1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi A4 B9 Avant 2.0 TDI S-tronic Quattro

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de BogdanSS, 2 Noi 2020.

  1. BogdanSS

    BogdanSS 1st Gear Member

    Înscris:
    25 Iul 2019
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    A4 B9, 2.0 TDI, 2016
    Salut,

    Avand in vedere ca am achizitionat masina, un A4 B9 2.0 TDI S-tronic 190HP Quattro, in iulie 2019, m-am hotarat intr-un final sa o si prezint.

    Masina am luat-o din Germania, de pe un cunoscut site de licitatii, este fabricatie 2016, cu 140k km la bord. O sa atasez si lista cu dotari optionale, enumar doar dotarile care m-au atras cel mai mult: Matrix headlights, Virtual cockpit, Magnetic Ride, Adaptive cruise control, incalzire si ventilatie in scaune.

    Pana acum, in afara de reviziile obligatorii, am schimbat parbrizul (era fisurat de cand am cumparat-o). In momentul de fata masina are 161.000 km, fara nicio problema pana acum, sunt foarte multumit de ea. :)

    O sa atasez si cateva poze, o sa revin si cu interiorul in curand.

    Va multumesc si sper sa ne intalnim prin trafic :beerchug:.
     
    mihaicristian, P.Bogdan82, andyzaharia și alți 6 apreciază asta.
  2. rotitza

    rotitza Pasionat Audi Staff Member

    Înscris:
    7 Oct 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6 C7 Allroad - 3.O BiTDI quattro - 2O13 ~ max torque @ 650Nm
    Welcome!
    Din descrierea ta pare ca e o masina cu dotari peste medie, lucru care, din punctul meu de vedere, face ca un Audi sa straluceasca nu doar sa-si poarte emblema mandru. :)
     
    BogdanSS apreciază asta.
  3. bobalex18

    bobalex18 Audi Expert

    Înscris:
    21 Iun 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B9, 2.0 TDI 2016 Stronic&quattro
    magnetic ride :hubbahubba:

    poate ne ajuți și pe noi cu codurile componentelor.
     
    jax apreciază asta.
  4. jax 5th Gear Member

    Înscris:
    13 Iul 2010
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A4 B9 S-line, 2.0 TFSI (CYMC) 252 CP
    Sa ne spui cum se comporta suspensia, cum simți denivelările, curbele, adaptarea in mers, etc

    Sa o folosești sănătos!
     
  5. BogdanSS

    BogdanSS 1st Gear Member

    Înscris:
    25 Iul 2019
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    A4 B9, 2.0 TDI, 2016
    Multumesc! Pai in primul rand diferenta intre setarea Confort si Dinamic m-a surprins sincer sa fiu, nu ma asteptam sa fie asa evidenta.

    Pe setarea Confort, in curbe, la un mers mai sportiv, suspensia este destul de moale, dar isi face treaba foarte bine, absoarbe cat se poate de mult din socurile datorate drumurilor patriei. Cum schimbi setarea pe Dinamic, se schimba totul, suspensia e mult mai ferma, sta foarte bine pe curbe, chiar si cu jante de 17". Nu am mers cu o suspensie sport din fabrica sa pot face o comparatie, dar ma astept sa fie pe acolo.

    Partea buna e ca se poate seta individual, asa ca pot merge de exemplu cu suspensia in Dinamic si restul setat pe Confort, un combo interesant.

    Si revin si cu pozele din interior :)
     
    Chriss_Deejay, vibeup, BogdySBR și alți 6 apreciază asta.
  6. BogdanSS

    BogdanSS 1st Gear Member

    Înscris:
    25 Iul 2019
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    A4 B9, 2.0 TDI, 2016
    Revin cu un mic update, capace pentru compartiment motor (8W0805286A, 8W0805285A si 8W0803593 x 2, pentru cei interesati).
    Odata cu modificarea asta, am schimbat si rotile, si cum trebuie sa fie una calda si una rece, anvelopa de vara dreapta spate este istorie :banghead:. Nu inteleg ce s-a putut intampla acolo, fiind si pe interior, iar anvelopa este relativ noua (DOT 20/18) :sob:.
     
    Chriss_Deejay și smurff apreciază asta.

Distribuie pagina asta