1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi A4 B7 - 3.0 tdi Quattro

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de Eugen_v, 3 Feb 2020.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. bbbogdannn

    bbbogdannn 2nd Gear Member

    Înscris:
    15 Noi 2019
    Locație:
    Romania
    Masina:
    Q5 8R V6 TDi
    Cum ti se pare dupa stage 1? Personal si eu am un stage 1 tot pe un motor 3.0TDi si consider ca motorul acesta, cu stage 1, este la capacitatea sa normala. Mi se parea underpowered inainte de stage 1, raportandu-ma la putere - cuplu ft mari si reprize nu foarte satisfacatoare :D
     
    Adrian88 apreciază asta.
  2. Eugen_v

    Eugen_v 1st Gear Member

    Înscris:
    27 Ian 2020
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4, 3.0 tdi, BKN, Quatro, 2006
    S-a schimbat masina total, pleaca mai rapid de pe loc, inainte mi se parea ca pleaca cam greu, fiind si quatro si automata, acum s-a schimbat situatia.... Si in ture, dupa 2500 rot/min, rupe... ;)
     
  3. Mihalcescu Catalin Andrei

    Mihalcescu Catalin Andrei 1st Gear Member

    Înscris:
    8 Sep 2020
    Locație:
    Băicoi
    Masina:
    Audi a4 b7 3.0tdi quattro
    Salut Eugen,
    Daca esti pe aici si citesti. Masina care mi-ai vandut-o e tank pe roti. Acum e la revopsit total, la meserias cu cuptor, etc, e bomba. Umeaza un turbo hybrid, vreau sa o ridic la 300 cp si 600 si ceva Nm. Plus ca m-am dat pe Autoban Germania cu Porsche, BMW, Mercedes bine inteles ca nu cred ca aveau motoare mai mari de 3.0 sau 3.5 si nu s-au tinut dupa mine, rupe fashul masina pe langa altele. Pe zapada e fenomenala, nu am reusit sa o patinez deloc. Singurul lucru ce am reparat la ea sunt injectoarele, pisau motorina si dadea fum, atata. Viteza maxima - 260 km/h Germania si am tinut-o asa cativa zeci de km si nici pas iar dupa 10.000 km uleiul inca nu este negru.
     
    arazvan2002 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta