalex18

    bobalex18 Audi Expert

    Înscris:
    21 Iun 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B9, 2.0 TDI 2016 Stronic&quattro
    @MarianMaxx ai link de pe AliExpress sau gearbest?
     
  15. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    stefan550 și bobalex18 apreciază asta.
  16. gabitza121

    gabitza121 Audi Expert

    Înscris:
    22 Ian 2013
    Locație:
    Brașov / Benidorm
    Masina:
    a6 avant quattro,2.5tdi AKN 2001/ a6 avant quattro, 3.0tdi BMK 2006
    Da..........chiar face sens;) ,tu îl vrei pe om divortat:).
    A băgat aproape 20000€ in asta o vinde cu 14000€ (in teorie) și după aia cam 30% din ce ia pe A4 ii da pe un interior la A6 4G.
     
    CheGuevara apreciază asta.
  17. Red_

    Red_ Gold Member

    Înscris:
    7 Feb 2010
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A4 Allroad
    Sunt interioare deosebite si pe 4G,categoric ! iar daca cauti se gasesc la preturi decente 2-3000 in stare buna.
    Momentan ma gadesc la pasii urmatori pt. Allroad = > cauciucuri de vara pt. jantele pe 19 si stopuri FL.

    Ca si idee am ratat un A6 4g Bitdi, foarte misto...si scump, masina era rezervata si a fost cumparata... o sa vina altele.

    Multumesc, domnilor pt. sustinere, sfaturi si ajutor, ca intodeauna, comunitatea e la inaltime ! Ma inclin !
     
    bcosmin, gabitza121, skiper și încă o persoană apreciază asta.
  18. ovidiu.crc

    ovidiu.crc 6th Gear Member

    Înscris:
    7 Iul 2011
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A4 B8 2.0 tdi 170cp CAHA
    Dau foarte bine noile jante. Ce diferenta poate sa fie intre astea si primele tale jante. Schimba toata masina.
     
    Red_ apreciază asta.
  19. bbbogdannn

    bbbogdannn 2nd Gear Member

    Înscris:
    15 Noi 2019
    Locație:
    Romania
    Masina:
    Q5 8R V6 TDi
    Da, speedline with a modern look! Pastreaza aspectul speedline dorit de tine dar cu intinerirea masinii. Arata excelent, stopurile FL vor fi nice si poti sa codezi la ele semnalizarea semi secventiala, cel putin asa stiam.

    Front lift? Iti trebuie aripi si capota..?
     
  20. Red_

    Red_ Gold Member

    Înscris:
    7 Feb 2010
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A4 Allroad
    @Bej Bogdan, trebuie capota, faruri, suporti faruri aripi, bara fata.

    Intre timp masina ma serveste ireprosabil, drept urmare si eu am grija de ea, la capitolul mentenanta am lucrat putin in ultimul timp,
    - schimbat garnitura evacuare, sufla in sarcina
    - kit reparatie pt clapeta de admisie, oricat as fi curatat-o si calobrat-o, tot imi aparea martorul in bord dupa cateva zile, acum e liniste
    - senzor presiune turbina, a clacat subit acum 2 zile
    - un proiector ( Multumesc @mik15 ), a luat apa si mi-a stricat oglinda in plus era si sablat.

    20200131_091003.jpg
     
    RazvanRXR, mihaicristian, cogdao și alți 12 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta