1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi A4 B9 Quattro

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de dr_dumi, 21 Mar 2020.

  1. dr_dumi

    dr_dumi Bronze Member

    Înscris:
    12 Mai 2008
    Locație:
    Brasov
    Masina:
    Audi A4 B9 190 CP Quattro
    Hai ca a trecut ceva vreme de cand nu am mai afisat masina pe vreun forum.
    Recent am facut un update, de la fostul A4 B8 sedan, la un B9 Avant pentru ca in curand ne marim familia.

    Masina nu as putea spune ca am cautat-o mult timp, aveam de ales intre A5-ul "vechi" si A4-ul nou, ambele oferind un avantaj clar la un potential carucior de a fi incarcat/descarcat din portbagaj fata de un Audi sedan.
    Si cum A5-ul vechi, era identic la interior cu fostul A4 B8, ne-am axat pe A4 B9 dric, pardon Avant :)

    Au fost cateva dotari pe care ni le doream ca masina sa le aibe neaparat, dotari precum dublu climatronic, scaune incalzite, ADS, pachet crom si km pana in 200.000

    Am gasit-o repede si masina ne-a fost livrata in urma cu 10 zile, in functie de disponibilitatea autoritatilor vom initia procedurile de inmatriculare in curand.

    Fata de fostul A4, masina este nava clar, cel putin cutia S-tronic fata de lenesa multitronic este cu totul wow, jos palaria, cu siguranta nu o sa mai mergem vreodata pe alt gen de cutie.
    Imi place ca are farurile Matrix, scaune sport, display mare si nu in utimul rand tractiune integrala.

    Ce nu-mi place e ca nu m-am documentat suficient astfel ca masina nu are keyless entry si nici 2 mufe USB in cotiera care sa-mi faciliteze din ce am inteles car play / android auto.
    Un alt aspect neplacut este ca masina are side assist care pana in prezent nu l-am facut sa functioneze, nu stiu care este problema cu el, trebuie mers la un atelier ceva.

    Las pozele sa vorbeasca de la sine
     
    stefan550, bobalex18, Element și alți 10 apreciază asta.
  2. rogoz

    rogoz Bronze Member

    Înscris:
    3 Iun 2008
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    A4 B9 2.0 TDI 190 CP DETA S-TRONIC QUATTRO 2017
    Foarte frumoasa culoarea. Sa ai noroc de ea!
     
    dr_dumi apreciază asta.
  3. dr_dumi

    dr_dumi Bronze Member

    Înscris:
    12 Mai 2008
    Locație:
    Brasov
    Masina:
    Audi A4 B9 190 CP Quattro
    Multumesc pentru aprecieri.
     
  4. manzzotty 6th Gear Member

    Înscris:
    1 Feb 2013
    Locație:
    Predeal
    Masina:
    A4 B9 - 2016 - Blue
    Sa ai parte de ea ! Frumoasa culoarea ! O rezolvi tu, cu side-assist ! :P
     
    dr_dumi apreciază asta.
  5. Iulian06

    Iulian06 3rd Gear Member

    Înscris:
    22 Oct 2017
    Locație:
    Osnabrück, Germania
    Masina:
    Audi A4 B8.5 2.0TDI (105kw-CJCA) CVT
    Foarte frumoasa , la cat mai multi km cu ea !!
     
    dr_dumi apreciază asta.
  6. Caprita Emanuel

    Caprita Emanuel Silver Member

    Înscris:
    9 Ian 2018
    Locație:
    Rastatt DE
    Masina:
    A7 3.0 TDI 2015 (CRTE)
    Frumoasă mașina să te bucuri sănătos de ea!Side asistent nu cred ca are, ca nu văd acel buton de activare lângă stîlpul de la parbriz din partea soferului si nici semnalizarile din ramă oglinzii, care te avertizează când se apropie cineva din spate.
     
  7. rogoz

    rogoz Bronze Member

    Înscris:
    3 Iun 2008
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    A4 B9 2.0 TDI 190 CP DETA S-TRONIC QUATTRO 2017
    La B9 nu mai este acel buton. Se activeaza/dezactiveaza doar din meniu. Cand pui contactul se aprinde lumina galbena din oglinda?
     
  8. Caprita Emanuel

    Caprita Emanuel Silver Member

    Înscris:
    9 Ian 2018
    Locație:
    Rastatt DE
    Masina:
    A7 3.0 TDI 2015 (CRTE)
    La mine nu nu se aprinde când pun contactul.Nu stiu cum e la b9.Dar dacă îl activezi din meniu ar trebui să pâlpâie atunci când îl activezi.Poate sunt alți colegi cu b9 care îți pot da mai multe detalii.
     
  9. dr_dumi

    dr_dumi Bronze Member

    Înscris:
    12 Mai 2008
    Locație:
    Brasov
    Masina:
    Audi A4 B9 190 CP Quattro
    Nu se aprinde nimic. Am pus masina pe tester intre timp, si mi-a dat niste coduri de eroare, trebuie doar sa gasesc pe cineva care le poate interpreta.
     

Distribuie pagina asta